logo

03 Aralık 2018

Çok ah edip, vah ederiz..!….Meclis Üyeleri Önemli


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

Dışarıya çıkıp baktığımda, sisli soğuk bir hava, umutsuz, yüzleri dahi gülmeyen insanlar ve yaklaşan yerel seçimlere karşı da “bana ne” diyen, bir toplumun yaratıldığını görmek gerçekten üzücü bir duygu.
Çocuk seslerinin yerini puşt seslerinin, iyiliğin yerini kötülüğün aldığı, insanlığın yitirildiği, zalimin alkışlandığı, el üstünde tutulduğu, zulme karşı sessiz kalınan yalaka bir toplumun yaratıldığı dönemden geçiyoruz.
Umarım, gelip geçici bir döngüdür bu…
Kimle konuşsam, hep dert, kimle konuşsam sıkıntı…
Nasıl aşılacak, nasıl gün yüzüne çıkılacak, insanın hafzalası almıyor.
Halkın yüzde 70’lik kısmı mutlu değil.
Belir bir kısım ülkenin kaynaklarını “hiç” ettiklerinden dolayı değmeyin keyfine…
Her gün zam haberleri…
Kış aylarını derinden hissetmeye başladığımız şu günlerde, elektrik ve doğalgaz faturalarının insan sinirini bozacak düzeyde gelmesi de işin ayrı bir boyutu….
Birileri saraylarda, ne yiyeceğim diye düşünürken, birileri iki ekmeğin hesabını yapıyorsa, yönetici dediklerimiz az da olsa düşünmeli….
Cumhurbaşkanımız konuşmasında, yıllara göre artış yaparak, yapmış olduğu yardımlarla övünüyor.
Oysa ki, yardım yapılan kişi sayısına baktığımız da, her yıl ortalama yüzde 15 civarında artış gösteriyor.
Yapılan yardımlarda bir azalma olsa, ülkenin gidişatının ne kadar düzeldiğini anlayacağız.
Arttığı için düzelme umudumuz da haliyle kalmıyor…
Bakın Kestel’e…
Kestel Belediyesinin fırınının önünde, askıya ekmek atılmasını bekleyen insan dolu.
Sabahın erken saatinde, sıcak yatağından(sıcak mı bilinmez) kalkıp, soğukta bir ekmek alabilmek, Pazar kurulduğu zamanlarda ise, pazarın kalkmasını bekleyip, çöp diye atılmış sebze ve meyveleri toplayan insanlardan kaç kişinin haberi var.
Ama, iş belediye başkan aday adaylığına veya meclis üyesi adaylığına para yatırmaya gelince, birbiriyle yarışan zihniyetin aynı yarışı insanlık içinde göstermesini bekleriz.
Oturduğu koltuğa 15 yıldan beri yapışıp kalan ve muhtemelen seçimlerden sonra sokağa, halkın arasına çıkmaya yüzü olmayacak olan Yener Acar’ın yaşanmaz hale getirdiği Kestel’de insanlar maalesef yaşam mücadelesi vermeye çalışıyor.
Belediyeciliği, “şirket yönetme” gibi gören bir başkanın insanlara yardımcı olmasını beklemek zaten olmazdı ve nitekim de öyle oldu.
Önümüzde yine yaklaşan bir yerel seçim var.
Her 5 yılda bir defa da olsa, elimize geçen bu fırsatı iyi değerlendirmemiz lazım.
Adaylarımızı iyi tanıyarak, geçmişlerine ve yapmış olduklarına bakarak, desteklerimizi verelim ki, yarın çıkıp yine “Kestel’e yazık oldu” demeyelim…
Sizlerinde bildiği gibi, amacı sadece “meclis üyesi” olabilmek olan bazı siyasi kurnazlar var. Bunların kendi menfaat ve çıkarlarından başka bir şey düşünmezler.
Diyorum ki, Umutsuzluğu bir kenara bırakıp, gereken hesabı sorun…
Yoksa, daha çok ah edip, vah ederiz…
Kalın Sağlıcakla…

Meclis Üyeleri Daha önemli
Partilerde hemen hemen belediye başkan adayları bir bir belirlenmeye başladı. Belediye başkanı kim olur orasını bilemeyiz. Ama, belediye başkanı kadar meclis üyeleri de çok önemli.
Elbette, belediye başkanı adaylarının kafasında kendine yakın, çalışabileceği, yönlendirebileceği, ne dese yapmasını isteyeceği, meclis üyesi isimleri mutlaka vardır.
Bir de toplumun kenarında, meclis üyeliği felan istemeyen, bu işi alnının akıyla yapacağından şüphemiz dahi olmayan insanları da unutmamak lazım.
İsimleri hiç anılmayan, bir kaç isim örnekleyecek olursak, mecliste Fuat Kurt, Özer Turan, Ersel Pehlivanoğlu, Mustafa Öztürk, Nihat Yılmaz, İbrahim Gürbüz, Murat Koçuk, Ferhat Erol, Zeki Güloğulları v.s görmek güzel olacaktır.
Bu isimler, kendilerine böyle bir teklif yapılsa kabul eder veya etmez orasını bilemem. Ama, Kestel’in menfaatini gözeteceklerinden de hiç şüphem olmaz.

Share
240 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Çiftçinin Eyüp Kılıç’ı var

  21 Ocak 2021 Yazarlar

       Kestel’in her sorununa sahip çıkan bir Oda başkanı.      Kararlı ve dik duruşuyla, siyaset yapmaya çalışan oynaklara örnek olmayı da ihmal etmiyor.      Kendisini de eleştiriyor, çiftçiye yapılanları da.      Geçtiğimiz hafta, Gölcük köyünün barajında su kalmadığını ve buraya su basmanın toplamda maliyetinin 150 bin lira olduğunu duyunca çılgına dönen Kestel Ziraat Odası Başkanı Eyüp Kılıç, “Bunların Allah’tan korkuları yok” diyerek, görev başındaki i...
 • MUTLU OLMAK

  18 Ocak 2021 Yazarlar

  Üzgünüm, kırgınım kelimeleri yerine, davranışı belirterek, sitem etmek gerekir. Düşünce, kural, eylem bir bütündür. Düşünce, kural, davranış bir bütündür. İnanç kişiseldir. Hayatta inançların yeri vardır. Din, inançlardan biridir. Kurallara göre davranan kişiye, inanılır, güvenilir. Allah bütün, kul parça olur. Toplum bütün, birey parça olur. Toplumsal ilgi düşüncesi, toplumla ilgili ideal davranışları belirtir. Din kuralları, idealist özellik taşır. Toplumsal ilgi düşüncesi kuralları, idealist özellik taşır. Kul, Allah’a karşı sorumlu olur...
 • KİŞİSEL VERİLER VE GİZLİLİK

  18 Ocak 2021 Yazarlar

  Akıllı telefon ve kamera kullanımının artışı ile özel hayatın gizliliği ve kişisel veriler alanı hem büyük yara aldı hem de önemi arttı. İnsanların rızası olmadan görüntüleri, özel konuşmaları ve diğer kişisel bilgileri depolanmaya ve kullanılmaya başlandı. Hemen herkesin kullandığı whatsapp uygulamasının kişisel verilerin ve özel görüşmelerin tümünü kullanma iznini kullanıcılarından talep etmesi ile kullanıcıların büyük kısmı başka uygulamalara geçtiler. Whatsapp ın bu izni istemesi basit ticari kaygıların yanı sıra gerektiğinde istihbarî ...
 • GENÇLİK MECLİSİ ve DÜŞÜNCELERİM

  17 Ocak 2021 Yazarlar

      Değerli Okuyucular,     Kadirşinas  Dostlar;      Kanaatimce herkes istişare etmenin, bilgi paylaşımının önem ve değerini bilir. Şeffaflık, samimiyet ve tarafsızlık esaslı her Şura, her Meclis mükemmele yakın memnuniyet kaynağıdır. Katılımcı üyelerini motive eder. Çözüm bekleyen bir sürü konuda hedefi doğrultusunda üyeleri adına, ait olduğu grubun sesi soluğu olur. İlgili birimlere karşılıklı köprü olur.       Yazımızın konusu Kestel ilçemizde Gençlik...