logo

CHP 98 Yaşında

Cumhuriyet Halk Partisi Ülke genelinde olduğu gibi, ilçemizde de 98. yılını Kestel Yenimahalledeki Atatürk büstüne çelenk koyarak kutladı. Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından günün anlamını belirten konuşmayı ilçe başkanı Hatice Doğan yaptı. Gençlik kolları başkanı Batıkan Altınyıldız, Ey Türk Gençliğini okurken, Kadın kolları başkanı Özge Tanrıkulu da, Atatürk’ün Bursa Nutkunu okudu.

     CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun sesinden CHP iktidarında tam demokrasiye geçişin sağlanacağı, tüm hak ve özgürlüklerin garanti altına alınacağı maddeler tek tek dinletildi. İlçe başkanı Hatice Doğan ise yaptığı konuşmasında; “Cumhuriyet Halk Partisinin Kuruluşunun 98. Yılı kutlu olsun. Köklerini Amasya’dan, Sivas’tan, Erzurum kongresinden alan Kuvay-i milliye ruhu taşıyan, Kuruluşun ve Kurtuluşun Partisi Ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırmak modern Türkiye’nin Kurulması için Ekonomik sosyal ve siyasal alanda çok ciddi dönüşüme imza atmıştır. Cumhuriyeti kuran ve devrimlerini gerçekleştiren partimiz, çağdaş bir devlet ve toplum yaratmak amacıyla 9 Eylül 1923’te  Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulmuştur.

     Geleceğimizin teminatı Partimiz;

     Kuruluş ve kurtuluşun partisi ilk günkü gibi aynı ruhla Türkiye Cumhuriyetinin Bağımsız, Çağdaş bir devlet olarak var olması, Güçlenmesi, Halkımızın mutluluğu için mücadele vermiştir ve vermeye de devam etmektedir. Çağdaş, Laik, Demokratik sosyal hukuk devletinin, yargı bağımsızlığının, insan haklarının, kadın erkek eşitliğinin, hoşgörünün huzur ve barış ortamının, eşit haklara sahip, onurlu insanların yaşadığı bir Türkiye’nin  savunucusudur.

     Cumhuriyetin koruyucusu ve teminatı, Atatürk’e devrimlerine gönül vermiş yurttaşların partisidir.  Hedefi daima Geçmişten aldığı gücü ve birikimi ile aydınlık bir geleceği inşa etmektir.

     Kuruluş günlerinin devrimci ruhuna inanmak ve bunun gereğini bugün de yerine getirmek bizler için bir borç olduğu kadar bir görevdir.

     Ülkemizin boğulduğu bu karanlığı aydınlatmak için Atatürk devrimlerine gönülden bağlı herkese, örgütlerimize ve bizlere büyük görev düşmektedir.

     Umutsuzluğa düşen Gençlerimizin umudu olmaya mecburuz. Gençler Bizim geleceğimiz. Gençlerimiz geleceklerini CHP nin iktidarında  başka ülkelerde aramak zorunda kalmayacaklar.   Çıkarılacak Aile Siğortasın da kimse yoksulluğa mahkum edilmeyecek, hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecektir. Kimse karamsarlığa  kapılmasın Chp varsa umut var. Başta Atatürk olmak üzere,   Türkiye’yi bugünlere taşıyan Cumhuriyet Halk Partisi’ne, partimize emek veren tüm partililerimize şükranlarımı sunuyorum.

     Bir neferi olmaktan onur duyduğumuz, partimizin 98. kuruluş yıl dönümünü Kestel Cumhuriyet Halk Partisi ilçe Örgütü olarak Cani Gönülden Kutluyoruz.”

Share
323 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?