logo

09 Nisan 2021

DERİ DÖŞEME


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

TBMM Genel Sekreterliği, 1 Mayıs 2021 ile 31 Aralık 2023 tarihleri arasında makam hizmetleri için kullanılacak, 69 araç kiraladı. Tabi ihtiyaç varsa kiralanabilir, bunda sıkıntı yokta sıkıntı nerede birincisi ihaleyi kazanıp, sözleşme imzalanan firmanın adı açıklanamadı neden.

     Bu 69 araç için aylık 1,1 milyon TL ödeme yapılacak, belirlenen tarihler arasında ise toplam 35 milyon 500 bin TL. Ödenecek, hadi buna da tamam diyelim, araçlarda istenen özelliklere bir bakalım 7 vites, otomatik klima, 1960 motor hacmi,475 litre bagaj kapasitesi, yol bilgisayarı, deri döşeme daha bir sürü elektronik özellikler ve bu araçların alayı Audi veya Mercedes. Neden yerli üretim Renault, Tofaş marka değil.

     Şimdi bu arkadaşlar, iş Müslümanlığa gelince kimseye bırakmazlar, onlara göre bizler dinsiz, imansız kâfirleriz, geçin bunları dinimiz israfa asla izin vermez. Ama, hepinizin maşallahı var israf konusunda sınır tanımıyorsunuz, insanlarımızın çöplerden yiyecek topladığı şu günlerde bu yaptıklarınızın izahı var mı, sizlerin böyle bir din anlayışı varsa biz öyle bir dini asla kabul etmeyiz, İslamiyeti yaşamıyor dediklerini de yapmıyorsunuz, hesabını da siz vereceksiniz. 

     Bana göre en Müslüman ve en doğru adam Tunceli Belediye Başkanı F. Mehmet MAÇOĞLU, adamın makam aracı bile yok, şehirlerarası seyahatlerini kendi aracı ile yapıyor gittiği yerlerde de eş dost veya akrabalarında kalıyor, ne dersiniz dinimizin emirlerini uygulayan gerçek Müslüman kim.

     Son olarak bir örnek daha gazeteci Saygı Öztürk’ün abisi birçok ilimizde valilik yapmış, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden sn.R. Aslan Öztürk lütfen internetten girip neler yaptığını bir okuyun, nurlar içinde yatsın gerçekten, tatilde minibüs ile ayakta seyahat edip fark edilince polislerin ricasını geri çevirip, tatilde resmi araç kullanmam diyebilen ve Ankara’ya toplantılara kendi aracı ile gidip gelen bir Validen bahsediyoruz, geçtiğimiz hafta Almanya başbakanı Merkel’in başbakan iken yaşamını yazmıştım anlayana tabi.

     TAM BİR ARPALIK

     Günlerdir tartışılan bir konu AKP’li olan bir sürü bürokratın 3-5 hatta 7 yerden maaş almaları akıl alacak gibi değil. İnsanlarımız bu kadar geçim sıkıntısı çekerken, çıkarılan Cumhurbaşkanlığı genelgesiyle bu kurumlardan aldığı maaşlardan vergi kesilmeyecek, vergiyi kurum ödeyecek bunu da geç, bakmakla yükümlü olduğu tüm kişilerin sağlık giderlerini, maaş aldığı kurum karşılayacak iyi mi..!  

     Bir örnek Türkcell’den verelim, arkanıza yaslanmanızı tavsiye ederim. Bu kurumda görev yapan AKP’lilerin maaşlarına bir göz atalım, Yönt. Krl. Bşk. ayni zamanda Hazine ve Maliye bakan yardımcısı Bülent Aksu yıllık 250 bin Euro yani aylık biraz daha zorlansa 200 bin TL., Yönt. Krl. Üyeleri eski Kültür bakanı Atilla Koç, ABD’de feto yu ziyaret eden AKP Siirt m. Vekili Arif Demirkıran, 58-59-60. Hükümetlerin Enerji ve Tabii Kay. bakanı halen Ordu B.Ş. Belediye başkanı Hilmi Güler, Tahsin Yazar ve Figen Kılıç ise Çalık holding kökenli bu kişilerde yıllık 100 bin Euro yani aylık 80 bin TL. bu ücretler sadece bu kurumdan aldıkları ve vergi kesilmiyor, net aldıkları dostlar.

     Yeter artık birileri bu soyguna dur demeli, kesinlikle demeli.

     YOLSUZLUK DOSYALARI

     Başını, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın çektiği CHP’li belediyelerde eski başkanlara ait yolsuzluk dosyaları sınırları aşmış durumda. İstanbul’da 50, Ankara’da 150 dosya ve diğer Büyükşehirlerde şahitli ispatlı, müfettiş incelemesinden geçirilmiş, belgeleri bulunmuş bu dosyalar savcılıklara verildi ve iki yıldır en az 10 kez basın yoluyla da duyuruldu. Buna rağmen, bu dosyaların bir tanesi bile savcılar tarafından iddianamesi  yazılıp, dava açılmadı büyük ihtimalle açılmayacakta.

     Başkanlar bu yaşananları  bir şekilde halka anlatmak zorundalar. Bence tam zamanı bunu duvar ilanları mı, el ilanları ile mi, dev ekranlarla m,ı karar versinler ama anlatsınlar. Bu yolsuzlukları mesela 07/01/2016 günü AKP ile bağı olan bir şirketin 49 milyon TL.ye alıp 11/01/2016 günü yani dört gün sonra İstanbul Büyükşehir Belediye iştiraklerinden KİP TAŞ’a 130 milyon TL.ye nasıl sattığını, 4 günde 81 milyon TL. kazandığını bu açlık sorunu yaşayan millet bilmeli, gerçekten

HAK-HUKUK-ADALET. YOLUN SONU GÖRÜNÜYOR

     Dostlar, bu kadar uzun iktidarda kalırsanız yıpranırsınız, bir çok aile şirketin dede durum aynen böyledir, yıpranmayıp ayakta kalanlar kurumsal firmalardır Koç, ve Sabancı en iyi örnekleridir. Bunlar şirket ama devleti tek elden yöneteceğim derseniz bu sonuca katlanacaksınız, kesinlikle yürümez ve kaçınılmaz son hüsrandır.

     Avrasya araştırma şirketinin son araştırması sonuçları net ortaya koyuyor ki, bu firma en iyi sonuçları her zaman yakalamıştır, karasızlar da dağıtıldığında Cumhur ittifakı AKP- %33,2, MHP- % 6,9 toplam 40,1 alıyor ki, bu şartlara rağmen bana göre hala başarılı, CHP % 26,8, İyi parti %13,8  toplam-40,6 olarak gözüküyor, millet ittifakı, Cumhur ittifakını az bir farkla geçmiş durumda tabi burada HDP-SAADET-DEVA-GELECEK ve diğer partilerin oyları AKP’ye gitmeyeceğine göre, bu tablo değişecektir. Aynı ankette Erdoğan’a Cumhurbaşkanlığı için oy verimisiniz sorusuna %48,2 kesinlikle vermem diyor, % 83,2 de ekonomik kriz yaşandığını söylüyor.

     Bir başka soru ise inanılır gibi değil, Cumhurbaşkanlığı seçiminde Mansur Yavaş aday olursa Erdoğan’a karşı sonuca bakar mısınız, Mansur ezip geçiyor, Mansur Yavaş’a kazanır diyen % 41 ,Erdoğan kazanır diyen ise % 29 , gerçekten yolun sonu görünüyor.

SARIKLI…EMEKLİ

BİLDİRİ…DUYURU

     Anayasanın 25. Maddesi- Herkes düşünce ve kanaat hürriyetine sahiptir. Her ne sebeple olursa olsun kimse, düşünce ve kanaatleri sebebiyle kınanamaz ve suçlanamaz.

     104 emekli amiral hükümete göre bildiri bana göre ise bir duyuru yayınladılar, rahatsızlıklarını dile getirmişler, lütfen herkes bu duyuruyu okusun suç oluşturan, darbe girişimi olarak nitelenebilecek tek bir sözcük dahi bulamazsınız, hukuk devletinin temelinde düşünce ve ifade özgürlüğü yatar. Daha da ilginç olan bu açıklamaya Danıştay ve Yargıtay bile anında tepki gösteriyor, bu nasıl bir adalet sistemidir, anlamak mümkün değil.

     Bu tip kişisel veriler nereye verildiyse orada kalır, asla açıklanamaz, bu kurumlar yarın önüne gelecek bir dosya ile ilgili açıklama yapıyor inanılmaz bir durum bu, bu bilgileri verenlerde suç işliyor aslında, kişisel veriler mutlaka korunmalı.

     Ayni konu ile ilgili (Montrö) geçtiğimiz günlerde emekli elçilerde açıklama yaptı. Ama, kimseden tık çıkmadı emekli askerler yapınca kıyamet kopuyor, beylik silahı ilemi yapacaklar bu darbeyi, bunları geçelim gerçekten kimse yemiyor artık, gelin el birliğiyle ülkedeki ekonomik sorunları çözelim, esnafın, çiftçinin sorununu çözelim, işsizliği önleyecek tedbirler alalım, bu illet hastalıkla mücadeleyi arttıralım konuşulması gereken bunlar bence.  

     Emekli Amirallerden değil de sarıklı Amirallerden korkalım.

     Kalın Sağlıcakla…

Share
328 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+2 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • 10 Numara 5 yıldız yönetim!

  18 Eylül 2023 Yazarlar

       Babasının ani ve beklenmedik vefatı dolayısıyla, çok genç yaşta ticaretin göbeğinde kendisini bulan ve aldığı ticari terbiyeyle önce muhtarlığa 2 dönem soyunan ardından, Bursaspor yönetim kurulu üyeliğinde bulunan, hatta Bursaspor’a destek olabilmek adına bir tır bağışlayan, Bursaspor camiası içerisinde de ayrı bir yeri olan, MHP Kestel İlçe Başkanlığı yapan, ardından muhtarlık görevinden istifa ederek, siyasete MHP Kestel ve Büyükşehir Belediye meclis üyesi olarak devam eden, son yapılan yerel seçimlerde de, milletvek...
 • Sentez olmuş halkların vilayetidir Kerkük

  16 Eylül 2023 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Eğer çok boyutlu bir sorunla karşı karşıya iseniz o sorunu bütün boyutlarıyla ele alıp, kapsamlı bir çözüm bulmak zorundasınız. Eğer, çok boyutlu sorunun sadece bir parçasına odaklanarak bütününü çözmeye yeltenirseniz, kısır döngü içine düşersiniz, sorunu çözdüğünüzü zannederken kendinizde sorun olursunuz.      Bugün, yaşadığımız coğrafyada yaşayan toplumların maddi ve manevi sorunları iç içe geçmiştir, onun için bölge halklarının sorunları parça parça değil de, top yekün ele a...
 • CHP il kongresi

  15 Eylül 2023 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar.       Kanaatimce bu hafta sonu, 17 Eylül 2023 Pazar günü, Atatürk kongre ve kültür merkezinde yapılacak olan CHP il kongresi Bursa’mız siyaseti ve hatta ilçemiz Kestel siyasetinin bence belirleyen bir aktivitesi olacaktır diye düşünüyorum. Kaybedilmiş Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin, demoralize olmuş millet ittifakının taraflarının yine yeniden ilimizde seçmelerin umutlarının yenilenmesi olacaktır.  &...
 • 101 YIL ÖNCE

  02 Eylül 2023 Yazarlar

       Evet… Tam 101 yıl önce Ordunun durumu iyi değil, askerin çoğunda ayakkabı yok yalın ayak, geceler soğuk, kaput, iç çamaşırı yok, yeterli suyu yok, süngüsü yok, süvarilerin kılıcı yok.      Köyde, kentte çocuklarını cepheye göndermiş anne, babaların unu, şekeri, Tuz’u, bezi yok, kaynamış mısırla, kavrulmuş buğdayla karınlarını doyurduğu günler, İstanbul’da bile açlıktan can vermiş bir sürü insan cesedi var çöplüklerde.      Birinci dünya savaşı galipleri Osmanlı’ya Sevr anla...