logo

ÇHD’den ÇAĞRI

açıklama 1
Ülkemiz yargı bağımsızlığı , hukuk ve demokrasi tarihinin en karanlık günlerini yaşamaktadır. Egemen güçlerin ittifaklarının bozulması sonucunda gerçekleşen 17 Aralık Operasyonu ile yolsuzluk ve talanın düzenin ortaya çıkmasının akabinde İktidar tarafından soruşturmaların üzerini örtmek için Önce Adli Kolluk Yönetmeliği ve HSYK Yasası gibi hukuk dışı düzenlemelerle yargıyı tamamen hakimiyetine almaya , İnternette Sansür Yasası gibi düzenlemelerle de daha önce görülmemiş bir sansür, fişleme ve baskı ortamı yaratmaya çalışmıştır. Yine Meclis gündemine gelen MİT Yasası ile de tam bir istihbarat devleti olma hedefine doğru yürümeye başlamıştır.

Siyasi İktidar 12 yıl boyunca Yasadışı yollarla ve Hukuk dışı Mahkeme Kararlarıyla dinlenmedik , izlenmedik , gözlenmedik kimse bırakmamıştır. Dijital belgeler , sahte deliller, isimsiz ihbar mektupları , gizli tanık gibi temel insan haklarına aykırı işleyiş ve kararlarıyla avukatları , öğrencileri , emekçileri , gazetecileri , toplumun muhalif tüm kesimlerini cezaevlerine kapatan , En temel yasal haklarını kullananlar soruşturmalarla , davalarla , tutuklamalarla baskı altına alınmaya çalışan iktidarın kendi eliyle yarattığı ‘ Özel Yetkili yargısının ’ onbinlerce kişiyi hukuksuz olarak dinlediği iddiası 24 Şubat günü açıklanmış , aynı günün akşamı da Başbakan ve oğlu arasında gerçekleştiği iddia edilen ses kayıtları ortaya çıkmıştır.

Bugün ülkede darbe dönemlerinde dahi görülmemiş bir hukuksuzluk ortamı hakimdir.İktidarın yolsuzluk ve rüşvet batağına batmış olduğu apaçık ortadadır. ‘Montaj ve sahte’ iddiaları ile yağma ve talanın üzeri örtülemez.Yolsuzluk ve talan düzeninin görülmesi için esasen kasetlere de ihtiyaç yoktur. 12 yıldır haklarımızı gasebeden , derelerimizi , ormanlarımızı , kentlerimizi talan eden haksız çıkar sağlayanlar ortadadır.

Derneğimiz . Bu hukuksuzluk , adaletsiz , baskıcı , yağma ve talan düzenine karşı her zaman olduğu gibi mücadelesine devam edecektir. Bu hukuksuzluğa , baskıcı adaletsiz , yağma talan düzenine karşı eşit, adil ve özgür bir toplum için tüm halkımızı birlikte mücadele etmeye çağırıyoruz.Saygılarımızla .

Share
155 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?