logo

DİNDAR ve DİNCİ

Sevgili dostlar bu iki kelime arasında dağlar kadar fark var, DİNDAR  Allah a inancı olan, ona teslim olan, üstün niteliklere sahip olandır.

DİNCİ ise dini kendi hesapları için kullanan, Allah adını öne sürüp kendine çıkar sağlayandır, insanları sömüren sahtekârdır.

Bir Yaşar Nuri Öztürk geldi göçtü bu dünyadan, dini kullanan gericilere savaş açmış mükemmel bir insandı, bir Aydın’dı şu söylediklerini bir kenara yazmak lazım, bir insanın namaz kılıp kılmadığına, besmele çekip çekmediğine bakmayacaksınız. O insanın yediğinin haram olup olmadığına bakacaksınız!”

Türkiye Atatürk’ün aydınlık yolu sayesinde diğer İslam ülkelerinden daha farklı bir konumda, daha ileri, daha modern ve medeni görünüyor, ama bitmeyen bir Atatürk düşmanlığı nedeniyle mutsuz ve perişan ülkeler arasında değilse bile oraya doğru hızla ilerliyor bunu ne zaman söylemiş sn. Öztürk 2015 yılında aradan geçen 8 yıl içinde dediği gibi mutsuz ülkeler arasına girmeyi başarmışız, mutluluk endeksinde 112 ülke içinde 102. sıradayız ve en mutsuz ülke olmaya az kaldı.

Neden mi çok basit arap gericiliğini, bedevi yobazlığını halka din diye dayattılar yıllardır.

Bundan sonrası perişan ülkeler sıralaması, geldiğimiz nokta bizim için alarm olmalıdır.

Müslümanların perişan olduğu ülkeler:

Filistin, Afganistan, Libya, Irak, Yemen, Suriye

Müslümanların mutsuz olduğu ülkeler:

Cezayir, Mısır, Fas, Tunus, İran, Pakistan, Özbekistan, Türkistan, Türkmenistan, Azerbaycan, Lübnan, S. Arabistan

Müslümanların mutlu yaşadığı ülkeler:

İngiltere, Avusturalya, Kanada, Fransa, İtalya, Almanya, İsviçre, ABD, Norveç, Hollanda, Danimarka.

Müslümanlar Müslüman olan ülkelerin tamamında perişan ya da mutsuz…

Müslüman olmayan ülkelerin tamamında ise mutlu…

Acı ama gerçek bu.

ZİYARETÇİ  ALINAMAZ

10 Kasım’ da pek yapılmıyor ama yıllardır 29 Ekimde Anıt Kabir’e Erdoğan lehine slogan atmak için birileri saatler öncesi o bölüme yerleştiriliyor ve Erdoğan’ın geçişi sırasında slogan attırılıyor, ayıptır, yanlıştır, Erdoğan’a birçok yerde sevgi gösterisinde bulunanlar var, burada onunda bu sloganlara ihtiyacı olmadığını düşünüyorum ve engel olmalı bu saçmalığa, burası bir mabet burada slogan atamazsınız, alkış bile yapılamaz. Devlet erkânının ziyareti sırasında içeriye ziyaretçi alınamaz. İnsanların sinir uçları ile oynanıyor, lütfen engel olun, çok gereksiz ve anlamsız bir davranış.

ÇEKİLECEKMİŞ

CHP kurultayının yankıları devam ediyor geçen hafta geniş bir şekilde yazmıştım orada olan birisi olarak, sn. Kılıçdaroğlu 2. Turda çekilecekmiş ama tam kararını açıklayacakken atılan bir tweet nedeniyle kararını değiştirmiş. Birde depremzede bir muhtarımız ağlayarak çekilme hakkımı helal etmem demiş bu nedenlerden dolayı gen. Başkan yarıştan çekilmemiş.

Neden çekilemediğini bütün Türkiye çok net bir şekilde yayınlanan videolarda gördü, bir danışmanı ve birkaç kişi adamı çocuk gibi azarladı tıkı çıkmadı bunu da geç son seçim yenilgisinden sonra ülke tarihinde hiçbir lidere söylenmeyen şeyle söylendi kendisine bu kadar hakarete rağmen gen. Başkanlıktan çekilmedi, İmamoğlu’nu hedef alıp yoluna devam etmeye çalıştı. Umarım bu saatten sonra Kılıçdaroğlu ve yakın çevresi CHP’yi tekrar ele geçirmeye çalışmazlar, huzurlu bir emeklilik hayatı olur, nerede hatalar yaptığını anlayarak politik öz eleştirilerini yapar.

Kalın sağlıcakla

Osman Fahri Ünal

Share
282 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?