logo

01 Kasım 2021

Deneyin kazanın


Mehmet Güler
mehmet@kestelyore.com

     Sevgili okurlarım. Yaşanan sorunların neler olduğunu, bilince çıkarıp çözmek çok zor değil. Yeter ki, niyetimiz salih olsun.

    Özelde Türkiye’nin genelde dünyanın asıl meselesi insanların bizzat kendi elleriyle kurduğu Adaletsiz bozuk düzendir.

     Sömürünün, zulmün, haksızlığın, adaletsizliğin var olduğu bir yerde insanların mutlu olması imkansız olduğunu herkes bilir, ama eğer kişi var olan cahiliye düzeninden yararlanıyorsa,  uyum sağlamada bir sakınca görmüyor ve kötü amele taraf oluyor,  aynı zamanda kötü amelide işliyor.

     Türkiye de sömürücü zalimlerin, insaları sömürdüğünü, ezdiğini, doğayı tahrip ve talan ettiğini bilmeyen bir tek Allah’ın kulu yoktur, ben sürekli özelde ülkemiz, genelde bütün dünya için en hayırlı düzen, adalet eşitlik ve barış düzeni olduğunu vurguluyorum. Zira, dünyaya adalet, barış ve eşitlik  gelmediği surece, insanlar arasındaki çatışma bitmez .

  Birileri yaptığı zulmü meşrulaştırmak için “vatan, millet ,bayrak, ezan” edebiyatı yapıyorlar, bu gibi söylemler yaptıkları kötülükleri kamufule etmek için yapılan demagojilerdir.  

    Bildiğiniz gibi gerek islam hukukunda gerekse  insanlığın ortak değerlerinde, gerekçeniz ne olursa olsun, zulüm yapmanızı asla kabul etmez.

     Zorbalık ve adaletsizlik ,nefsi için her türlü kötülüğü yapan barbarların işidir.

    İlim sahibi kişiler eşitlikçidir, adaletlidir, barışçıdır .

    Eğer ülkemizde insanların huzur içinde ezilmeden yaşamasını istiyorsak, hep beraber adalet eşitlik ve barış düzeni kurmak için el ele verelim.

     O vakit bir kaç yıl içinde Türkiye insanların huzur içinde yaşadığı dünyaya örnek cennet bahçesi olur. Milletimize yakışan, ayrıca inancımızın gereği olan hak düzendir, hak düzen adalet, eşitlik ve barış düzeninden başka bir şey değildir.

     Hak düzeni uygulayın bütün sorunlar köklü olarak çözülsün.

     Deneyin kazanın.

     Aksi takdirde her geçen gün daha da kötüye gidilir.

     Kuranın kıssalarında insanların yaşadığı felaketleri hatırlayın

Share
100 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Avrupa’daki Kestel’liler

  29 Kasım 2021 Yazarlar

      Kıymetli Okuyucular,      Değerli Can Dostlar.      Herkes gibi bende seyahat etmekten keyif alıyorum. Fırsat buldukça da imkanlarımı kullanıyorum. Kendimi yeniliyorum. Dağarcığımda yeni ufuklara yelken açıyorum. Yeni yeni şeyler öğreniyorum. Pandemi dolayısı ile uzun bir süredir bu imkanı bulamadık.  Esasen Mimarlık öğrencisi kızımla 29 Ekim Cumhuriyet bayramı tatiline odaklanmıştık.   İstanbul da okuyan kızımızın online eğitimi sonlanınca ev, yurt vs. d...
 • Neden yok edilmeli

  29 Kasım 2021 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Şu anda Türkiye çok ciddi anlamda tarihi bir maddi ve manevi kriz yaşıyor. Bu kriz, her geçen gün hayatımızı daha güçlü bir şekilde etkiliyor. Bu beladan nasıl kurtulacağımız konusunda her hangi bir çare bulmuş değiliz. Şu anda ülkede topluma siyasi öncülük yapan kurumların başvurduğu yöntemler ve kullandığı argümanlara baktığımızda var olan krizi çözmeleri mümkün değil, benim kanaatim böyle. Zira kimse sorunu neden sonuç ilişkisi babında ele almıyor, dolayısıyla sorunu çözmeleri de mümkün değil. ...
 • KESBELTAŞ’TA USULSÜZLÜK..!….. İŞLER YOLUNDA…

  27 Kasım 2021 Yazarlar

       AKP; Ülkeyi yönetemediği gibi, onun uzantısı olan Kestel Belediyesi de iyi yönetilemiyor.      Geçtiğimiz günlerde, Kebeltaşı ve belediyeyi incelemek üzere ilçemize bir müfettiş gelir. Hatta, aldığım duyumlara göre de, bu müfettişin Menzil tarikatıyla bağlantısı olduğu bile söyleniyor.      Hazırlamış olduğu raporda, Kestel Belediyesinin yan kuruluşu olan Kesbeltaş’ta yaklaşık 2 milyonluk usulsüzlük tespit eder.      Bende bu duyum sonrası, bazı mec...
 • DÜŞÜNCENİN ANLATILMASI

  16 Kasım 2021 Yazarlar

  Ruh kavramı, Aristo’ya aittir. Aristo, diyaloglarında, bir aleti insanın kullandığını, yönettiğini belirtir. İnsan vücudunu, bir alete benzetir. İnsan vücudunu kullananın, yönetenin ruh olduğunu belirtir. Tıp bilgisine göre, insan vücudunu, beyin organı yönetir. Hareket ettirir. Beyin, elektrik üreterek vücudun her yeriyle iletişim kurar. Tıp bilgisi, dünya bilgisi olur. Yaratılış teorisine göre, canlı-cansız varlıkları ve insanı Allah yarattı. Ruhlar, Kalübela’da Allah tarafından yaratıldı. Kalübela, ruhların yaratıldığı zaman olur. All...