logo

DOLANDIRICILIĞIN BÖYLESİ GÖRÜLMEDİ

Hayatını terzilik yaparak kazanan, ilçemiz esnaflarından Terzi Selahattin Er’in başına gelen dolandırıcılık olayı, adeta pes dedirtti.
Ekonomik krizi en derinden hissettiğimiz şu günlerde, borcu olmayan bir esnafla karşılaşmak neredeyse mümkün olmayan bir durum haline geldi.
Bu krizlerden etkilenen Terzi Selahattin, almış olduğu krediyi geciktirince banka ile icralık olur. Ha bugün, ha yarın eve icraya gelirler diye beklerken, iki kişi eve gelir ve avukat olduklarını söyler. Evdeki eşyaları bir bir araca yüklemeye başlarlar. Böyle bir şeyin kanunen yapılamayacağını öğrenen Selahattin Er, hemen banka avukatlarını arayarak, “sizden davacı olacağım, benim evimdeki eşyaları nasıl kaldırırsınız” diye sitemde bulunur. Avukatların, “Biz sizin eve icraya gelmedik” demeleri üzerine dolandırıldıklarını anlayan Terzi Selahattin soluğu Gürsu karakolunda alır. Sanıklardan davacı olduğunu söyleyen Terzi, “Hayatımda böyle bir dolandırıcılık görmedim. Her şey o kadar gerçekçi bir dille gerçekleştirildi ki, dolandırıcılardan bir an bile şüphe etmedim.” dedi.
Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü belirtildi.
Bu tür dolandırıcılıkların zaman zaman yaşandığını dile getiren yetkililer, vatandaşları şüpheli durumlarda emniyete başvurmalarını gerektiğini söylediler.

Share
239 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?