logo

“Düğünümüze Var” Davetlimizsiniz

Kestel Köyleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği ev sahipliğinde Kestel Belediyesi ve Bursa Tüm Engelli Gönüllüleri Yardımlaşma Derneği işbirliği ile ilçede yaşayan, 18 yaşını doldurmuş 8 engelli genç kıza temsili düğün organizasyonunda yıllardır hayallerini i kurdukları beyaz gelinliği giydirecek.
Programın ilk ayağı olan Kız isteme merasimi önceki akşam Paşazade otel de gerçekleştirildi. Programa katılan engelli gelin adayları ve konukların heyecanı görülmeye değerdi.

Yapmış olduğu ilginç projelerle dernek adından söz ettiren, Kestel ve Köyleri Kültür ve Yaşatma Derneği Başkanı, Necip Arslan, “Derneğimiz iki yıl önce kuruldu. Dernek faaliyetlerimiz geleneğimizi, göreneğimizi yeniden gün yüzüne çıkarma adına ve aynı zamanda ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardımda bulunmak ve Sosyal Sorumluluk Projeleri faaliyetleri yapılması adına derneği kurduk. Şu ana kadar her yıl Bayramlarda Kestel ve Köylerimizde bulunan ihtiyaç sahibi çocuklarımızın Bayramlık ihtiyaçlarını giderdik. Yine, Şubat ayında yeni okula başlayan çocuklarımızın giyecek ihtiyaçlarını karşıladık. Geçtiğimiz yıl üç kişiyi kutsal Ümreye gönderdik. Bu yardımları her sene yapıyoruz ve elimizden geldiği kadar de yapacağız” diyen Arslan“Sevgi Engel Tanımaz” isimli 18 yaşını geçmiş engelli kız kardeşlerimize “Damatsız Düğün”Organizasyonu yapacağız ve bu etkinliği de her sene gelenek haline getirmeyi düşünüyoruz. 30 Eylül Pazar günü Saat: 20:00 de Kestel Belediyesi Toplu Konutlar Düğün Salonundaki “Düğünümüz var” etkinliğine tüm Kestel halkını bekliyoruz” dedi.

Share
348 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?