logo

CHP Kestel Belediye Meclis Üyesi Volkan DURGUT: “Hukuk sisteminiz bile sizi haksız buluyor”

Kestel Belediyesinin Ekim ayı meclisi, bugüne kadar görülmemiş eleştiri ve tepkilere sahne oldu. İyi Partinin Meclisi terk etmesinin ardından söz alan CHP Gurup başkanı Volkan Durgut; “Sosyal medyada insanlar solunum sıkıntısı çektiklerini belirterek, “Camları açamıyoruz” diyor. Bizlerde bakıyoruz gün geçmeksizin tekrar tekrar yaşanan olaylarla karşılaşıyoruz. Çimento fabrikasının ATY testi için aldığı malzemeden dolayı zehirlenen vatandaşlarımız mağduriyetini, acaba Kestel de oturmadığınız için mi bunları görmezden geliyorsunuz. Bu ilk olmamasına rağmen, ikinci olayda halkımız etkilenmiş durumda ne kadar daha sesiniz çıkmayacak. Bir haftadır ciddi anlamda vatandaşlarımız yazmakta, solunum tıkanıklığına varan sorunlar oluşmakta. 18 yıldır genel ve yerel iktidar sizlersiniz, lütfen vatandaş için çözüm odaklı çalışın. “Temiz bir Kestel” yazıları sadece ibarelerde kalmasın. Cezaevi konusunda da, ilçemizde bir tane Anadolu, bir tane fen liseleri yok başka ilçelere gidiyor çocuklarımız. Kestel de üniversite söz veriliyor. Pankartlar asılıyor, bize ne geliyor cezaevi geliyor. Vatandaş üniversite için para verdi, bir okul bir cezaevi kapatır. Kestel de kimsenin haberi yokken AKP ilçe başkanı ile beraber yer öneriyorsunuz. Köylülerin haberi olmadan, acaba orada hayvancılık yapılıyor mu, mera alanı var mı? Hiç bunlara bakmıyorsunuz. Sadece orada öneriyorsunuz Kestel üniversite beklerken cezaevi getiren başkan diye yerinizi alacaksınız. Biz eğitim seviyesi yüksek bir Kestel istiyoruz. Bu arada Kestel’imize  kocaman üniversite geldi pankartı asan arkadaşları da, buradan kameralar karşından selamlıyorum. Geçenlerde siyasiler olarak kale mahallesinde bulunan ve yeni kurulan baz istasyonuna karşı mahalle sakinleri ile beraber basın açıklaması yapmış, ama gün geçmeksizin vatandaş arka cephesine bir tane daha baz istasyonu koymuş.

     Bir örnekte iş adamları ile ilgili vereceğim. Muradiye su fabrikasın da yaşanıyor olay. İşçi alımların da vatandaşlar form doldurmaya gittiğinde mülakat sonrası Ak Parti ilçe başkanlığına yönlendiriyor. Orada başka partiye üye olup olmadığı kontrol ediliyor. Hepimiz burada otuyoruz 68.000 nüfusa sahibiz. Yaklaşık 35.000 gençtir. İş alımların da lütfen biraz daha bu fabrikalardan bağınızı kopartmanızı istiyoruz, sizden  partisel anlamda. Tabi ki belediyesel anlamda kopartmamanız gerekiyor. Ama bakıyorsunuz adam İyi Partili çıkmış tamam kardeşim biz sizi arıyacağız  diyorsunuz. Bunlar yaşanan olaylar. Sizler CHP’li bir belediyeden devir almadınız.

     Haksız yere işine son verdiğiniz Cengiz GÜNEŞ, isimli vatandaşımız işe iade hakkını kazanmış. Siz haksız, hukuksuz, düşmanca yaklaşım sergiliyorsunuz. Bakın hukuk sisteminiz bile sizi haksız buluyor” dedi.

Share
504 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?