logo

BULGARİSTAN’LI GAZETECİLER İLÇEMİZE HAYRAN KALDI

sl
Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da faaliyet gösteren Snezhana Todorova başkanlığındaki Bulgar gazeteciler Birliği (SBJ), AB ve Türkiye Cumhuriyeti Arasındaki Sivil Toplum Diyalogu Programı kapsamında Mudanya Gazeteciler Derneği (MGD)’nin daveti üzerine Bursa’ya geldi.
“Yerel Medyanın AB ile Uyumu” projesi için, Bursa ve ilçelerinde mesleki ve kültürel ziyaretler gerçekleştiren heyet; Kestel Yöre Gazetesini, Kestel Kaymakamı Ziya POLAT’ı ve Belediye Başkanı Yener ACAR’ı makamında ziyaret etti.
Bulgaristan Ulusal Radyosu BNR’den radyocularla birlikte Plovdiv ve Samakov’dan gazetecilerinde aralarında bulunduğu heyet adına konuşan Bulgar Gazeteciler Birliği Başkanı Snezhana Todorova, Bursa’ya ilk ayak bastıklarından itibaren Türk misafirperverliğinden yakın ilgisiyle karşılanmaktan memnuniyet duyduklarını söyledi.
Mudanya Gazeteciler Derneği Başkanı Yavuz Gerçekçi, projenin detaylarını Başkan ACAR ile paylaşırken; Bulgar Gazeteciler Birliği Başkanı Snezhana Todorova da kendilerini samimi bir şekilde ağırlayan ve bunu kendilerine hissettiren, Kestel Kaymakamına ve Başkan Acar’a teşekkür etti.
Kestel’i ve Saitabat mahallesini çok beğendiklerini anlatan Bulgar gazeteciler, Başkan Acar’dan Kestel’in tarihçesi hakkında bilgi aldılar. Ziyaretçilere; Kaymakam POLAT ve Başkan ACAR tarafından birer hediye takdim edildi.

Share
235 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?