logo

03 Aralık 2018

Çok ah edip, vah ederiz..!….Meclis Üyeleri Önemli


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

Dışarıya çıkıp baktığımda, sisli soğuk bir hava, umutsuz, yüzleri dahi gülmeyen insanlar ve yaklaşan yerel seçimlere karşı da “bana ne” diyen, bir toplumun yaratıldığını görmek gerçekten üzücü bir duygu.
Çocuk seslerinin yerini puşt seslerinin, iyiliğin yerini kötülüğün aldığı, insanlığın yitirildiği, zalimin alkışlandığı, el üstünde tutulduğu, zulme karşı sessiz kalınan yalaka bir toplumun yaratıldığı dönemden geçiyoruz.
Umarım, gelip geçici bir döngüdür bu…
Kimle konuşsam, hep dert, kimle konuşsam sıkıntı…
Nasıl aşılacak, nasıl gün yüzüne çıkılacak, insanın hafzalası almıyor.
Halkın yüzde 70’lik kısmı mutlu değil.
Belir bir kısım ülkenin kaynaklarını “hiç” ettiklerinden dolayı değmeyin keyfine…
Her gün zam haberleri…
Kış aylarını derinden hissetmeye başladığımız şu günlerde, elektrik ve doğalgaz faturalarının insan sinirini bozacak düzeyde gelmesi de işin ayrı bir boyutu….
Birileri saraylarda, ne yiyeceğim diye düşünürken, birileri iki ekmeğin hesabını yapıyorsa, yönetici dediklerimiz az da olsa düşünmeli….
Cumhurbaşkanımız konuşmasında, yıllara göre artış yaparak, yapmış olduğu yardımlarla övünüyor.
Oysa ki, yardım yapılan kişi sayısına baktığımız da, her yıl ortalama yüzde 15 civarında artış gösteriyor.
Yapılan yardımlarda bir azalma olsa, ülkenin gidişatının ne kadar düzeldiğini anlayacağız.
Arttığı için düzelme umudumuz da haliyle kalmıyor…
Bakın Kestel’e…
Kestel Belediyesinin fırınının önünde, askıya ekmek atılmasını bekleyen insan dolu.
Sabahın erken saatinde, sıcak yatağından(sıcak mı bilinmez) kalkıp, soğukta bir ekmek alabilmek, Pazar kurulduğu zamanlarda ise, pazarın kalkmasını bekleyip, çöp diye atılmış sebze ve meyveleri toplayan insanlardan kaç kişinin haberi var.
Ama, iş belediye başkan aday adaylığına veya meclis üyesi adaylığına para yatırmaya gelince, birbiriyle yarışan zihniyetin aynı yarışı insanlık içinde göstermesini bekleriz.
Oturduğu koltuğa 15 yıldan beri yapışıp kalan ve muhtemelen seçimlerden sonra sokağa, halkın arasına çıkmaya yüzü olmayacak olan Yener Acar’ın yaşanmaz hale getirdiği Kestel’de insanlar maalesef yaşam mücadelesi vermeye çalışıyor.
Belediyeciliği, “şirket yönetme” gibi gören bir başkanın insanlara yardımcı olmasını beklemek zaten olmazdı ve nitekim de öyle oldu.
Önümüzde yine yaklaşan bir yerel seçim var.
Her 5 yılda bir defa da olsa, elimize geçen bu fırsatı iyi değerlendirmemiz lazım.
Adaylarımızı iyi tanıyarak, geçmişlerine ve yapmış olduklarına bakarak, desteklerimizi verelim ki, yarın çıkıp yine “Kestel’e yazık oldu” demeyelim…
Sizlerinde bildiği gibi, amacı sadece “meclis üyesi” olabilmek olan bazı siyasi kurnazlar var. Bunların kendi menfaat ve çıkarlarından başka bir şey düşünmezler.
Diyorum ki, Umutsuzluğu bir kenara bırakıp, gereken hesabı sorun…
Yoksa, daha çok ah edip, vah ederiz…
Kalın Sağlıcakla…

Meclis Üyeleri Daha önemli
Partilerde hemen hemen belediye başkan adayları bir bir belirlenmeye başladı. Belediye başkanı kim olur orasını bilemeyiz. Ama, belediye başkanı kadar meclis üyeleri de çok önemli.
Elbette, belediye başkanı adaylarının kafasında kendine yakın, çalışabileceği, yönlendirebileceği, ne dese yapmasını isteyeceği, meclis üyesi isimleri mutlaka vardır.
Bir de toplumun kenarında, meclis üyeliği felan istemeyen, bu işi alnının akıyla yapacağından şüphemiz dahi olmayan insanları da unutmamak lazım.
İsimleri hiç anılmayan, bir kaç isim örnekleyecek olursak, mecliste Fuat Kurt, Özer Turan, Ersel Pehlivanoğlu, Mustafa Öztürk, Nihat Yılmaz, İbrahim Gürbüz, Murat Koçuk, Ferhat Erol, Zeki Güloğulları v.s görmek güzel olacaktır.
Bu isimler, kendilerine böyle bir teklif yapılsa kabul eder veya etmez orasını bilemem. Ama, Kestel’in menfaatini gözeteceklerinden de hiç şüphem olmaz.

Share
312 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • UYUMUŞ ÖYLE Mİ

  15 Eylül 2021 Yazarlar

       Dostlar; AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın partisi ile yaptığı bayramlaşma konuşmasında, uyuduğu buna rağmen konuşmaya devam ettiği, dilinin dolaştığı bu kadar zaman geçtiği halde muhalefet tarafından dile getirilmeye halen devam ediliyor. Ülkede o kadar çok gündem var ki, bunu dikkate alan bile yok. Türkiye gibi bir ülkeyi tek başına yönetmeye kalkarsan buna yetişemezsin haklı olarak yorgun düşüp uyursun, ha sağlığında bir sorun varsa bu başka bir şey ve oldukça da önemli durum, hepimizi de ilgilendirir. Günü gününe sağlığ...
 • Gaflet ve delalet uykusu

  15 Eylül 2021 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Kişinin usulüne uygun doğru işler yapabilmesi için, yaşadığı çağda insanlığın ne gibi sorunlarla karşı karşıya olduğunu algılaması, çözümünün nasıl olabileceğini ve kendisinin ne yapması gerektiği konusunda fikir sahibi olması lazım. Söz konusu şeylerin yapılması için akıl etmek ve düşünmek icap eder. Zira, akıl etmeyen, düşünmeyen kişinin doğru şeyler yapmasının olanağı yoktur. O her zaman gaflet ve delalet içinde olur,  çağımızın şu anki aşamasında genel anlamda bütün insanlığın, özelikle kend...
 • Kestel, Kestel olalı böyle zulüm görmedi

  14 Eylül 2021 Yazarlar

       Hikaye şöyle başlıyor:      "Bayburt halkı Senfoni Orkestrası'nı dinlemek için konser salonunu doldurur. Konser sonunda, bir gazetecinin "Konseri nasıl buldunuz?" sorusuna bir seyirci, "Bayburt Bayburt olalı böyle zulüm görmedi" cevabını verir."      Bende şöyle değiştireyim;      Kestel, Kestel olalı böyle zulüm görmedi.      Ana caddelerin büyütülmesi, kaldırımların genişletilmesi, sağlam parke taşlarının sökülmesi, yeniden y...
 • İşgal ve Kurtuluş

  11 Eylül 2021 Yazarlar

        Kadirşinas  Okuyucular,       Değerli Can Dostlar.        Eylül ayının ikinci haftası hepimizi ilgilendirmelidir.  Çünkü Yunan işgalinin sonlandırıldığı günleri barındırır.  İlçemiz Kestel’in 10 Eylül  de, payitaht Osmanlı’nın ilk başkenti Bursamızın 11 Eylülde kurtuluşunu yaşadığımız günlerdendir.        Birinci dünya savaşı sonrası yapılan 12 Mayıs 1919 Paris konferansı kararları ile İzmir Yuna...