logo

Cihan Partisi ve DSP’den ittifak

Cihan Partisinden yapılan yazılı açıklama da şöyle denildi:
“Malumunuz üzere kanunlar gereği bir partinin seçimlere girmeye hak kazanması için en az 41 ilde ve ilçelerinde resmi teşkilatını kurması gereklidir. Cihan Partisi olarak, bu resmi rakama ulaşamadığımız için seçimlere tek başına girme hakkı elde edemedik.
DSP Genel Merkezi ile bir süredir seçimlerde birlikte hareket edebilmek üzerine istişarelerde bulunuyorduk. Dün Genel Başkan Sayın Önder Aksakal ve Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Sincer bey ile son bir toplantı yaptık ve Cihan Partisi olarak seçimlere DSP kadroları altında katılmaya karar verdik. Varılan karar gereği aşağıda isimleri yazılı olan ülkemizin 3 ilçesinde ilçe belediye başkan adayları ve encümen üyelikleri Cihan Partisi mensupları arasından aday gösterilecek olup, teşkilâtlarımızın var olduğu diğer il ve ilçelerde DSP tarafından gösterilecek adaylara destek verilecektir.

Tarafımızdan aday gösterilecek ilçeler, bir süredir arkadaşlarımızın seçimlere hazırlık yaptığı ilçeler olup şu ilçelerden oluşmaktadır.
1. Bursa İli Kestel İlçe Belediyesi
2. Ordu İli Fatsa İlçe Belediyesi
3. Tekirdağ İli Kapaklı İlçe Belediyesi
6 Ağustos 2014’te kurulan partimiz, bu vesile ile ilk kez seçimlerde boy gösterecektir.
Seçim süreci boyunca kurumsal bir yapıyla çalışma yapılacak bu güzide ilçelerimiz için DSP kadroları ile birlikte, eşgüdüm içerisinde özel projeler geliştireceğiz. Bu çalışmalar sonraki çalışmalarımız için bir gösterge olacaktır. Bundan sonra takdir tüm vatanseverlerindir.
Sayın Aksakal ve ekip arkadaşlarına partimiz adına teşekkürlerimizi iletir, her iki parti örgütümüzün kadrolarına kolaylıklar dilerim. Seçimler ülkemiz için hayırlı uğurlu olsun.
Kürşad Emre ÖĞRETMEK
Cihan Partisi Genel Başkanı

Share
291 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?