logo

22 Eylül 2017

CHP’de ŞOK Gelişme


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

Kongre sürecine giren CHP ilçe teşkilatları, ilçemiz haricinde delege seçimlerini yapmaya, ardından da kongrelerini gerçekleştirmek için çalışmalarını tam gaz sürdürüyor.
Geçtiğimiz hafta, Yenimahalle de delege seçimlerini yapan Kestel Cumhuriyet Halk Partisinde sürpriz gelişmeler yaşanıyor.
Sizlerinde bildiği gibi, iki delege listesi bu mahallede yarışmış, kullanılan 120 oyun 60’ını mevcut ilçe başkanı, 59’unu diğer aday ve 1 oy da geçersiz sayılmıştı.
Buraya kadar her şey çok güzel.
Sanki, demokrasi yarışı verilmiş gibi gözükebilir.
Ama, işler hiçte öyle değil.
Delege seçimi sonrası, 4 üyenin itirazı; hazirun cetveline iki isimin ilave edilmesine oldu. Genel Merkezden yazı olduğu ve bu üyenin hazirun listesinde adının geçtiği doğrudur. Burada unutulan ise, genel merkeze bu üyelerin ikamet adresinin seçimden hemen sonra, gönderileceğinin belirtilmesinde kaynaklanıyor.
Ve, halen bu ikamet kaydı gönderilememiş.
Parti tüzüğü, Şubat 2017 de üye olanlar delege seçimi için oy kullanabilirken, Mart 2017’de üye olanların oy kullanma hakkı yoktur diyor.
Çünkü; Murat Taşdemir, isimli üyenin oy kullanma hakkı olmadığı halde, kullandığı oy, delege seçiminin kaderini belirledi.
Mevcut ilçe başkanının neden böyle bir yola başvurduğunu düşündüğümüzde, aklıma; delegeye sahip olup, tekrar ilçe başkanlığı koltuğuna oturmaktan başka bir şey gelmiyor.
8 yıldan beri ilçe başkanlığı yapan ve bu süre boyunca CHP’nin başarısını göremedik diyen CHP’liler, “Bizler, Cumhuriyet Halk Partisine gönül vermiş insanlarız. Bu partinin başarıya koşması içinde elimizden geleni her zaman yapıyoruz. Anlamadığımız, insan bir yerde sürekli başarısız oluyorsa, bir düşünür gereğini yapar. Bu nasıl bir koltuk sevdasıdır ki, bitmek bilmiyor. Köylerde CHP’nin ilçe başkanını kimse göremez. Ama, delege seçimi zamanı geldiğinde, 2-3 kişi sürekli ziyaret edilir. Ama, üye çalışması yapılmaz. Partinin başarılı olması, seçimlerde iddialı hale gelmesi, muhalefetten kurtulup iktidara gelebilmesi için çalışmaların şimdiden yapılması gerekiyor. Aksi halde, başarıdan söz etmek bile hayal olur.” dediler.
Cumhuriyet Halk Partisinde, yaşanan bu gelişmelerden ve şikayetlerden dolayı toplanan İl Yönetiminin, Kestel CHP İlçe başkanı ve yönetim kurulu hakkında ne karar vereceği merak edilirken, ilçe başkanı ve bazı isimlerin partiden ihraç edileceği, kulağımıza gelen bilgiler arasında yerini aldı.

SON DAKİKA
CHP’de Delege seçimi iptal
10 Eylül Pazar günü Yenimahalle de delege seçimini yapan Kestel Cumhuriyet Halk Partisinin bu seçimi genel merkez tarafından iptal edildi.
Yenimahalle de ikamet etmeyen üyelere oy kullandırıldığı ve usulsüzlük oluştuğundan dolayı, bu mahallenin delege seçimi geçtiğimiz gün CHP Genel Merkezince iptal edildi.

Share
257 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Çiftçinin Eyüp Kılıç’ı var

  21 Ocak 2021 Yazarlar

       Kestel’in her sorununa sahip çıkan bir Oda başkanı.      Kararlı ve dik duruşuyla, siyaset yapmaya çalışan oynaklara örnek olmayı da ihmal etmiyor.      Kendisini de eleştiriyor, çiftçiye yapılanları da.      Geçtiğimiz hafta, Gölcük köyünün barajında su kalmadığını ve buraya su basmanın toplamda maliyetinin 150 bin lira olduğunu duyunca çılgına dönen Kestel Ziraat Odası Başkanı Eyüp Kılıç, “Bunların Allah’tan korkuları yok” diyerek, görev başındaki i...
 • MUTLU OLMAK

  18 Ocak 2021 Yazarlar

  Üzgünüm, kırgınım kelimeleri yerine, davranışı belirterek, sitem etmek gerekir. Düşünce, kural, eylem bir bütündür. Düşünce, kural, davranış bir bütündür. İnanç kişiseldir. Hayatta inançların yeri vardır. Din, inançlardan biridir. Kurallara göre davranan kişiye, inanılır, güvenilir. Allah bütün, kul parça olur. Toplum bütün, birey parça olur. Toplumsal ilgi düşüncesi, toplumla ilgili ideal davranışları belirtir. Din kuralları, idealist özellik taşır. Toplumsal ilgi düşüncesi kuralları, idealist özellik taşır. Kul, Allah’a karşı sorumlu olur...
 • KİŞİSEL VERİLER VE GİZLİLİK

  18 Ocak 2021 Yazarlar

  Akıllı telefon ve kamera kullanımının artışı ile özel hayatın gizliliği ve kişisel veriler alanı hem büyük yara aldı hem de önemi arttı. İnsanların rızası olmadan görüntüleri, özel konuşmaları ve diğer kişisel bilgileri depolanmaya ve kullanılmaya başlandı. Hemen herkesin kullandığı whatsapp uygulamasının kişisel verilerin ve özel görüşmelerin tümünü kullanma iznini kullanıcılarından talep etmesi ile kullanıcıların büyük kısmı başka uygulamalara geçtiler. Whatsapp ın bu izni istemesi basit ticari kaygıların yanı sıra gerektiğinde istihbarî ...
 • GENÇLİK MECLİSİ ve DÜŞÜNCELERİM

  17 Ocak 2021 Yazarlar

      Değerli Okuyucular,     Kadirşinas  Dostlar;      Kanaatimce herkes istişare etmenin, bilgi paylaşımının önem ve değerini bilir. Şeffaflık, samimiyet ve tarafsızlık esaslı her Şura, her Meclis mükemmele yakın memnuniyet kaynağıdır. Katılımcı üyelerini motive eder. Çözüm bekleyen bir sürü konuda hedefi doğrultusunda üyeleri adına, ait olduğu grubun sesi soluğu olur. İlgili birimlere karşılıklı köprü olur.       Yazımızın konusu Kestel ilçemizde Gençlik...