logo

Büyükşehir Belediyesinden Ceviz Üreticisine Destek

Bursa’ya değer katan hizmetlerini, ‘Bütünşehir’ yasasının ardından kentin tüm ilçelerine ulaştıran Büyükşehir Belediyesi, kırsal kalkınmayı hedef alan hizmetlerine aralıksız devam ediyor. Kırsal kesimde yaşanan göçün önlenmesi için üreticiyi destekleyen Büyükşehir Belediyesi, çiftçilere bugüne kadar çilek fidesi, arı kovanı, koyun ve yem dağıtımı, sera naylonu, çatı malzemesi, buzağı kulübesi, koza askısı ve ceviz fidanı gibi pek çok destek sağlamıştı. Ceviz üretim bölgeleri için satın alınan 15 otomatik ceviz soyma makinesi daha, üreticilerle buluştu. Makinalar, Büyükşehir Belediyesi’ne ait Arabayatağı Yerleşkesi’nde düzenlenen törenle sahiplerine teslim edildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, tarım ve hayvancılıkla uğraşan kesimin Büyükşehir’le birlikte adım adım kalkındığını söyledi. Bir yandan alt ve üst yapı yatırımlarını tamamlarken diğer yandan kırsal kesimin kalkınması yönünde tüm kaynakları seferber ettiklerini belirten Başkan Altepe, bu konudaki faaliyetleri hız kesmeden sürdürdüklerini ifade etti. Bütünşehir Yasası kapsamında ilk Kırsal Kalkınma Dairesi’ni ve Tarım AŞ’yi Bursa’nın kurduğunu, bu kurumlar aracılığıyla köylü ve çiftçi için ne yapılması gerekiyorsa yerine getirdiklerini hatırlatan Başkan Altepe, “Tarlada verimin artması, üretimin daha kaliteli olması, ambalajlanması ve dünya pazarlarında değerinde pazarlanması için hedefimize ulaşma noktasında gece gündüz faaliyet gösteriyoruz” dedi.

Bursa’nın tüm ürünleriyle kendini göstermesi, bir sebze ve meyve deposu olması yönünde bir yandan yatırım yaptıklarını diğer yandan da köylü ile çiftçinin ihtiyacı olan malzemeleri temin ettiklerini belirten Başkan Altepe, “Daha önce salça makinası, tohum ve fide malzemeleri, çilek dikimiyle ilgili cihazlar vermiştik. Şimdi de ceviz bölgeleri için 15 adet ceviz soyma makinasını talep eden üreticilerle buluşturuyoruz. Arkasından salça makinaları teslim edilecek. Daha sonra talep edilen diğer malzemeler de birer birer temin edilerek hak sahiplerine ulaştırılacak” diye konuştu.

Etiketler: » » »
Share
284 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?