logo

02 Kasım 2021

BU REZALETLERE BİR SON VERİN


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

     TV ekranlarında eğitim programları olmalı mı, olmalı hem de izlenen saatlerde yayınlanma mecburiyeti olmalı, hala trafik lambası olmayan kavşaklarda, geçiş önceliğinin kimde olduğunu yüz kişiden sekseni bilmiyor tabi trafik felç, yine trafikte sinyal verip, yol isteyen araca bütün dünyada yol verilir, Bizde burnunun ucundan geçer yine de vermez, çevremizi temiz tutmak, doğaya ve tüm canlılara saygı konuları işlenmeli, öyle bir hale geldik ki, en küçük bir meselede bile herkes bir birine saldırıyor, hatta silah çekip yaralıyor, öldürüyor, inanılır gibi değil, nasıl bu hale geldik biz, tek sorun eğitimsizlik ve cehalet.  

     Akşamüzeri evimize gittiğimizde haberlere kadar TV izleyenimiz çoktur. Aman, Allah’ım Show, kanal D, ATV, Fox, Star gibi kanallardaki programları izledikçe şaşırmamak mümkün değil, toplumumuzun bu kadar düşük düzeylere indiğini görmek gerçekten utanç verici, aile kavgaları, utanmazlık, rezillik hepsi bir arada inanılır gibi değil. Bu programlara katılmaları için davet edilenlerin tüm masrafları da bu yayıncı kuruluşlar tarafından karşılanıyor. Sahte yalancılar, sahte ağlayıcılar, sahte gözyaşı dökenler kimin doğru söylediği belli değil. Boynuzlayan ve boynuzlananlar, tecavüz, aile içi şiddet, zina, çocuk benden değil deyip DNA testi isteyenler, imam nikâhlı evlilikler, sahte evlilikler, ağır hakaret, küfür ve kavgalar hepsi burada, polis gelip bazı itiraflar nedeniyle stüdyodan alıp götürdüğü kişiler var bunlarda yayınlanıyor.

     Üzücü olan bu programlara çıkan genç kızlarımız ve kadınlarımızın çoğu başörtülü, tutucu ve muhafazakâr çevrelerden, eğitimsiz, cahil kesimden bunu söylerken manken, sanatçı bozuntularının rezilliklerini de bir kenara koyalım ama onlar bu programlara çıkmıyor magazin Programlarında boy gösteriyorlar. Silikonla şişirilmiş dudak ve göğüsler, estetikli burunlarıyla her gün bir başka kişinin kucağında boy gösteriyorlar.

     Geçmişte hatırlayın o rezil ve kepazelik ve sahtekârlık dolu evlilik programları vardı, yasaklandı, kurtulduk, şimdi bunların yasaklanması için ne bekleniyor. RTÜK denen bir kurum var tüm yayınları denetleyen siyasi nedenlerle birçok kanala ceza yazıp kapatabiliyor. Ama, bu rezil yayınlara tık yok maşallah, dikkat edin bunların nerdeyse hepsi yandaş medya diyebiliriz bütün dünya bu rezilliği ve çürümüşlüğü izliyor herkes görüyor bir tek RTÜK hariç.

     Bu rezilliğe bir son verin!!!!

     ŞAKA GİBİ

     R.T.Erdoğan Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin en tepesinde oturan kişi yeni sistemle ne derse o  yani ağzından çıkacak her kelime çok önemli ülkemizi bağlar, geçenlerde İngiltere, Almanya, Fransa gibi dünyanın en gelişmiş ülkelerinde  benzin yok marketlerde yiyecek sıkıntısı var gibi laflar etti nerdeyse hepimizin bu ülkelerde yerleşik akraba veya dostları var arayıp sorduk hepsi sadece güldü o kadar, gündem değiştirmenin böylesi görülmedi iyimi.

     GRİ LİSTE

     Kısa adı FATF olan OECD bünyesindeki mali eylem görev grubu Türkiye’de bu grubun üyesi. Ne iş yaparlar bu gruptaki ülkeleri izlemeye alırlar, bu listeye alınan ülkeler için ağır itibar kaybıdır gri liste, daha doğrusu kara parayla ilgili verdiği sözleri tutmadığı anlamına geliyor bu kadarla da bitmiyor tabi gri liste Türkiye’nin kara parayı iş edinenler için elverişli bir yer olduğuna işaret ediyor.

     Hiç kimse kusura bakmasın bu listeden çıkmak o kadar kolay bir iş değil, Akp iktidarının ülkemizi nasıl bir duruma getirdiği apaçık ortadadır.

     Son olarak yüzümüzü güldürecek bir haberle bitirelim dostlar Angola’ya vizesiz gidebileceğiz şükürler olsun hayalimizdi büyük bir sorun aşıldı diye düşünüyorum, ilginç olan     Angola’dada tek adam rejimi var nasıl bir benzerlik, en kısa sürede bu gelişmiş ülkeye gidip görmek istiyorum hayallerimiz gerçekleşsin ölmeden.

     Angola’nın dünyanın neresinde olduğunu vatandaşlara bir sorun bakalım kaç kişi bilecek bence sıfır.

Kalın Sağlıcakla

Share
123 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Avrupa’daki Kestel’liler

  29 Kasım 2021 Yazarlar

      Kıymetli Okuyucular,      Değerli Can Dostlar.      Herkes gibi bende seyahat etmekten keyif alıyorum. Fırsat buldukça da imkanlarımı kullanıyorum. Kendimi yeniliyorum. Dağarcığımda yeni ufuklara yelken açıyorum. Yeni yeni şeyler öğreniyorum. Pandemi dolayısı ile uzun bir süredir bu imkanı bulamadık.  Esasen Mimarlık öğrencisi kızımla 29 Ekim Cumhuriyet bayramı tatiline odaklanmıştık.   İstanbul da okuyan kızımızın online eğitimi sonlanınca ev, yurt vs. d...
 • Neden yok edilmeli

  29 Kasım 2021 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Şu anda Türkiye çok ciddi anlamda tarihi bir maddi ve manevi kriz yaşıyor. Bu kriz, her geçen gün hayatımızı daha güçlü bir şekilde etkiliyor. Bu beladan nasıl kurtulacağımız konusunda her hangi bir çare bulmuş değiliz. Şu anda ülkede topluma siyasi öncülük yapan kurumların başvurduğu yöntemler ve kullandığı argümanlara baktığımızda var olan krizi çözmeleri mümkün değil, benim kanaatim böyle. Zira kimse sorunu neden sonuç ilişkisi babında ele almıyor, dolayısıyla sorunu çözmeleri de mümkün değil. ...
 • KESBELTAŞ’TA USULSÜZLÜK..!….. İŞLER YOLUNDA…

  27 Kasım 2021 Yazarlar

       AKP; Ülkeyi yönetemediği gibi, onun uzantısı olan Kestel Belediyesi de iyi yönetilemiyor.      Geçtiğimiz günlerde, Kebeltaşı ve belediyeyi incelemek üzere ilçemize bir müfettiş gelir. Hatta, aldığım duyumlara göre de, bu müfettişin Menzil tarikatıyla bağlantısı olduğu bile söyleniyor.      Hazırlamış olduğu raporda, Kestel Belediyesinin yan kuruluşu olan Kesbeltaş’ta yaklaşık 2 milyonluk usulsüzlük tespit eder.      Bende bu duyum sonrası, bazı mec...
 • DÜŞÜNCENİN ANLATILMASI

  16 Kasım 2021 Yazarlar

  Ruh kavramı, Aristo’ya aittir. Aristo, diyaloglarında, bir aleti insanın kullandığını, yönettiğini belirtir. İnsan vücudunu, bir alete benzetir. İnsan vücudunu kullananın, yönetenin ruh olduğunu belirtir. Tıp bilgisine göre, insan vücudunu, beyin organı yönetir. Hareket ettirir. Beyin, elektrik üreterek vücudun her yeriyle iletişim kurar. Tıp bilgisi, dünya bilgisi olur. Yaratılış teorisine göre, canlı-cansız varlıkları ve insanı Allah yarattı. Ruhlar, Kalübela’da Allah tarafından yaratıldı. Kalübela, ruhların yaratıldığı zaman olur. All...