logo

DEVA Partisi Kestel ilçe kongresini yaptı

     Deva Partisi Kestel ilçe başkanlığı 1. olağan kongresini 2 Temmuz Cuma günü Güleçler Düğün salonunda gerçekleştirdi. İlçemizde örgütlenmesini henüz yeni tamamlanmasına rağmen, salondaki kalabalık görülmeye değerdi.

     Kurucu ilçe başkanı olarak, tek liste girdiği kongrede Kestel İlçe başkanı Turgay Erdoğmuş seçildi. Erdoğmuş’un yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu.

 Abdülaziz Sevim, Bilal Alpaslan, Cihan Ayaz, Ferhat Arğun, Gökhan Uyan Serkan Tekyıldık, Kuthan Keskin, Mikail Kızgın, Nedim ÖZBOLAT, Rıza Şahin, Yasemin Bahar, Şahin Kızılyel, Barış Can Çoban, Gülcan Çetin, Ahmet Yalçın, Engin Ataman, Kadir Öztürk, Mehmet Beyazıt, Mehmet Salih Şahin, Özen Korkmaz, Ayşen Güneş.

     Konuklarla birebir yakından ilgilenen Turgay Erdoğmuş’un kongrede yaptığı konuşma bol bol alkış aldı. Erdoğmuş, şöyle dedi:

     “İçinde olduğumuz ülkede insanlar aç, yoksulluk ve gelir adaletsizliği derinden hissediliyor. Kötü yönetim eliyle yoksullar ordusu oluşturuluyor. Çiftçiler, üreticiler elindekini avucundakini kaybediyor. Esnaf, günlerce siftah yapamıyor, borçlarını ödeyemiyor, kepenklerini kapatmak zorunda kalıyor. Emeklilerin aldıkları maaş gün be gün eriyor. Sabit gelirli vatandaşlarımız, insan onurunu ayaklar altına alan bir hayat standardına mahkûm ediliyor. Memura, işçiye onurunu, gururunu aşağılayan, sefalet ücretleri reva görülüyor. Gençler işsiz ve daha da üzücüsü umutlarını yitiriyor. Sağlık hakkına erişim zorlaşıyor, halkımız tedbirsizlik yüzünden hayatını kaybediyor. Devlet okullarının eğitimdeki kalitesizliği büyük bir eşitsizliğe sebep oluyor. Anne babalar çocuklarının iyi eğitim alamamasından, karınlarını doyuramamaktan, yarınlarından korkuyor. Medya her gün daha da fazla susturuluyor, ekranlar karartılıyor, gazeteciler tutuklanıyor. Kadınlara maruz kaldıkları şiddet artıyor.

      Biz; DEVA Partisi olarak, ‘borcumu ödeyemiyorum’ diyen, ‘ne yapacağımızı şaşırdık’ diyen çaresiz vatandaşımızın yanındayız. Yoksulluğa terk edilen, artan maliyetlerle boğuşan fedakâr çiftçimizin yanındayız. Bunca yıl çalışmasına rağmen, yoksulluğa ve haksızlığa mahkûm edilen emeklimizin yanındayız. Çocuklarının yarınlarından kaygı duyan annelerin, babaların yanındayız. Her gün ölüm korkusuyla yaşayan, çığlığını tüm dünyaya duyurmaya çalışan kadınların yanındayız. Etnik veya dini kimliğinden ötürü ayrımcılığa uğrayan, kendisini ikinci sınıf hisseden, hor görülen tüm vatandaşlarımızın yanındayız. Senelerce okuyup yazılı sınavlarda yüksek not almasına rağmen, mülakatlarda haksızlığa uğrayan gençlerin yanındayız. Zor şartlar altında çalıştırılan sağlık çalışanlarımızın yanındayız. Üretim yapan, yatırım yapan, ekonomimize can katan ama yaşadığı sorunları kısık sesle konuşmak zorunda kalan, mülküne el konulma tehdidiyle yaşayan sanayicimizin, girişimcimizin yanındayız.

     DEVA Partisi’nin toplumun herhangi bir kesimini mağlup etmek için değil, tüm Türkiye’nin kazanması için buradayız.  Biz, tüm kimlikleri ayrılık değil çeşitlilik olarak görüyoruz; bunun bilincindeyiz. İşte bu yüzden tüm bu çeşitliliğin zenginliği ile 1. olağan kongremizi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

     Şairin dediği gibi:  “Herhal en güzel günler, yaşamadığımız günlerdir” diyor, yapılan kongremizin başta ilçemiz olmak üzere tüm ulusumuza hayırlı olmasını diliyorum.

     Gün, Türkiye’ye umut olmanın günüdür. Ne Mutlu Türküm Diyene”

Share
564 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?