logo

Çetin Kodeş “Hakkımı Helal Etmiyorum”

çetin kodeş belediye
Kestel Belediyesinde uzun yıllardan beri çalışan ve çalıştığı kurumun en küçük bir şekilde zarara uğramasını istemeyen, hatta kendisine yapılan vefasızlığı uzun yıllar saklayan, Çetin Kodeş, vefasızlığın bu kadarına pes diyerek, kendisine yapılan haksızlıkların gün yüzüne çıkması ve bir başkasının canın yanmaması için gazetemize konuşmaya karar verdi.
2006 yılında, Kestel belediyesinde kadrosunun temizlik işlerinde olması ve görev kağıdının dahi olmadan, belediyenin itfaiye aracına çıkarılan ve itfaiye aracının merdivenlerinin çürük olmasından dolayı, düşüp sakatlanan Çetin Kodeş’in başına gelenler, ibret ve ders alınacak nitelikte.
Merdivenlerden düşmesinin ardından, bütün vefasızlıkların o andan itibaren başladığını gazetemize anlatan Kodeş, “Benim düşmeme sebep olan itfaiye aracının çürük merdivenleri ve ihmalsizliklerdir. Ben düştükten sonra, aracın merdivenlerinin sağlamlaştırılması ve bazı aksamlarının değişmesi için, hatırı sayılır bir meblağ harcandığını bilenler biliyor. Çalıştığım kurumun zan ve baskı altında kalmaması için, şikayetçi dahi olmadığım gibi tazminat davası bile açmadım. Fakat, belediye başkanımızın ve sendika yetkililerimizin böylesine bir süreçte sessiz kalması, benim ihtiyaç sahibi olmama rağmen suskunluklarını yıllar geçmesine rağmen bozmaması, sadece kendi menfaat ve çıkarları uğruna mücadele etmesi, kendilerinden başkasını düşünmemeleri beni her geçen gün kahretmiştir. Özellikle, hastanede yattığım süre içerisinde, benim ile iletişime geçen ve bir derdim sıkıntım olduğunda, başkan adına kendisiyle görüşmemi isteyen İsmail Vurgun’u, ameliyat olacağım anda telefon ile aramama rağmen, telefonlara bakmaması, haber göndermeme rağmen sessiz kalması, insanlık onuruna yakışacak bir durum olmadığı gibi, belediye başkanımızın bir personelini bu şekilde yüzüstü bırakmasına da anlam vermiş değilim. Ameliyat olmam karşılığında senet imzaladım ki, sağlığıma kavuşayım. İmzaladığım senetin borcunu ödemek için, hastaneden çıktığım gibi kredi çektim ve borcumu ödedim. Sol bacağımdaki kırık öylesine bir kırıktı ki, hastane duvarına asıp, böyle bir kırığın daha önce görülmediğinden dolayı teşir ediliyordu. İşin daha da enteresan kısmı, ben kaza geçirdikten sonra sigortalarımın yatmadığını öğrendim, bırakın çalıştığım kurumdan maddi destek görmek, maneviyatı bile bize yaşatmadılar. Yaşamış olduğum iş kazasından dolayı daha fazla sakatlık görmemek adına, fizik tedavisi gördüm. Fizik tedavisinin ücretini dahi cebimden ödedim. Dışarıdan bakıldığında, maneviyata önem veren bir yönetim anlayışı gözüküyor olsa da, Belediye başkanımızın ve yöneticilerinin ne denli bir insan olduklarını bilenler bilir. Ben bu konuda bana bunu yaşattıkları ve bir bacağımın sakat kalmasına vesile oldukları için hakkımı helal etmiyorum. Benim başıma gelen, bir yakınlarının başına gelseydi durum çok daha farklı olurdu. Bana bunları yaşatanların hepsini Allaha havale ediyorum” dedi.
Çetin Kodeş’in sendika yetkilisi Arif Kelebek ve Belediye Başkan yardımcısı için anlattıkları haftaya…

Share
235 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?