logo

CHP KESTEL İLÇE KONGRESİ MERAKLA BEKLENİYOR

Cumhuriyet Halk Partisi Kestel ilçe Teşkilatı, Delege seçimlerini geçtiğimiz günlerde tamamlayan partilerimizden birisi…
Her süreçte sancıların yaşandığı CHP’de, bu delegasyon seçimlerinde de aynı sıkıntılar yaşanmadı değil.
Malum…
Delegeleri oluşturmak, sanıldığı gibi kolay olmasa gerek…
Genel Merkezde Kurultaydan yeni çıktı…
Haziran da yapılacak olan, olağan genel kurultayı beklemeye başladılar şimdilik…
İlçemizde ise durum biraz daha farklı gözüküyor.
Kendi koltuğunu garantilemeye çalışan, mevcut ilçe başkanı Yıldıray Atlı, yapmış olduğu delege yapısıyla, bu zamana kadar partiye emeği geçen insanları küstürmüş gözüküyor..
Gün geçmiyor ki, Yıldıray Atlı’nın despotlaşmaya dönen ilçe başkanlığından şikayetler gelmesin…
Yapılan delege listesi ise, buna bir örnek olarak gösterilmekte…
Yaptığımız iş gereği, bir çok şikayet, iyi temenniler, dilekler ile zaman zaman meşgul ediliyoruz.
Bunların arasında, son zamanlarda duyduğumuz ise; CHP Kestel ilçe başkanlığına kimin aday veya adaylarının olacağı yönünde kamuoyunda oluşan bir merak…
Geçtiğimiz gün gazetemizi ziyaret eden ve kendisini çok iyi tanıdığım bir büyüğümüz, CHP yönündeki fikirlerini benim ile paylaştı. Kendisine, “Abi, bu konuyu ismini vermeden yazsam olur mu?” diye sorduğum da, “Gazeteci olan sensin, sen bilirsin” deyince, adını buradan yazmayı uygun görmediğim. Ama, anlattıklarını siz okuyucularımızla paylaşmayı daha uygun buldum.
“Ramazan, biliyorsun bizim CHP’nin kongresi yaklaştı. İlçe başkanımız olan Yıldıray genç iyi bir çocuk. Fakat, siyasette biraz daha pişmesi ve tecrübe kazanması gerekiyor. Bazı hatalarından dolayı insanlar, partiye oy dahi vermeyeceğini söylüyorlar. Genel başkanımız bir insanı bile partiye kazanmak için o kadar özveri gösteriyorken, Yıldıray’ın bu şekilde tecrübesizce davranması, partiye zarar veriyor diye düşünüyorum.” diyen adı bizde saklı olan bu abimiz, sözlerini ise beni adeta şaşırtırcasına tamamlıyor.
“Biliyorsun, bizim derneğin başkanı ile senin de aran iyi. İmam başkan, CHP’ye başkan olsa sence nasıl olur” deyince, Ben, “Ne bileyim abi, hiç düşünmediğim bir konuyu pat diye bana sordun, şaşırdım” oldu cevabım.
Bunun üzerine, “Bak Ramazan, İmam başkan Kestel Hacı Bektaş Veli Derneği Başkanlığına getirildiğinden beri yaptığı hizmetler ve başarıları ortadadır. Bizlerde CHP’nin başarısına susamış insan olarak, bu insanın buraya getirilmesinden yanayız. Biliyoruz ki, İmam Hüseyin de olan azim ve başarı hırsı hedefe gitmek için yeterli olacaktır” dedi ve çayını içip gitti.
Bu abimizin neden geldiğini, bunu bana neden anlattığını bilemem. Fakat, dediklerini düşününce bir gerçeklik payı olduğunun farkına vardım.
Gerçektende, CHP yaklaşık 40 yıldan beri İlçede başarıya susamış durumda.
Bu abimizin dediklerini hiçte yabana atmamak gerekir…
Eğer, başarı isteniyorsa ve bir ilçe başkanının fedakarlık yapması, toplum tarafından bekleniyorsa bunun için düşünmeye bile gerek olmadığının farkına varılması gerekmektedir.
Velhasıl CHP kongresine ramak kaldı…
Nisan ayında ilçelerdeki tüm kongrelerin tamamlanmış olması gerekiyor.
Bu süreç içerisinde ne değişir, ne olur biter bilemem…
Belki Yıldıray Atlı seçime tek girer kazanır, belki de 2-3 aday karşısına çıkar öyle kazanır…
Ama, son aldığım duyumlara göre, önceki seçimlerde işi yarım kalmış olan Ramiz Kara, bu seçimde tekrar aday olup, yarım işi tamamlamaktan yana gözüküyor…
Diğer bir konu da, tabanın İmam Hüseyin BOR’u CHP’de başkan görmek istemesi…
Gönül, tabanın isteğinden yani…
Buna, İmam Hüseyin Bor, ne der bilinmez…
Ama,
Alınan duyumlara göre, Yıldıray Atlı tek liste ile seçime giremeyeceği yönünde…
Bakalım…
Resmi açıklamalar ne zaman gelecek…Bizde merakla bekliyoruz….
Kalın Sağlıcakla…

Share
192 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?