logo

01 Kasım 2021

Deneyin kazanın


Mehmet Güler
mehmet@kestelyore.com

     Sevgili okurlarım. Yaşanan sorunların neler olduğunu, bilince çıkarıp çözmek çok zor değil. Yeter ki, niyetimiz salih olsun.

    Özelde Türkiye’nin genelde dünyanın asıl meselesi insanların bizzat kendi elleriyle kurduğu Adaletsiz bozuk düzendir.

     Sömürünün, zulmün, haksızlığın, adaletsizliğin var olduğu bir yerde insanların mutlu olması imkansız olduğunu herkes bilir, ama eğer kişi var olan cahiliye düzeninden yararlanıyorsa,  uyum sağlamada bir sakınca görmüyor ve kötü amele taraf oluyor,  aynı zamanda kötü amelide işliyor.

     Türkiye de sömürücü zalimlerin, insaları sömürdüğünü, ezdiğini, doğayı tahrip ve talan ettiğini bilmeyen bir tek Allah’ın kulu yoktur, ben sürekli özelde ülkemiz, genelde bütün dünya için en hayırlı düzen, adalet eşitlik ve barış düzeni olduğunu vurguluyorum. Zira, dünyaya adalet, barış ve eşitlik  gelmediği surece, insanlar arasındaki çatışma bitmez .

  Birileri yaptığı zulmü meşrulaştırmak için “vatan, millet ,bayrak, ezan” edebiyatı yapıyorlar, bu gibi söylemler yaptıkları kötülükleri kamufule etmek için yapılan demagojilerdir.  

    Bildiğiniz gibi gerek islam hukukunda gerekse  insanlığın ortak değerlerinde, gerekçeniz ne olursa olsun, zulüm yapmanızı asla kabul etmez.

     Zorbalık ve adaletsizlik ,nefsi için her türlü kötülüğü yapan barbarların işidir.

    İlim sahibi kişiler eşitlikçidir, adaletlidir, barışçıdır .

    Eğer ülkemizde insanların huzur içinde ezilmeden yaşamasını istiyorsak, hep beraber adalet eşitlik ve barış düzeni kurmak için el ele verelim.

     O vakit bir kaç yıl içinde Türkiye insanların huzur içinde yaşadığı dünyaya örnek cennet bahçesi olur. Milletimize yakışan, ayrıca inancımızın gereği olan hak düzendir, hak düzen adalet, eşitlik ve barış düzeninden başka bir şey değildir.

     Hak düzeni uygulayın bütün sorunlar köklü olarak çözülsün.

     Deneyin kazanın.

     Aksi takdirde her geçen gün daha da kötüye gidilir.

     Kuranın kıssalarında insanların yaşadığı felaketleri hatırlayın

Share
348 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • 10 Numara 5 yıldız yönetim!

  18 Eylül 2023 Yazarlar

       Babasının ani ve beklenmedik vefatı dolayısıyla, çok genç yaşta ticaretin göbeğinde kendisini bulan ve aldığı ticari terbiyeyle önce muhtarlığa 2 dönem soyunan ardından, Bursaspor yönetim kurulu üyeliğinde bulunan, hatta Bursaspor’a destek olabilmek adına bir tır bağışlayan, Bursaspor camiası içerisinde de ayrı bir yeri olan, MHP Kestel İlçe Başkanlığı yapan, ardından muhtarlık görevinden istifa ederek, siyasete MHP Kestel ve Büyükşehir Belediye meclis üyesi olarak devam eden, son yapılan yerel seçimlerde de, milletvek...
 • Sentez olmuş halkların vilayetidir Kerkük

  16 Eylül 2023 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Eğer çok boyutlu bir sorunla karşı karşıya iseniz o sorunu bütün boyutlarıyla ele alıp, kapsamlı bir çözüm bulmak zorundasınız. Eğer, çok boyutlu sorunun sadece bir parçasına odaklanarak bütününü çözmeye yeltenirseniz, kısır döngü içine düşersiniz, sorunu çözdüğünüzü zannederken kendinizde sorun olursunuz.      Bugün, yaşadığımız coğrafyada yaşayan toplumların maddi ve manevi sorunları iç içe geçmiştir, onun için bölge halklarının sorunları parça parça değil de, top yekün ele a...
 • CHP il kongresi

  15 Eylül 2023 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar.       Kanaatimce bu hafta sonu, 17 Eylül 2023 Pazar günü, Atatürk kongre ve kültür merkezinde yapılacak olan CHP il kongresi Bursa’mız siyaseti ve hatta ilçemiz Kestel siyasetinin bence belirleyen bir aktivitesi olacaktır diye düşünüyorum. Kaybedilmiş Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin, demoralize olmuş millet ittifakının taraflarının yine yeniden ilimizde seçmelerin umutlarının yenilenmesi olacaktır.  &...
 • 101 YIL ÖNCE

  02 Eylül 2023 Yazarlar

       Evet… Tam 101 yıl önce Ordunun durumu iyi değil, askerin çoğunda ayakkabı yok yalın ayak, geceler soğuk, kaput, iç çamaşırı yok, yeterli suyu yok, süngüsü yok, süvarilerin kılıcı yok.      Köyde, kentte çocuklarını cepheye göndermiş anne, babaların unu, şekeri, Tuz’u, bezi yok, kaynamış mısırla, kavrulmuş buğdayla karınlarını doyurduğu günler, İstanbul’da bile açlıktan can vermiş bir sürü insan cesedi var çöplüklerde.      Birinci dünya savaşı galipleri Osmanlı’ya Sevr anla...