logo

BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ KESTEL’E HAYIRLI OLSUN

Hükümet tarafından Kestel’e yapılacağı kesin olarak açıklanmasına rağmen, bir çok farklı noktaya kaydığı konusunda her gün bir başka dedikoduya malzeme edilen, Teknik Üniversite konusunda son nokta konuldu.

Üniversite alanına dahil edilen son kısmında, orman arazisinden çıkartılarak devredilmesi çalışmalarının da tamamlanması ile konunun önünde hiçbir engel kalmadı. Gelinen bu noktada bundan sonraki süreç ile ilgili yapılacak çalışmaların değerlendirildiği toplantı Kestel belediye başkanı Yener ACAR’ın  makamında gerçekleştirildi.

Toplantıya Ak parti ilçe Başkanı Nazif AYDIN, Bursa Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof Dr. Şule ALTIN  ve Prof. Dr. Arif KARADEMİR, İl Genel Meclis Üyesi Zafer YILDIZ, Belediye ve üniversite teknik personeli iştirak etti.

Toplantı sonrasında bir açıklama yapan belediye başkanı Yener ACAR,  “Üniversite konusunun gündeme geldiği ilk günden itibaren BTÜ’nün Kestel’e yapılacağı konusu kesindi. Bu konuda maalesef ki, bazı kesimlerce sulandırılarak  farklı noktalara çekilmek istendi. Üniversitenin ilçemize kazandırılmasında Sayın başbakanımıza, Başbakan yardımcımıza, Milletvekillerimize, İl ve ilçe teşkilatımıza kısacası emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Gelinen son noktada, ortadaki  son sorun olan mevcut araziye, sonradan ilave edilen Orman arazisinin üniversiteye devride çözüme kavuşmuş oldu. Bugün Teknik üniversitemizin değerli rektör yardımcıları ve ilçe başkanımız ile bir toplantı gerçekleştirdik. Toplantıda bundan sonraki sürecin sağlıklı bir şeklide yürütülebilmesi amacıyla bir komisyon oluşturulması karar verildi. Bundan sonraki çalışmalar oluşturulan komisyon nezaretinde yürütülecek. İlçemize ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Share
256 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?