logo

CHP İl Başkan Yrd. Cevat ASA“BU GÜZELLİK TURİZME KAZANDIRILMALI”

     İlçemizde bulunan ve tabiat harikası olan Küreklidere Şelalesi, yaz sıcaklarının kendisini hissettirmesiyle birlikte ziyaretçi akınına uğruyor. Metrelerce yükseklikten akan şelale hafta sonu tatilini hem serinlemek, hem de piknik yaparak değerlendirmek isteyen vatandaşlarla dolup taşarken, ziyaretçilerin geride bıraktıkları çöpleri gelişi güzel sağa-sola atmalarından dolayı, bu güzellik çöp alanına dönüyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl başkan yardımcısı ve Doğa Hakları Sorumlusu olan Ecz. Cevat Asa, gördüğü manzaraya inanamadı. Çöp yığınını gören Asa, “Çok güzel bir yer. Böyle bir güzel ortamda çirkin kokular ve görüntülerle karşılaşmanın üzüntüsünü yaşıyorum. 2010 yılında Bursa Valiliği ve Bursa Orman Bölge Müdürlüğü tarafından kazandırılan bu piknik yerinin bakımının ve temizliğinin biran önce yapılması gerekir. Anayasa’nın 56. maddesi, Herkes sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına sahiptir. Çevreyi geliştirmek, çevre sağlığını korumak ve çevre kirlenmesini önlemek Devletin ve vatandaşların ödevidir hükmünü içermektedir. Küreklidere de maalesef yetki karmaşası ve Sorumlu kurumların ilgisizliği vardır.” dedi.

     Doğanın her yerinin tahrip edildiğini sözlerine ekleyen Asa, Ben bu mesire ve piknik alanını yaptım, benden bu kadar mantığının bırakılması ve bu güzelliğin turizme kazandırılması için gerekli çalışmaların biran önce yapılmasını isteyerek, yetkilileri göreve davet etti.

Share
423 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?