logo

CHP Kongresi…

rmzn
Kayyuma düşen Kestel Cumhuriyet Halk Partisi, Olağanüstü kongresini geçtiğimiz hafta sonu, Dostlar Düğün Salonunda gerçekleştirdi.
Partililerin yoğun ilgi gösterdiği kongrede iki aday yarıştı.
Delege yapısına bakıldığında, feodal yapının sonuna kadar işletildiğini görmemek için kör olmak lazım.
Son ana kadar aday olup, olmayacağı merakla beklenen eski ilçe başkanı Yıldıray Atlı’nın yeniden aday olduğu kongrede, yapılan konuşmalar akıllarda kaldı.
Gerek yaşının, gerekse sanayici ve işadamı olmasının, gerekse de partili ve delegelere olan saygısından olsa gerek, diğer aday Osman Fahri Ünal’ın yapmış olduğu bütünleştirici konuşma, herkes tarafından büyük bir beğeni topladı.
Partinin Kayyuma 30 Mart gecesi düştüğünü, böyle bir başarısızlığı, başarı gibi gösterilmeye çalışılmasına bir anlam veremediğini dile getiren O.Fahri Ünal, “Bu kongrenin tarihi çok yanlıştır. Diğer partiler Cumhurbaşkanlığı adayları için çalışmalar yaparken, biz köylerde delegelerden, ilçe başkanı seçilmek için oy istiyoruz. Bu ne kadar bir yanlış durum. Bu kongre, Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra yapılmalıydı” dedi.
Osman Fahri Ünal’ın konuşmasından sonra, sahneye disco müzik eşliğinde çıkarak, herkesi şaşırtan Yıldıray Atlı, hakaret vari konuşmasında, bu zamana kadar ilçe başkanlığı yapmış olanları (Remzi Buçakçı ve Erdinç Dursun hariç) eleştirerek, AKP ile dirsek temasında bulunuyorlar diyerek, eski başkanlardan Hıdır Atik, için söyledikleri salonun gerilmesine yetti de arttı bile.
Düğün ve cenazelere katılmasının eleştirildiğini dile getiren Yıldıray Atlı, “Ergün Aksoy’a bizim verecek 200 milyarımız yok” diyerek Ergün Aksoy’un 200 milyar lira aldığını ima ederek, eski belediye başkanını zan altında bıraktı…
Aldığımız son duyumlara göre, eski belediye başkanı Ergün Aksoy, kendisi hakkında söylenenlerden dolayı büyük bir rahatsızlık duyduğunu ve konuyu da yargıya taşıyacağı yönünde…
Yıldıray Atlı’nın kin ve nefret dolu konuşmasının ardından geçilen seçimlerde, Osman Fahri Ünal 31 oy alırken, Yıldıray Atlı’da 58 oy alarak yeniden ilçe başkanı seçildi.
İl başkanı Metin Çelik’in de üstü kapalı olarak, eski il başkanı Gürhan Akdoğan’ı paylaşım sitelerindeki yorumlarından dolayı eleştirdi.

Share
249 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?