logo

Bu su nereye akıyor?

    Kestel Ziraat Odası Başkanı Eyüp Kılıç, Atatürk tarafından yaptırılan Gölbaşı Barajının bu gidişle köylüye hiçbir faydasının dokunmayacağını söyledi.

     Son 1-2 ay içerisinde havaların yağışlı gitmesiyle, su seviyesi %35’lere çıkan Gölbaşı barajındaki doluluk oranı bir türlü istenilen düzeye gelemiyor.

     Barajda bir açıklama yapan Ziraat Odası Başkanı Eyüp Kılıç, “Köylümüz, çiftçimiz, üreticimiz şuan için yatış döneminde. Ne şeftali sulaması var, ne armut ne de sebze. Mart ayını göz önünde bulundurursak, hiçbir şekilde tarlaların suya ihtiyacı yok. Öyleyse bu akan su nereye gidiyor. Neden bu suyu boşa akıtıyoruz. Boşa akıtacağımıza bırakalım baraj dolsun. Barajı suyundan hangi fabrikalar faydalanıyor, çiftçilerimiz sıcak aylarda su sıkıntısı çekerken, bu sudan şuan bile kimler nemalanıyor merak ediyoruz. Burada yetkililere seslenmekten bıktık artık. Lütfen, üreticilerimizin, çiftçilerimizin sesine kulak verin. Onların hakkı olan suyu bir takım sanayi kuruluşlarına peşkeş çekmeyin. Yeter artık..! dedi.

Share
2334 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?