logo

CHP 97 Yaşında

     Cumhuriyet Halk Partisi, kuruluşunun 97. yıldönümünü Atatürk anıtına çelenk koyarak kutladı. İlçe başkanı Hatice Doğan, CHP Meclis üyeleri, yönetim kurulu ve üyelerin katılımıyla gerçekleştirilen çelenk koyma programında, bir konuşma yapan CHP İlçe başkanı Hatice Doğan, şöyle dedi.:

     “Temellerini 4 Eylül 1919’da Sivas kongresinde attığınız, 9 Eylül 1923’te de kurduğunuz Cumhuriyet Halk Partisi’nin, bugünkü mirasçıları olarak huzurunuzdayız.

     Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nin emperyalizm karşısındaki kararlığını, Kuvayi Milliye’nin işgal orduları karşısındaki azmini, 97. kuruluş yıldönümümüzde de yüreğimizde taşıyoruz. Yegane amacımız, sizin ve silah arkadaşlarınızın kurduğu güzel Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak, hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği bir Türkiye’yi inşa etmektir. İlke ve Devrimleriniz ile II. Yüzyıla Çağrı beyannamemizin ışığında kuracağımız halkın iktidarında, ülkemizi, işaret ettiğiniz muasır medeniyetler seviyesinin de ötesine taşıyacağımıza söz veriyoruz.

     Mücadelemiz, hakimiyet kayıtsız şartsız milletin olana dek sürecektir. Mazlum milletlere umut ışığı olan Anadolu Devrimi’nin mimarları olarak size ve silah arkadaşlarınıza, hayatını kaybetmiş tüm Cumhuriyet Halk Partililere, demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirmiş yurttaşlarımıza şükranlarımızı sunuyor, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz”

Share
893 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?