logo

03 Aralık 2018

Çok ah edip, vah ederiz..!….Meclis Üyeleri Önemli


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

Dışarıya çıkıp baktığımda, sisli soğuk bir hava, umutsuz, yüzleri dahi gülmeyen insanlar ve yaklaşan yerel seçimlere karşı da “bana ne” diyen, bir toplumun yaratıldığını görmek gerçekten üzücü bir duygu.
Çocuk seslerinin yerini puşt seslerinin, iyiliğin yerini kötülüğün aldığı, insanlığın yitirildiği, zalimin alkışlandığı, el üstünde tutulduğu, zulme karşı sessiz kalınan yalaka bir toplumun yaratıldığı dönemden geçiyoruz.
Umarım, gelip geçici bir döngüdür bu…
Kimle konuşsam, hep dert, kimle konuşsam sıkıntı…
Nasıl aşılacak, nasıl gün yüzüne çıkılacak, insanın hafzalası almıyor.
Halkın yüzde 70’lik kısmı mutlu değil.
Belir bir kısım ülkenin kaynaklarını “hiç” ettiklerinden dolayı değmeyin keyfine…
Her gün zam haberleri…
Kış aylarını derinden hissetmeye başladığımız şu günlerde, elektrik ve doğalgaz faturalarının insan sinirini bozacak düzeyde gelmesi de işin ayrı bir boyutu….
Birileri saraylarda, ne yiyeceğim diye düşünürken, birileri iki ekmeğin hesabını yapıyorsa, yönetici dediklerimiz az da olsa düşünmeli….
Cumhurbaşkanımız konuşmasında, yıllara göre artış yaparak, yapmış olduğu yardımlarla övünüyor.
Oysa ki, yardım yapılan kişi sayısına baktığımız da, her yıl ortalama yüzde 15 civarında artış gösteriyor.
Yapılan yardımlarda bir azalma olsa, ülkenin gidişatının ne kadar düzeldiğini anlayacağız.
Arttığı için düzelme umudumuz da haliyle kalmıyor…
Bakın Kestel’e…
Kestel Belediyesinin fırınının önünde, askıya ekmek atılmasını bekleyen insan dolu.
Sabahın erken saatinde, sıcak yatağından(sıcak mı bilinmez) kalkıp, soğukta bir ekmek alabilmek, Pazar kurulduğu zamanlarda ise, pazarın kalkmasını bekleyip, çöp diye atılmış sebze ve meyveleri toplayan insanlardan kaç kişinin haberi var.
Ama, iş belediye başkan aday adaylığına veya meclis üyesi adaylığına para yatırmaya gelince, birbiriyle yarışan zihniyetin aynı yarışı insanlık içinde göstermesini bekleriz.
Oturduğu koltuğa 15 yıldan beri yapışıp kalan ve muhtemelen seçimlerden sonra sokağa, halkın arasına çıkmaya yüzü olmayacak olan Yener Acar’ın yaşanmaz hale getirdiği Kestel’de insanlar maalesef yaşam mücadelesi vermeye çalışıyor.
Belediyeciliği, “şirket yönetme” gibi gören bir başkanın insanlara yardımcı olmasını beklemek zaten olmazdı ve nitekim de öyle oldu.
Önümüzde yine yaklaşan bir yerel seçim var.
Her 5 yılda bir defa da olsa, elimize geçen bu fırsatı iyi değerlendirmemiz lazım.
Adaylarımızı iyi tanıyarak, geçmişlerine ve yapmış olduklarına bakarak, desteklerimizi verelim ki, yarın çıkıp yine “Kestel’e yazık oldu” demeyelim…
Sizlerinde bildiği gibi, amacı sadece “meclis üyesi” olabilmek olan bazı siyasi kurnazlar var. Bunların kendi menfaat ve çıkarlarından başka bir şey düşünmezler.
Diyorum ki, Umutsuzluğu bir kenara bırakıp, gereken hesabı sorun…
Yoksa, daha çok ah edip, vah ederiz…
Kalın Sağlıcakla…

Meclis Üyeleri Daha önemli
Partilerde hemen hemen belediye başkan adayları bir bir belirlenmeye başladı. Belediye başkanı kim olur orasını bilemeyiz. Ama, belediye başkanı kadar meclis üyeleri de çok önemli.
Elbette, belediye başkanı adaylarının kafasında kendine yakın, çalışabileceği, yönlendirebileceği, ne dese yapmasını isteyeceği, meclis üyesi isimleri mutlaka vardır.
Bir de toplumun kenarında, meclis üyeliği felan istemeyen, bu işi alnının akıyla yapacağından şüphemiz dahi olmayan insanları da unutmamak lazım.
İsimleri hiç anılmayan, bir kaç isim örnekleyecek olursak, mecliste Fuat Kurt, Özer Turan, Ersel Pehlivanoğlu, Mustafa Öztürk, Nihat Yılmaz, İbrahim Gürbüz, Murat Koçuk, Ferhat Erol, Zeki Güloğulları v.s görmek güzel olacaktır.
Bu isimler, kendilerine böyle bir teklif yapılsa kabul eder veya etmez orasını bilemem. Ama, Kestel’in menfaatini gözeteceklerinden de hiç şüphem olmaz.

Share
271 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İLETİŞİM DURUMU

  19 Nisan 2021 Yazarlar

  Bütün kavramına göre, bütünün parçaları eşit olur. Tanrı bütün, kul parça olur. Toplum bütün, birey parça olur. Kullar ve bireyler eşit olur. Bütün kavramına göre, iletişim kurulur. Bütün kavramı, soyutlama olur. Kullar bir bütün olur. Bütünün adına Allah denir. Bireyler bir bütün olur. Bütünün adına toplum denir. Kadın ve erkek bir bütün olur. Bütünün adına insan denir. Tez-antitez bir bütün olur. Bütünün adına sentez denir. Domates, biber, patlıcan bir bütün olur. Bütünün adına sebze denir. Elma, armut, kayısı bir bütün olur. Bütünün adın...
 • MONTRÖ

  14 Nisan 2021 Yazarlar

               Askerlik yapanlar bilir. Askerlerin bir istek ya da talep dile getirirken toplu hareket etmeleri kesinlikle yasaktır. Hele birden fazla kişinin imzaladığı bir belgeyi amirine sunmak toplu işlenen bir suçtur ve Askeri Ceza Kanunu’na göre ağır suç teşkil eder.             Emekli amirallerin bildirisini görünce aklıma bu geldi. Hangi akla hizmet, gece yarısı adeta bir muhtıra gibi açıklama yapma gereği hissettiler. He...
 • GENÇLİK ve HEMDE GÖNÜLLÜ

  13 Nisan 2021 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas Dostlar ;       O kadar çok konu başlığı var ki, önceliklendiremiyorum. Bazı konuları ise seri olarak yazmak gerekiyor. Örneğin Mahallelerimiz-Köylerimiz veya Fırsat ve Feraset başlıklarının devamları var. İnşallah yazacağım. Hakeza Trafik ve Parklanmayı haftasına devamını yazacağım demiştim. Yazamadım.  Yazmam gereken BESOB-Çataltepe Büyük sanayi sitesi (!!!) aylardır yazamadığım bir konu. Gündemden düşmeyecek bir konu. Umutlar yok edildi. ...
 • Otoparktı Fitnes Salonu oluyor..! AKP’de Kazan kaynamaya başladı

  11 Nisan 2021 Yazarlar

       İlçemizin en büyük sorunlarının başında kuşkusuz Trafik gelmekte.      Trafik sorununu ve parklanmayı önlemek için yapılan, Kestel katlı otoparkın üst katında bu aralar ummalı bir çalışma yapılmakta.      Acaba, buraya ne yapılıyor diye araştırdığımızda; Böyle bir saçmalığın ancak Kestel’de bu yönetimce yapılacağı kanaatine biz de vardık.      Katlı otoparkın en üstüne fitnes spor salonu yapılıyormuş.     Oysa ki, çürümeye terk edilm...