logo

BURSA’NIN MEZARLIK SORUNU YOK

mezarlık
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin doğusu için yaptırılan Erdoğanköy Mezarlığı kullanılmaya başlarken, kentin batısında oluşturulacak mezarlık alanı ile ilgili çalışmalar sürüyor.

Ulaşımdan tarihi eserlerin gün yüzüne çıkarılmasına ve spordan sosyal sorumluluk projelerine kadar her alanda Bursa’ya değer katan çalışmalara imza atan Büyükşehir Belediyesi, il sınırlarındaki mezarlıklarla ilgili çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Kentteki mezarlıkların yüzde 100 kapasiteye ulaşması üzerine belediye ekipleri tarafından hazırlanan yeni mezarlık alanları, 20 yıl daha mezarlık sıkıntısı yaşanmasının önüne geçecek. Yenişehir yolu üzerindeki Erdoğanköy’de kentin doğusunda yaşayan vatandaşlar için hazırlanan mezarlıkta 200 dönümlük alana ait ilk 2 etabın çalışmaları tamamlandı. 12 gömünün gerçekleştiği mezarlıkta, 150 dönümlük alana ait diğer 2 etap için de çalışmalar sürüyor.

Bursa’nın en önemli ihtiyaçlarından birinin de definlerin gerçekleştiği mezar yerleri olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, mevcut Hamitler Mezarlığı’ndaki kapasitenin doğduğunu, bunun üzerine yeni mezar yerleri açmak için çalışma başlattıklarını söyledi. Bir yandan şehrin doğusunda bir yandan da batısında 2 yeni mezarlık alanı oluşturduklarını söyleyen Başkan Altepe, kentin doğusunda yaşayanlar için yaptırılan Erdoğanköy Mezarlığı’nda ilk 2 etabı kapsayan 200 dönümlük alanda düzenleme işlemlerinin tamamlandığını söyledi. Şehrin ortası ve doğusunda yaşayan vatandaşların gömü işlemlerinin başladığını, şu ana kadar Erdoğanköy Mezarlığı’nda 12 vatandaşın gömü işleminin gerçekleştirildiğini belirten Başkan Altepe, “Kentin batısı için hazırladığımız batı mezarlığı için de çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. İnşallah önümüzdeki 20-30 yıl için mezarlık sıkıntısı yaşamayacağız” diye konuştu.

Share
195 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?