logo

BUNUN ADI KADER DEĞİL

     Sevgili dostlar; güzel ata sözlerimiz var. “Akılsız başın cezasını ayaklar çeker” Yaşanan bu perişanlığa da kader denilemez. Bu bizim insanımızın seçimi bizi yönetenler gökten zembille inmedi, neticede vatandaşlarımız seçti ve getirip tepemize oturttu. Demokratik ülkelerde yaşayanlar geleceklerini kendi belirler. Ama, kötü yönetilirsen bunun cezasını da o ülkede yaşayanların tümü öder, öylede oluyor. Zamlar ve yeni vergiler yağmur gibi geliyor, daha doğrusu bir gazete yazmış; “Çuvalla vergi geliyor” Neden, iktidar bütçe açığını kapatacak başka çaresi yok işin içinden çıkamıyorlar, hiç unutmadım bir zamanlar “İMF ile işimiz bitti hazinede bilmem kaç yüz milyar dolarımız var, şu kadar ton altınımız var” diyorlardı onun üzerine bu kadar özelleştirme adı altında satılan devletin fabrikaları, kurumları, arazileri eklendi peki sonuç ne oldu iflas. Yeni yılı görmeden vatandaşın beli iyice kırılacak bunu görmemek için kör olmak lazım. Allah sonumuzu hayır etsin, üzücü tarafı kurunun yanında yaşta yanıyor, bu ülkenin yarıdan biraz fazlası yıllardır bu iktidara destek verdi, onlar buna katlansın diyeceğimde ya vermeyen yarısı için ne söyleyeceğiz….

     BATAKLIK

     Mustafa Kemal Atatürk, o yıllarda orta doğuya atanan elçilerimize; “beni görmeden gitmesinler” dermiş. Nedeni, bölgeyi görev yaptığı yıllardan iyi tanıdığı için onlara tavsiyelerde bulunurmuş ve orası bir bataklıktır, çok dikkatli olun gibi uyarılarda bulunurmuş, onu okudukça hayranlığım daha da artıyor inanın. Evet, orta doğu gerçekten bir bataklık bunun başka bir söylemi yok ne yazık ki, yıllardır uzak kalmak için çaba sarfettiğimiz bu bataklığın içine girmiş bulunuyoruz, bu bataklığa giripte karlı çıkan iki süper güç dışında kimse görülmemiş ve burada din kardeşlerinin savaşı hiç bitmemiş. Yandaş medyanın attığı nutuklara karnım tok, ben sonuca bakarım, kısa vadede kazanmış gibi gözükebilir. inşallah kazançlı çıkarız, bunu kim istemez. Ama, bunun maddi ve manevi faturası çok ağırda olabilir.

ABD ve Rusya ile ayrı ayrı dans ediyoruz ne yazık ki, ikisi de dost değil ve ikisi de o bölgeyi asla terk etmez. Çünkü, orada altın değerinde petrol var ve asla bizimle paylaşmazlar, ne yapıp yapıp orada kendilerine bağımlı kürt devleti kurup bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada onları petrol kuyularının bekçisi olarak kullanacaklar boşuna mı o kadar silahı ve askeri aracı oraya yığdılar.

     Umarım hakkımızda hayırlısı olur.

     SON SÖZ

     İBB başkanı İmamoğlu, Strasborgda yaptığı konuşmada, “seçimle gelen seçimle gitmeli” demiş diye iç işleri bakanı Soylu, “Türkiye’yi Avrupa’ya şikayet eden bu AHMAĞA bu millet bedelini ödetecek demiş.” Sn. Soylu bu millet yerel seçimlerde o ahmaklara öyle bir bedel ödetti ki,  yumruk yemiş düşmemek için sendeleyen boksör gibi hala farkına varamadınız sanırım, “İstanbul’u kaybetmek Türkiye’yi kaybetmektir” dediğiniz halde 11 büyük şehir belediyesini kaybettiniz, lütfen silkinip kendinize geliniz yani iktidar olmanız artık hayal bitti bu iş…

     İmamoğlu’nu bu mükemmel cevabı için kutluyorum, Ben lafa bakarım, laf mı diye, birde söyleyene bakarım adamı diye, ya sizce….

     Kalın sağlıcakla…

Share
2839 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?