logo

21 Mayıs 2019

ÇOCUKLARIMIZ NE KADAR GÜVENDE..?


23 Nisan Çocuk bayramımızda bir kez daha anladık ki, çocuklarımız güvende değil.
İnsanları, hayvanlardan ayıran en büyük özellik ar, edep duygusu olduğuna göre, böyle arsızca bir olayı gerçekleştirenlere insan gözüyle bakmamız mümkün değil. Kaldı ki, hayvanlar bile hata yaptıklarında utanma duygusuna sahipler.
Sadece dürtüleri ile hareket eden bu canileri hayvanlarla bir tutmak bile onlara ödüldür.
Peki, bu durumda çocuklarımızı nasıl koruyacağız..?
Sınırımızdan kaçak yollarla giren, kimlikleri dahi belli olmayan milyonlarca insandan devlet nasıl çocuklarımızı koruyacak? Nasıl önlemler almalı ki, geleceğimiz kararmasın.
Devletlerin oluşumunda sosyal sözleşme teorisine ve Thomas Hobbes’e göre, insanlar güvenliklerini sağlaması adına belli özgürlüklerinden devlet lehine vazgeçerler. Çünkü, devlet olmadıkça herkes, herkese karşı. Bu sebeple, devletin en büyük görevlerinden birisi halkını korumaktır. Hal böyle iken kimin girdiği belli olmayan sınırımızdan başlayarak, öncelikle önlemler alınmalıdır. Sınır namussa, namusa sahip çıkma zamanıdır.
Aksi takdirde, toplumda günden güne artan linç kültürünün ne yazık ki bir gün önü alınamayacak boyutlara gelecektir.
Söylenecek çok söz var, dökülecek çok göz yaşımız var. Ancak, zaman bizim ağlamamızın değil, çocuklarımızın gözündeki yaşları silerek, acil önlemler alma zamanıdır.
Eminim ki, her aklı başında birey alınacak önlemlerde devletin yanında olacaktır. Acilen devlet yetkilileri, iktidarı ve muhalefeti ile bir olup, suçluların en ağır cezayı almaları adına gerekli yasal düzenlemeleri yapmalarıdır.
Gerekiyorsa sivil halktan gönüllü komisyonlar kurularak çocuklarımızın parklarda özgürce oynayacakları ortamı bir an önce sağlayalım.
Unutmayalım, her çocuk gelecektir. Ben Kestel Optik yöneticisi Ali Ekber Can olarak, çocuklarımız gülsün diye atılacak her adımda devletimin yanında olmayı kendime görev bilirim. Üç evladımın nezdinde tüm çocuklarımız gülsün diye devlet ile bir olarak artık susmayalım!..

Share
223 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Lider Olmak

  28 Şubat 2021 Yazarlar

       2002’de Ak parti nasıl iktidar olmuştu. öncelik 3-Y hatırlayın yani Yolsuzluk – Yoksulluk - Yasaklar sloganı çokta iyi bir girişti ve önemli konulardı. Erdoğan’ın parmağındaki tek yüzük hikayesi, her kesimi çok etkilemişti ve devlette bir türlü iyi gitmeyen işler sık sık değişen hükümetler insanları bunalttı ve bir lider arayışına itti. Erdoğan ve AKP’nin bu samimi söylemleri umutları arttırdı ve ciddi bir destekle iktidar oldular. İlk başlarda güzel şeylerde yapıldı, tam umutlar bir kat daha artarken hatalar başladı, ...
 • GÖRDÜM HİSSETTİM

  28 Şubat 2021 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar;       Yaklaşık beş aydır ziyaret vesilesi ve ilçemizde bulunan bazı firmalarımızın İhracaat imkanlarına destek olmak, kendimi de meşgul etmek amacıyla bulunduğum Amerika Birleşik Devletlerinden bu hafta döndüm.                     Gerçekten büyük bir tüketim pazarı olan Amerika Birleşik Devletlerinde pandemi v...
 • Adana’da Büyük Buluşma!…. Zabıta Müdürü Neden Görevden alındı?

  27 Şubat 2021 Yazarlar

       Audi A6 arabasını Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır’a makam aracı olarak satan ve bu davranışıyla ilçe siyasetinin gündeminden düşmeyen Fatih Amil, daha sonrasında ilçe başkanlığı tarafından gurup sözcülüğünden alınmıştı.      İlçemiz tarihinde hiç yaşanmayan bu olay, birden herkesin gündemine oturdu.      Kimisi, Fatih Amil’in işlerinin bozukluğunu öne sürdü, kimisi de Önder Tanır’ın böyle yaparak, MHP gurubunu bir şekilde bağladığını söyledi.     ...
 • 16 Canımız son şehitlerimiz olsun

  26 Şubat 2021 Yazarlar

       Sevgili okurlarım;      Eğer bir coğrafyada insan öldürmenin çok fazla gerekçeleri varsa, o coğrafyada yaşayan toplumlarda cana kıymak rutin bir olay olur.      İnsan hayatı önemini kaybettiği noktada, başka sorunları konuşmanın bir anlamı yoktur.      Ben kendimi bildim bileli, islam coğrafyasında kan dökmek adeta sıradan bir olaydır.      Herkes kafasına göre bir neden buluyor, bu nedene göre öldürmesi gereken düşmanı oluyo...