logo

CHP’DE SIKINTI BÜYÜYOR


Geçtiğimiz hafta içinde, bir rahatsızlığımdan dolayı sağlık ocağına gittiğimde, kendisini uzun zamandır görmediğim, ilçemizin sevilen doktorlarından Ümit Eriş ile kısa da olsa sohbet etme imkanı buldum. Eriş, gazetemizin takipçisi olduğunu ifade ederek, son yazdığım “Yobaz Demokratlar” isimli yazımı beğendiğini de sohbet esnasında dile getirdi. Kestel’e olan sevdasından dolayı, günde 100 km. yol yaptığını söyleyen Eriş’in Bademlide oturduğunu da o an öğrenmiş oldum.
Sağlık noktasında elinden geldiğince herkese yardımcı olmaya çalışan ve puanının yüksek olmasına rağmen Kestel’de görev yapmayı tercih eden Kestel sevdalısı Ümit Eriş’in demokrat bir yapıya sahip olduğunu bilmeyen yoktur.
Zaman zaman adı CHP belediye başkan adaylığı için geçtiği dönemlerde her türlü fedakarlıkta bulunmuş isimlerden biri olma özelliği de Ümit Eriş’te vardır.
CHP’nin ilçede seçimleri kazanabilmesi için mutlaka birilerinin fedakarlık yapmasını savunan ve bu konudaki fikirlerini de zamanla dillendiren Eriş, CHP’nin Kestel’de gerekli açılımı yapamamasından yana şikayetçi. “Bizde orta sahada eleman yok” diyen Eriş’in bu futbol benzetmesi yorumu tamda yerinde bir deyim.
Bakalım CHP ilçe örgütü, orta sahanın ne olduğunu çözebilecek mi veya Eriş’e bu konu hakkında danışacak mı göreceğiz, ilerleyen zamanlarda.
CHP’DE SIKINTI BÜYÜYOR
Geçtiğimiz hafta İmam Hüseyin BOR’un CHP’den istifa etmesi, partideki sıkıntıları ayyuka çıkardı.
Bazı CHP’li üyelerde istifa etmeye hazırlanırken, son aldığım duyumlara göre CHP’de ilçe başkanlığı yapmış, partiyi zor zamanlarda sırtlamış, delege dahi yapılmayarak, elemine edilmiş bir isimin istifa hazırlığı içinde olduğu ve yine CHP bir belediye meclis üyesinin de istifayı ciddi ciddi düşündüğü, muhtemelen önümüzdeki günlerde bunu gerçekleştireceği, kulağımıza gelen bilgiler arasında yerini aldı.
ANDIMIZ DA KALDIRILDI
AKP, kendi sistemini, kendi fikrini ve düşüncesini her alanda oturtmaya devam ediyor.
Bunlardan birisi de okullarda okunan Andımız oldu.
Neymiş, “Varlığım Türk milletine armağan olsun” sözünden rahatsızlık varmış.
Bu ülkede AKP yok iken, böyle bir sözden kimse rahatsız değildi.
Anlaşılan AKP rahatsız oldu ki, kaldırıyor.
Bundan böyle okullarda andımız, “Varlığım Amerikan halkına armağan olsun” diye de okunursa hiç şaşırmam..
NEFES ALAMIYORUZ
Üç tarafı sanayilerle çevrili ilçemizde, nefes alabilmek her geçen gün daha da zorlaşıyor. Özellikle boyahane fabrikalarının çok olması, hem doğal hayatı tehdit ediyor, hemde insan sağlığını tehdit etmeyi sürdürüyor.
İlçemizde her 10 kişiden 8’i kanser hastası…
Vatandaşlar bu konuda muhatap bulamamaktan şikayetçi.
Kestel Belediyesinin bu konuda, caydırıcı ceza uygulaması isteniyor.
Bakalım belediye gerekli cezaları uygulayacak mı ?
TOKİ SOYGUNU
Adı: Toplu Konut İdaresi Başkanlığı…
Başbakan Tayyip Erdoğan sayesinde 2003’te TOKİ kanununda yapılan değişiklikle bu kurum ticari bir müesseseye dönüştü. Halka ucuz yolla depreme dayanıklı konutlar yapması beklenirken…Yaptığı konutları beş misli fiyata satar oldu.
Konut yapmak amaçlanırken, rant pastasını tamamen ele geçirdi ve şimdi okullar, camiler, parklar, stadyumlar, kavşaklar, barajlar, depolar, hava limanları yapar oldu…
Müteahhitler aç kaldı…
Şimdi her şey elinde…Dilediği yeri yıkıyor, dilediği yere her şey yapabiliyor.
Arsanın imara kapalı olması da önemli değil, TOKİ istiyorsa imara açılmıştır. Belediyelerle ruhsat sorunu olmadığı gibi, yapı denetim firmalarına ihtiyaç duymuyor.
TOKİ’yi bu hale getirenler neyi amaçlıyor?
Türkiye Cumhuriyeti’nin denetlenemeyen tek kurumu TOKİ…
Başbakan, kendisine bağlı bu kurumun denetlenmesini neden istemiyor?
TOKİ’de bilmediğimiz neler dönüyor?
Yeni bir Deniz Feneri hırsızlıkları mı yaşanıyor acaba?
Dip Not: CHP içerisinde, eleştiriye tahammülü olmayanların, sözde demokrat geçinenlerin, demokrasiyi içine sindiremeyenlerin siyaset yapmasına da anlam veremiyorum..
ATATÜRKÇÜ ZABITALAR
Kestel Belediyesine girdiğinizde, Zabıta odasının diğerlerinden farklı olduğunu, hemen fark edersiniz. Hiçbir bölümde bu kadar Atatürk sevdalısı yoktur.
Hele hele bu günlerde unutturulmaya çalışıldıkça, bu odanın anlamı daha da büyük oluyor. Başta, odayı, Atatürk resimleriyle donatan Zabıta personeline ve buna anlayış gösteren yetkililere teşekkür ediyoruz. ADD’nin de bu konuda Zabıtalara bir güzellik yapması bekleniyor…
Kalın Sağlıcakla…

Share
202 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?