logo

02 Kasım 2021

BU REZALETLERE BİR SON VERİN


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

     TV ekranlarında eğitim programları olmalı mı, olmalı hem de izlenen saatlerde yayınlanma mecburiyeti olmalı, hala trafik lambası olmayan kavşaklarda, geçiş önceliğinin kimde olduğunu yüz kişiden sekseni bilmiyor tabi trafik felç, yine trafikte sinyal verip, yol isteyen araca bütün dünyada yol verilir, Bizde burnunun ucundan geçer yine de vermez, çevremizi temiz tutmak, doğaya ve tüm canlılara saygı konuları işlenmeli, öyle bir hale geldik ki, en küçük bir meselede bile herkes bir birine saldırıyor, hatta silah çekip yaralıyor, öldürüyor, inanılır gibi değil, nasıl bu hale geldik biz, tek sorun eğitimsizlik ve cehalet.  

     Akşamüzeri evimize gittiğimizde haberlere kadar TV izleyenimiz çoktur. Aman, Allah’ım Show, kanal D, ATV, Fox, Star gibi kanallardaki programları izledikçe şaşırmamak mümkün değil, toplumumuzun bu kadar düşük düzeylere indiğini görmek gerçekten utanç verici, aile kavgaları, utanmazlık, rezillik hepsi bir arada inanılır gibi değil. Bu programlara katılmaları için davet edilenlerin tüm masrafları da bu yayıncı kuruluşlar tarafından karşılanıyor. Sahte yalancılar, sahte ağlayıcılar, sahte gözyaşı dökenler kimin doğru söylediği belli değil. Boynuzlayan ve boynuzlananlar, tecavüz, aile içi şiddet, zina, çocuk benden değil deyip DNA testi isteyenler, imam nikâhlı evlilikler, sahte evlilikler, ağır hakaret, küfür ve kavgalar hepsi burada, polis gelip bazı itiraflar nedeniyle stüdyodan alıp götürdüğü kişiler var bunlarda yayınlanıyor.

     Üzücü olan bu programlara çıkan genç kızlarımız ve kadınlarımızın çoğu başörtülü, tutucu ve muhafazakâr çevrelerden, eğitimsiz, cahil kesimden bunu söylerken manken, sanatçı bozuntularının rezilliklerini de bir kenara koyalım ama onlar bu programlara çıkmıyor magazin Programlarında boy gösteriyorlar. Silikonla şişirilmiş dudak ve göğüsler, estetikli burunlarıyla her gün bir başka kişinin kucağında boy gösteriyorlar.

     Geçmişte hatırlayın o rezil ve kepazelik ve sahtekârlık dolu evlilik programları vardı, yasaklandı, kurtulduk, şimdi bunların yasaklanması için ne bekleniyor. RTÜK denen bir kurum var tüm yayınları denetleyen siyasi nedenlerle birçok kanala ceza yazıp kapatabiliyor. Ama, bu rezil yayınlara tık yok maşallah, dikkat edin bunların nerdeyse hepsi yandaş medya diyebiliriz bütün dünya bu rezilliği ve çürümüşlüğü izliyor herkes görüyor bir tek RTÜK hariç.

     Bu rezilliğe bir son verin!!!!

     ŞAKA GİBİ

     R.T.Erdoğan Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin en tepesinde oturan kişi yeni sistemle ne derse o  yani ağzından çıkacak her kelime çok önemli ülkemizi bağlar, geçenlerde İngiltere, Almanya, Fransa gibi dünyanın en gelişmiş ülkelerinde  benzin yok marketlerde yiyecek sıkıntısı var gibi laflar etti nerdeyse hepimizin bu ülkelerde yerleşik akraba veya dostları var arayıp sorduk hepsi sadece güldü o kadar, gündem değiştirmenin böylesi görülmedi iyimi.

     GRİ LİSTE

     Kısa adı FATF olan OECD bünyesindeki mali eylem görev grubu Türkiye’de bu grubun üyesi. Ne iş yaparlar bu gruptaki ülkeleri izlemeye alırlar, bu listeye alınan ülkeler için ağır itibar kaybıdır gri liste, daha doğrusu kara parayla ilgili verdiği sözleri tutmadığı anlamına geliyor bu kadarla da bitmiyor tabi gri liste Türkiye’nin kara parayı iş edinenler için elverişli bir yer olduğuna işaret ediyor.

     Hiç kimse kusura bakmasın bu listeden çıkmak o kadar kolay bir iş değil, Akp iktidarının ülkemizi nasıl bir duruma getirdiği apaçık ortadadır.

     Son olarak yüzümüzü güldürecek bir haberle bitirelim dostlar Angola’ya vizesiz gidebileceğiz şükürler olsun hayalimizdi büyük bir sorun aşıldı diye düşünüyorum, ilginç olan     Angola’dada tek adam rejimi var nasıl bir benzerlik, en kısa sürede bu gelişmiş ülkeye gidip görmek istiyorum hayallerimiz gerçekleşsin ölmeden.

     Angola’nın dünyanın neresinde olduğunu vatandaşlara bir sorun bakalım kaç kişi bilecek bence sıfır.

Kalın Sağlıcakla

Share
304 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • 10 Numara 5 yıldız yönetim!

  18 Eylül 2023 Yazarlar

       Babasının ani ve beklenmedik vefatı dolayısıyla, çok genç yaşta ticaretin göbeğinde kendisini bulan ve aldığı ticari terbiyeyle önce muhtarlığa 2 dönem soyunan ardından, Bursaspor yönetim kurulu üyeliğinde bulunan, hatta Bursaspor’a destek olabilmek adına bir tır bağışlayan, Bursaspor camiası içerisinde de ayrı bir yeri olan, MHP Kestel İlçe Başkanlığı yapan, ardından muhtarlık görevinden istifa ederek, siyasete MHP Kestel ve Büyükşehir Belediye meclis üyesi olarak devam eden, son yapılan yerel seçimlerde de, milletvek...
 • Sentez olmuş halkların vilayetidir Kerkük

  16 Eylül 2023 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Eğer çok boyutlu bir sorunla karşı karşıya iseniz o sorunu bütün boyutlarıyla ele alıp, kapsamlı bir çözüm bulmak zorundasınız. Eğer, çok boyutlu sorunun sadece bir parçasına odaklanarak bütününü çözmeye yeltenirseniz, kısır döngü içine düşersiniz, sorunu çözdüğünüzü zannederken kendinizde sorun olursunuz.      Bugün, yaşadığımız coğrafyada yaşayan toplumların maddi ve manevi sorunları iç içe geçmiştir, onun için bölge halklarının sorunları parça parça değil de, top yekün ele a...
 • CHP il kongresi

  15 Eylül 2023 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar.       Kanaatimce bu hafta sonu, 17 Eylül 2023 Pazar günü, Atatürk kongre ve kültür merkezinde yapılacak olan CHP il kongresi Bursa’mız siyaseti ve hatta ilçemiz Kestel siyasetinin bence belirleyen bir aktivitesi olacaktır diye düşünüyorum. Kaybedilmiş Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin, demoralize olmuş millet ittifakının taraflarının yine yeniden ilimizde seçmelerin umutlarının yenilenmesi olacaktır.  &...
 • 101 YIL ÖNCE

  02 Eylül 2023 Yazarlar

       Evet… Tam 101 yıl önce Ordunun durumu iyi değil, askerin çoğunda ayakkabı yok yalın ayak, geceler soğuk, kaput, iç çamaşırı yok, yeterli suyu yok, süngüsü yok, süvarilerin kılıcı yok.      Köyde, kentte çocuklarını cepheye göndermiş anne, babaların unu, şekeri, Tuz’u, bezi yok, kaynamış mısırla, kavrulmuş buğdayla karınlarını doyurduğu günler, İstanbul’da bile açlıktan can vermiş bir sürü insan cesedi var çöplüklerde.      Birinci dünya savaşı galipleri Osmanlı’ya Sevr anla...