logo

31 Aralık 2017

Cevap Bekleyen Sorular


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

AKP’de ilçe başkanı atandıktan/seçildikten sonra sular durulmak bilmiyor.
Bahsettiğimiz kişi ilçe başkanı Mustafa Bayrak…
Hakkında, çeşitli dedikodular dolaşan ilçe başkanının bu dedikodulara nasıl cevap vereceği merak uyandırıyor.
Paylaşım sitelerinden tutunda, köy kahvesi muhabbetlerine kadar, nereye varsak orada konu Mustafa Bayrak..
Neden Kongrede zarflardan buruşuk paralar çıktı..?
Verilmek istenen cevap neydi…?
Bazı esnaflar kongre öncesi neden il başkanlığına gitti..?
Tek aday olmasına rağmen, neden oyların çoğunluğunu dahi alamadı..?
V.s…V.s…
Bu konulara ilçe başkanı olarak cevap verilmezse, insanların kafasındaki soru işaretleri çoğalarak artacaktır.
İktidarda olduğundan dolayı, her hangi bir yaprak dökümünün yaşanmadığı AKP’de, bu yaşananlardan dolayı uzak duranlar ve uzak kalanlar var.
Bu da, partide ilerisi için sıkıntı yaratacak bir durumdur.
İşin belediye ayağına gelecek olursak; bu yaşananlar, siyasi vefasızlığı her daim örnek olan belediye başkanı Yener Acar’ı hiç de ilgilendiriyor gibi durmuyor.
Tüm planlarını, 18 ay üzerine yapan Yener Acar’ın bir daha aday olmak gibi bir derdi bulunmadığından, 18 ayı biran önce bitirip görevi bırakmanın derdinde.
Yerine kimin geleceği, bayrağı kime devredeceği şimdiden büyük bir merak konusu.
Yılbaşından sonra bazı sorular cevabını bulacak.
Bizden söylemesi…

Maaş Bağlandı
Çiçeği burnunda ilçe başkanı Mustafa Bayrak, Burkent yönetimine girerek maaşa bağlandı.
Partide, görev dağılımını dahi yapmadan Burkent yönetimine giren Mustafa Bayrak, bazı partililer tarafından eleştiri yağmuruna tutulmaya devam ediyor.
İlçe başkanlarına maddi destek sağlamak için, Burkent yönetimine her dönem mutlaka ilçe başkanlarının girdiği belirtilirken, Burkent yönetimine bu kadar hızlı bir girişi, şu ana kadar hiçbir ilçe başkanının yapmadığına değinen bazı AKP’liler, Bayrak’ın bu hızını siyasetende görmek istediklerini dile getirdiler.

Bilecikliler Derneği Desteğini Çekti mi..?
İlçemiz Vani Mehmet mahallesinde yapılmaya çalışılan, fakat her hangi ciddi bir adımın dahi atılamadığı Kentsel Dönüşüm projesi, daha önceki sayılarımızda da yazdığımız gibi fiyaskoyla sonuçlanmıştı.
Bileciklilerin yoğun olarak yaşadığı Vani Mehmet Mahallesinde yaşanan bu sıkıntı AKP’ye de yansıyor gibi.
İlçe başkanı Mustafa Bayrak, kendi listesini yaparken Bilecikliler Derneğinden isim istemiş, dernekte 2 isim verip, yönetimde bu isimleri göremeyince de yedeklerin yedeğinden gelen isimlerle yönetim ancak tamamlanabilmiş. Hal böyle olunca da, zaten kentsel dönüşüm noktasında sıkıntı yaşayan mahalle, üstüne bir de bu sıkıntı gelince AKP’den destekler çekilmiş durumda.
İlerleyen günlerde bu ve bunun gibi bir çok iddia gün yüzüne tüm ayrıntılarıyla çıkacaktır.

Kim Kucaklayacak..?
Her siyasi parti kongresini yaparken, ilk olarak “Kestel’i kucaklayacak bir yönetim oluşturmalıyız” diyerek o ilçede önemli isimlerin peşinde koşarlar.
Bizlerde gazeteci olarak, az çok hangi partinin yönetiminin nasıl olduğunu, kimlere nasıl hitap edeceğini ve topluma nasıl gideceğini tahmin ederiz.
Geçtiğimiz hafta sonu, CHP ve AKP ilçe kongrelerini gerçekleştirdi.
Tarafsız bir gözle; Hem CHP’nin ilçe yönetimini, hem de AKP’nin ilçe yönetimini inceledim.
Şu kanaate vardım: “AKP yapmış olduğu yeni yönetim ile ilçede iktidarı bırakmak istiyor gibi, CHP’de daha dar bir yönetim yaparak, hayır biz istemiyoruz sizde kalsın” der gibi…
Sessiz ve sağlam bir şekilde yönetimini gerçekleştiren ve bu kucaklama işini biz yaparız diyen İYİ Partiyi görüyorum.
Geniş bir yelpazede yönetim yapan ve gerçekten bakıldığında, her toplumla barışık bir yönetimin oluşturulduğunu göreceksiniz.
Bu yönetimi oluşturan, ilçe başkanı Mehmet Kaplan’ı kutlarım.

Share
179 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Şampiyonun Ardından

  28 Kasım 2020 Yazarlar

       Değerli Okuyucular,     Kadirşinas  Dostlar;      Bir şampiyonun ardından yazmak zormuş. Hemde bayağı zormuş. Ne yazacaksın, nasıl başlayacaksın. Giden uğurlanıyor, ama unutulmuyor...     Güle güle Reşit ağabey.  Güle güle ŞAMPIYON. Güle güle güzel insan. Allah rahmet eylesin. Mekanın aydınlık , sorgulanman kolay olsun.        Seni unutamayız. Seni unutmayacağız. Çünkü sen Dadaşlar diyarı Erzurumumuz’un bu millete hediye ettiği, Ana...
 • Cevabı kendiniz bulun

  28 Kasım 2020 Yazarlar

       Sevgili okurlarım.      Dünyadaki bütün insanların kusurları vardır. Yani mükemmel insan yoktur.      Kusursuz sandığımız ve kendimize idol seçtiğimiz kişilerin  bir çok hata ve kusurları vardır, zira hata yapmak insanın fıtratında vardır.      Fakat kişinin kusurlu davranışı konusunda bilmemiz icap eden çok önemli bir durum var.      Kişi yanlış davranışı; bile isteye, kasten mi yapıyor, yoksa istemediği halde bilinçsiz...
 • TESPİH

  23 Kasım 2020 Yazarlar

  Tespih, Allah adını anmak-zikretmek- anlamı taşır. Tespih aynı zamanda, kutsal sözlerin tekrar edilmesini saymak için kullanılan bir aracın adı olur. Tespih taneleri, bir ipe dizilerek, tespih halkası oluşturulur.  Müslümanlar, otuz üç ya da doksan dokuz tespih tanesinden oluşan tespihler kullanırlar. Müslümanlar, namazdan sonra, tespih duası yaparlar. Otuz üçer defa, sübhânallah, elhamdülillâh, Allâhüekber sözlerini tekrar ederler. Budistler, yüz sekiz, Katolikler, altmış dört tespih tanesinden oluşan tespihler kullanırlar. Ortodoks Y...
 • Homeopati ile savunmamızı nasıl canlandırabiliriz?

  14 Kasım 2020 Yazarlar

  Homeopati, savunmamızı geliştirmek için harika bir müttefik olabilir Enfeksiyonlara yanıt verme yeteneği, temelde bağışıklık sistemimizin durumuna ve savunmalarımıza bağlıdır. Yemek, duygusal dengemiz ve yaşamsal alışkanlıklarımıza dikkat etmek, bağışıklığımızın düzgün çalışması için temel dayanaklardır. Homeopati ayrıca Savunmamızı geliştirmek için farklı eylem ve düzeylerde büyük müttefikimiz olabilir. Her doktor ve hastası, her bir vakada bu olasılıkları nasıl uygulayacaklarını bulmalı ve tanımlamalıdır. Homeopatik ilaçları...