logo

22 Eylül 2017

CHP’de ŞOK Gelişme


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

Kongre sürecine giren CHP ilçe teşkilatları, ilçemiz haricinde delege seçimlerini yapmaya, ardından da kongrelerini gerçekleştirmek için çalışmalarını tam gaz sürdürüyor.
Geçtiğimiz hafta, Yenimahalle de delege seçimlerini yapan Kestel Cumhuriyet Halk Partisinde sürpriz gelişmeler yaşanıyor.
Sizlerinde bildiği gibi, iki delege listesi bu mahallede yarışmış, kullanılan 120 oyun 60’ını mevcut ilçe başkanı, 59’unu diğer aday ve 1 oy da geçersiz sayılmıştı.
Buraya kadar her şey çok güzel.
Sanki, demokrasi yarışı verilmiş gibi gözükebilir.
Ama, işler hiçte öyle değil.
Delege seçimi sonrası, 4 üyenin itirazı; hazirun cetveline iki isimin ilave edilmesine oldu. Genel Merkezden yazı olduğu ve bu üyenin hazirun listesinde adının geçtiği doğrudur. Burada unutulan ise, genel merkeze bu üyelerin ikamet adresinin seçimden hemen sonra, gönderileceğinin belirtilmesinde kaynaklanıyor.
Ve, halen bu ikamet kaydı gönderilememiş.
Parti tüzüğü, Şubat 2017 de üye olanlar delege seçimi için oy kullanabilirken, Mart 2017’de üye olanların oy kullanma hakkı yoktur diyor.
Çünkü; Murat Taşdemir, isimli üyenin oy kullanma hakkı olmadığı halde, kullandığı oy, delege seçiminin kaderini belirledi.
Mevcut ilçe başkanının neden böyle bir yola başvurduğunu düşündüğümüzde, aklıma; delegeye sahip olup, tekrar ilçe başkanlığı koltuğuna oturmaktan başka bir şey gelmiyor.
8 yıldan beri ilçe başkanlığı yapan ve bu süre boyunca CHP’nin başarısını göremedik diyen CHP’liler, “Bizler, Cumhuriyet Halk Partisine gönül vermiş insanlarız. Bu partinin başarıya koşması içinde elimizden geleni her zaman yapıyoruz. Anlamadığımız, insan bir yerde sürekli başarısız oluyorsa, bir düşünür gereğini yapar. Bu nasıl bir koltuk sevdasıdır ki, bitmek bilmiyor. Köylerde CHP’nin ilçe başkanını kimse göremez. Ama, delege seçimi zamanı geldiğinde, 2-3 kişi sürekli ziyaret edilir. Ama, üye çalışması yapılmaz. Partinin başarılı olması, seçimlerde iddialı hale gelmesi, muhalefetten kurtulup iktidara gelebilmesi için çalışmaların şimdiden yapılması gerekiyor. Aksi halde, başarıdan söz etmek bile hayal olur.” dediler.
Cumhuriyet Halk Partisinde, yaşanan bu gelişmelerden ve şikayetlerden dolayı toplanan İl Yönetiminin, Kestel CHP İlçe başkanı ve yönetim kurulu hakkında ne karar vereceği merak edilirken, ilçe başkanı ve bazı isimlerin partiden ihraç edileceği, kulağımıza gelen bilgiler arasında yerini aldı.

SON DAKİKA
CHP’de Delege seçimi iptal
10 Eylül Pazar günü Yenimahalle de delege seçimini yapan Kestel Cumhuriyet Halk Partisinin bu seçimi genel merkez tarafından iptal edildi.
Yenimahalle de ikamet etmeyen üyelere oy kullandırıldığı ve usulsüzlük oluştuğundan dolayı, bu mahallenin delege seçimi geçtiğimiz gün CHP Genel Merkezince iptal edildi.

Share
303 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • AŞISIZLARA GETİRİLEN KISTLAMALAR HUKUKA UYGUN MU?

  21 Eylül 2021 Yazarlar

              Aşı olmayanlara getirilen yasaklar sadece Türkiye’de değil, dünyada da tartışma konusu. Şehirlerarası yolculuklarda, okullarda, işyerlerinde ya aşı ya da PCR testi zorunluluğu insanları hem aşıya zorlamak için, hem de toplum sağlığını korumak adına yapılan bir uygulama.             Son dönemde yoğun bakım istatistiklerinden de açıkça anlaşıldığı üzere Covid-19 nedeniyle yoğun bakımda yatan hastaların çok büyük bir kısmı...
 • UYUMUŞ ÖYLE Mİ

  15 Eylül 2021 Yazarlar

       Dostlar; AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın partisi ile yaptığı bayramlaşma konuşmasında, uyuduğu buna rağmen konuşmaya devam ettiği, dilinin dolaştığı bu kadar zaman geçtiği halde muhalefet tarafından dile getirilmeye halen devam ediliyor. Ülkede o kadar çok gündem var ki, bunu dikkate alan bile yok. Türkiye gibi bir ülkeyi tek başına yönetmeye kalkarsan buna yetişemezsin haklı olarak yorgun düşüp uyursun, ha sağlığında bir sorun varsa bu başka bir şey ve oldukça da önemli durum, hepimizi de ilgilendirir. Günü gününe sağlığ...
 • Gaflet ve delalet uykusu

  15 Eylül 2021 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Kişinin usulüne uygun doğru işler yapabilmesi için, yaşadığı çağda insanlığın ne gibi sorunlarla karşı karşıya olduğunu algılaması, çözümünün nasıl olabileceğini ve kendisinin ne yapması gerektiği konusunda fikir sahibi olması lazım. Söz konusu şeylerin yapılması için akıl etmek ve düşünmek icap eder. Zira, akıl etmeyen, düşünmeyen kişinin doğru şeyler yapmasının olanağı yoktur. O her zaman gaflet ve delalet içinde olur,  çağımızın şu anki aşamasında genel anlamda bütün insanlığın, özelikle kend...
 • Kestel, Kestel olalı böyle zulüm görmedi

  14 Eylül 2021 Yazarlar

       Hikaye şöyle başlıyor:      "Bayburt halkı Senfoni Orkestrası'nı dinlemek için konser salonunu doldurur. Konser sonunda, bir gazetecinin "Konseri nasıl buldunuz?" sorusuna bir seyirci, "Bayburt Bayburt olalı böyle zulüm görmedi" cevabını verir."      Bende şöyle değiştireyim;      Kestel, Kestel olalı böyle zulüm görmedi.      Ana caddelerin büyütülmesi, kaldırımların genişletilmesi, sağlam parke taşlarının sökülmesi, yeniden y...