logo

DAHA TEMİZ BİR KESTEL İÇİN EL ELE BAHAR TEMİZLİĞİ KAMPANYASI

DSC_0501
“Daha temiz bir Kestel için el ele” 12. Bahar temizliği kampanyası kortej yürüyüşü ve ödül töreni yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.
Kestel belediyesince, çevre bilincinin oluşturulması amacıyla bu yıl 12. Düzenlenen etkinlik Kent meydanından aile parkına kadar uzanan kortej yürüyüşü işle başladı. Aile parkında Hasan Aslanoba Anadolu Lisesi Folklor ekibinin gösterisinin ardından Aile parkında düzenlenen ödül törenine Kestel Belediye Başkanı Yener ACAR, Ak Parti İlçe Başkanı Necmettin EKİNCİ, İlçe Milli Eğitim Müdür Mehmet ERCÜMEN, Belediye Meclis Üyeleri, Protokol mensupları mahalle muhtarları, ve öğrenciler iştirak etti.
Açılış Konuşmasını yapan Belediye geri dönüşüm projesi çözüm ortağı Burkasan firması Genel Müdürü Birhan DENKTAŞ, “Geri dönüşüm son yıllarda giderek önem kazanan yediden yetmişe herkesi yakından ilgilendiren önemli bir çalışma, bu konuda Kestel de büyük mesafe kaydettik” dedi.
Kestel Belediye Başkanı Yener ACAR ise, “2007 yılından bu güne Kestel de uyguladığımız geri dönüşüm çalışmaları, Çevre bakanlığından bir çok kez ödül almış örnek proje olarak gösterilmiştir. Bir çok ilde henüz projelendirilmesi bile gündemde olmayan yeraltı çöp konteyner sistemine geçilerek bu alanda önemli bir mesafe kaydettik. Çöp toplama sistemimiz kapsamında 35 mahallemize hizmet sunmaktayız bu doğrultuda çöp toplama araçlarımızı yenileyerek daha verimli bir çalışma imkanı oluşturduk” dedi.
Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen resim şiir ve kompozisyon yarışmalarında derece alan öğrencilere ödülleri, protokol mensupları tarafından verildi. Program sonunda toplu bir hatıra fotoğraf çektirildi.

Share
264 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?