logo

BURSA’DA 540 ÇOCUK “KIRMIZIDA DUR” DEDİ

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ile birlikte çocukların bedensel söz hakkı başta olmak üzere tüm hakları konusunda bilinçlendirilmesini hedefleyen Kırmızıda Dur De! projesine başladı. 540’ı Bursa olmak üzere İstanbul ve İzmir’de gerçekleştirilen eğitimlerle şu ana kadar 4 binin üzerinde çocuğa ulaşıldı.
Sene sonuna kadar 6 bin çocuğa ulaşılması hedeflenen Kırmızıda Dur De! Projesi; GSK Türkiye’nin desteği ve çalışanlarının katılımı ile ülke çapında yaygınlaşıyor.
Toplum Gönüllüleri Vakfı ve GSK Türkiye; çocukları, başta bedensel söz hakkı olmak üzere tüm çocuk haklarına dair bilgilendirmek üzere Kırmızıda Dur De! projesine başladı. 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında Bursa’da 21 gönüllü ile verilen eğitimlerde, 540 çocuğa ‘özel alanlarının’ ihlal edilmesi durumunda kendilerini koruyabilmeleri ve harekete geçmesi konusunda bilgilendirmeler yapıldı. Eğitimi verecek kişiler, konunun uzmanlarından aldıkları başlangıç eğitimleri sonrasında belirlenen okullarda, 3 ve 4. sınıf öğrencileri ile proje etkinliklerini gerçekleştirdi.
İzmir ve İstanbul’da da verilen eğitimlerde toplam 70 Toplum Gönüllüsü genç ve GSK çalışanlarından oluşan 35 kişilik gönüllü ekip görev aldı. Eğitimlerde şu ana kadar 4 binin üzerinde çocuğa ulaşıldı. Kırmızıda Dur De! Projesi ile sene sonuna kadar 6 bin çocuğa ulaşılması hedefleniyor.
Okulların açılmasıyla eğitimlere devam edileceğini belirten GSK Türkiye İletişim ve Hasta İlişkileri Lideri Selcen Çökdü; TOG ile 2013 yılından bu yana başarılı projelere imza attıklarını söyledi. Çökdü konuyla ilgili açıklamasında “Bugüne kadar TOG’la beraber, binlerce gence sağlık okuryazarlığı konusunda farkındalık kazandırmak için çalıştık. Şimdi de çocuk hakları için bir araya geldik” dedi. GSK çalışanlarının sosyal sorumluluk projelerinde aktif olarak yer aldığını belirten Çökdü, Kırmızıda Dur De! Projesinin GSK çalışanlarının ve TOG gönüllüsü gençlerin önerisiyle geliştiğini anlattı.

Share
303 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?