logo

Cemevine Yeni Cenaze aracı

Kestel Hacı Bektaş Veli Derneği ve Cemevi, cenaze aracını yeniledi.
Yeni cenaze aracının alınma sebebinin; kullanımda olan cenaze aracının artan tamir ve bakım masraflarının yoğun olması, ihtiyaca cevap vermede yetersiz kalması, yeni bir aracın alınma gereksinimini hissettirdiği belirtildi. Aracın eski model oluşundan ve ekonomik ömrünü doldurmasından dolayı cenaze nakil işlemlerinde karşılaşılan zorluklar nedeniyle cemevi olarak, vefat eden vatandaşlara son görevini en iyi şekilde yapmak ve bu hizmeti önemsediklerini ifade eden Başkan Hüseyin SIĞIÇ, onun için daha rahat ve daha modern bir cenaze aracının alımı gerçekleştirildiğini vurguladı.
Kestel Hacı Bektaş Veli Derneği Başkan Hüseyin SIĞIÇ, “Derneğimize yeni kazandırdığımız bu araçla vatandaşlarımız cenazelerini aracımızla nakil işlemlerini gerçekleştirilebilecekler. Eski cenaze aracının kapsamlı ve modern olmadığı göz önünde bulundurularak yapılan bu hizmetin ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyoruz” diye konuştu.
Aracın iç ve dış dizaynları ise Ermed Medical Elektronik Sanayi Ticaret firması tarafından gerçekleştirildi. Konusunda uzman olan Ermed Medical’ın araç dizaynında yapmış olduğu hassasiyet ve özveri dernek yönetici ve üyeleri tarafından takdirle karşılandı.

Share
229 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?