logo

22 Eylül 2017

CHP’de ŞOK Gelişme


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

Kongre sürecine giren CHP ilçe teşkilatları, ilçemiz haricinde delege seçimlerini yapmaya, ardından da kongrelerini gerçekleştirmek için çalışmalarını tam gaz sürdürüyor.
Geçtiğimiz hafta, Yenimahalle de delege seçimlerini yapan Kestel Cumhuriyet Halk Partisinde sürpriz gelişmeler yaşanıyor.
Sizlerinde bildiği gibi, iki delege listesi bu mahallede yarışmış, kullanılan 120 oyun 60’ını mevcut ilçe başkanı, 59’unu diğer aday ve 1 oy da geçersiz sayılmıştı.
Buraya kadar her şey çok güzel.
Sanki, demokrasi yarışı verilmiş gibi gözükebilir.
Ama, işler hiçte öyle değil.
Delege seçimi sonrası, 4 üyenin itirazı; hazirun cetveline iki isimin ilave edilmesine oldu. Genel Merkezden yazı olduğu ve bu üyenin hazirun listesinde adının geçtiği doğrudur. Burada unutulan ise, genel merkeze bu üyelerin ikamet adresinin seçimden hemen sonra, gönderileceğinin belirtilmesinde kaynaklanıyor.
Ve, halen bu ikamet kaydı gönderilememiş.
Parti tüzüğü, Şubat 2017 de üye olanlar delege seçimi için oy kullanabilirken, Mart 2017’de üye olanların oy kullanma hakkı yoktur diyor.
Çünkü; Murat Taşdemir, isimli üyenin oy kullanma hakkı olmadığı halde, kullandığı oy, delege seçiminin kaderini belirledi.
Mevcut ilçe başkanının neden böyle bir yola başvurduğunu düşündüğümüzde, aklıma; delegeye sahip olup, tekrar ilçe başkanlığı koltuğuna oturmaktan başka bir şey gelmiyor.
8 yıldan beri ilçe başkanlığı yapan ve bu süre boyunca CHP’nin başarısını göremedik diyen CHP’liler, “Bizler, Cumhuriyet Halk Partisine gönül vermiş insanlarız. Bu partinin başarıya koşması içinde elimizden geleni her zaman yapıyoruz. Anlamadığımız, insan bir yerde sürekli başarısız oluyorsa, bir düşünür gereğini yapar. Bu nasıl bir koltuk sevdasıdır ki, bitmek bilmiyor. Köylerde CHP’nin ilçe başkanını kimse göremez. Ama, delege seçimi zamanı geldiğinde, 2-3 kişi sürekli ziyaret edilir. Ama, üye çalışması yapılmaz. Partinin başarılı olması, seçimlerde iddialı hale gelmesi, muhalefetten kurtulup iktidara gelebilmesi için çalışmaların şimdiden yapılması gerekiyor. Aksi halde, başarıdan söz etmek bile hayal olur.” dediler.
Cumhuriyet Halk Partisinde, yaşanan bu gelişmelerden ve şikayetlerden dolayı toplanan İl Yönetiminin, Kestel CHP İlçe başkanı ve yönetim kurulu hakkında ne karar vereceği merak edilirken, ilçe başkanı ve bazı isimlerin partiden ihraç edileceği, kulağımıza gelen bilgiler arasında yerini aldı.

SON DAKİKA
CHP’de Delege seçimi iptal
10 Eylül Pazar günü Yenimahalle de delege seçimini yapan Kestel Cumhuriyet Halk Partisinin bu seçimi genel merkez tarafından iptal edildi.
Yenimahalle de ikamet etmeyen üyelere oy kullandırıldığı ve usulsüzlük oluştuğundan dolayı, bu mahallenin delege seçimi geçtiğimiz gün CHP Genel Merkezince iptal edildi.

Share
319 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Okul Öncesi Eğitim

  19 Ocak 2022 Yazarlar

       Okul öncesi eğitim, oyun oynamak şeklinde uygulanır. Görsel bilgiyle desteklenir. Almanya ve Fransa gibi ülkelerin okul öncesi eğitimini anlatan bilgileri incelemek gerekir.      Çocuğun öğrenme gücüne göre ve somuttan soyuta doğru anlatım yapılır. Oyun içinde bilgi verilir. Kuklalarla gösteri yapılır.      Klaus Gebauer, Alman okul öncesi eğitim uzmanıdır. Almanya’da Din dersi ve Ahlak dersi ayrımı var. Din dersi, isteğe bağlı olur. Ahlak dersi mecburi olur. Din dersinde,...
 • KELEPÇE İLE MERHABA, ZİNCİR VE ASMA KİLİTLE HOŞÇA KAL !!

  19 Ocak 2022 Yazarlar

       Sevgili dostlar; 2021 sona erdi, erdi de inanın çok kötü bir yıl geçti diyebiliriz. Yüreğimizi yakan orman yangınları, Karadeniz bölgemizde yaşanan sel felaketleri, enflasyonun hızlı tırmanışı ve nerdeyse her gün yapılan zam üstüne zamlar, 18.36 TL.yi gören dolar ve döviz kurlarının rekorlar kırarak yükselişi, 13 TL. yi aşan benzin fiyatları nedeniyle aklınıza gelebilecek her mamulde fiyatların önlenemez yükselişi, hukuk ve adalet sistemindeki keyfilik AHİM ve Anayasa mahkemesi kararlarının dikkate alınmaması, Üniversi...
 • Gücümüzün farkında olalım

  18 Ocak 2022 Yazarlar

       Sevgili okurlarım;  Dolar hızlı bir yükselişten sonra aniden beklenenden daha fazla bir düşüşe geçti. Kimi insanlar, dolar düştü diye halay çektiler.      Ben şahsen, halay çekmelerine bir anlam veremedim.      Halay çekeceğinize, dolar niye yükseliyor onu bileceksiniz, yukardan yapılan müdahaleyle düşmesinin bize faydası mı, zararı mı var bilinmesi gereken asıl konu budur.  Bir defa, son alınan hazine garantili Türk lirasıyla hesap açma meselesi,  tefeciler...
 • BESOB – BESKOOP-2

  16 Ocak 2022 Yazarlar

       Kadirşinas Okuyucular.      Değerli  Can  Dostlar.      Bu haftada aynı konuyu, aynı başlıkla, edinebildiğim bilgilerin ışığında, dışarıdan bir bakışla değerlendirmelerde bulunacağım. Düşüncelerimi paylaşacağım.       Milletimizin büyük bir kesimini oluşturan esnafımızın dertleri derdimizdir. Onlar halkımızın her kesimi ile sürekli temas halindedirler. Halkımızla iç içe hayat sürmektedirler. Esnaflarımız berber, lokantacı, şoför, tam...