logo

BURSA VALİSİ İZZETİN KÜÇÜK’TEN LÖSEV’E DESTEK MESAJI

Çalışmalarına 1998 yılında 30 çocuğa destek götürerek başlayan, bu gün tüm ülke genelinde 23 bin lösemi ve kanser hastası çocuk ve yetişkin ile onların imkânları kısıtlı ailelerine destekler götüren LÖSEV, kıymetli bir konuğunu ağırladı. Geçtiğimiz günlerde LÖSEV Bursa Şubeyi ziyaret eden Bursa Valisi İzzetin KÜÇÜK’ü LÖSEV Bursa Koordinatörü Füsun Emecan ÖZCAN ile LÖSEV’e kayıtlı çocuk ve aileleri karşıladı.
Vali İzzettin KÜÇÜK öncelikle LÖSEV’in kuruluşu ve faaliyetleri hakkında görsel sunumları izledi. Daha sonra Bursa LÖSEV Binasında yapılan faaliyetler hakkında bilgi alarak, birimleri gezdi. LÖSEV’e kayıtlı çocuk ve ailelerle sohbet etti. Vali İzzettin Küçük, LÖSEV Atölye Annelerini ziyaret etmeyi de ihmal etmedi. LÖSEV’de tedavisi devam eden kayıtlı hasta çocukların anneleri ve bizzat hastaların rehabilitasyonu için oluşturulan atölyeler bu gün LSV Dükkân markasının doğduğu atölyelerdir. LSV Dükkân annelerin el ürünü yüzlerce çeşit hediyelik ürünün olduğu bir markadır.

Vali İzzettin Küçük :”LÖSEV faaliyetlerini izledim, sizlerin bir arada olmanız birbirinize verdiğiniz destek gerçekten takdire şayan. Yaşadığınız süreç hem maddi olarak, hem de duygusal olarak aileleri yoruyor. Bu anlarda muhakkak birilerinin ailelere destek olması lazım. LÖSEV tam da bu noktada ailelerin büyük destekçisi oluyor. Yürüttüğü Bir Tuğla da Sen Koy kampanyasının yaklaşık iki yılda ne gibi güzel sonuçlar ortaya çıkardığını hep birlikte gördük. Tedavi gören çocuklarımızın ve ailelerinin yüzlerinin gülmesinde emeği olan LÖSEV’e ve bu bağlamda bağışlarıyla güzelliklere kapı açan halkımıza minnettarız. Ben tüm çocuklarımıza acil şifalar diliyorum.” dedi.
Valinin ziyaretinden ve anlamlı mesajından büyük mutluluk duyan LÖSEV Çocukları ve Annelerine bu ziyaret büyük moral ve motivasyon oldu.

Share
233 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?