logo

CHP Osmangazi Belediye Meclis Üyesi Cevat Asa :

Geçtiğimiz gün, CHP Osmangazi Belediye Meclis Üyesi Cevat Asa ve CHP eski ilçe başkanı Remzi Buçakcı, Bursa Büyükşehir Belediyesinin Gözede mahallesinde yaptığı su fabrikasında incelemelerde bulundu. Kestel’in kaynaklarının peşkeş çekildiğini dile getiren Osmangazi Belediye Meclis Üyesi ve CHP Grup Başkan vekili Cevat ASA, “Halkın parasını, kendi sermayesi zihniyeti gibi gören Bursa Büyükşehir belediyesi, vatandaşı da müşteri gözüyle görüyor. İnşaat tabelasına maliyet bedelini yazmaktan sakınan Büyükşehir belediyesi, İller Bankasından kredi alarak 80 milyon TL.ye mal ediyor.
Yeraltı ve yerüstü varlıklarını sata sata bitirmek üzere olan iktidar, iyi bilmelidir ki, Tüyü bitmemiş yetimlerin hakkı olan bu varlıkları, kendi sermayesi gibi har vurup harman savurmaktadır. Bütün bunları halkımızın gözü önünde, “ben yaptım oldu” mantığıyla yapanlar seçim sandığında, Yüce Türk Milletinin şamarını yiyeceklerdir. Buradan sesleniyorum, Büyükşehir ve diğer Belediye Şirketlerinin bilançoları, yönetim kurul üyeleri başkanları ne kadar ücret almaktadır…? Bursa’da Su Çeşme’den içilir deyip, Bu tesisin kurulmasında öncülük eden Altepe, şimdi görevde yoktur.
Öncelikleri, Halk için değil, Belediye şirketleri için kullanan yönetim, artık bu yola son vermelidir. Bursa’da yurttaşımızın büyük çoğunluğu çeşmelerden akan suyun kirliliğinden şikayetçi iken, Doğancı Barajı bakıma alındı diye halka kuyu suyu içiren BUSKİ ve Bursa Büyükşehir Belediyesi öncelikle bu konuya el atmalıydı” diyen Osmangazi Belediye Meclis Üyesi ve CHP Grup Başkan vekili Cevat ASA, Uludağ’ın suları şimdi de Büyükşehir Belediyesinin şirketleri için akacak, olan yine her zaman ki gibi vatandaşımıza olacak” dedi.

Share
264 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?