logo

01 Kasım 2020

Eeeeyyy Suudi Arabistan


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

     Bir çok devleti böyle uyardı, AKP Genel Başkanı sn.Erdoğan. Yıllardır S.Arabistan hariç, Türk mallarına boykot çağrısı yaptıkları ve vitrinlerindeki Türk malı ürünlere dokunmayın, Türk ürünüdür yazdıkları halde. S.Arabistan Ticaret bakanı şöyle diyor; “Kesin ve net bir şekilde söylüyorum yatırıma, ithalata, turizme hayır,biz vatandaşlar ve iş adamlarının Türk olan hiçbir şeyle işimiz olmayacak” aynen böyle dedi. Peki sonuç, AKP ve Erdoğan resmen seyrediyor “tık” yok.

      “Müslüman alemi” deyip duruyordunuz, şimdi bunu ümmete açıklayın bakalım. Bu seviyesiz şımarık araplar hatırlayın 10 Kasım’da Ankara’ya gelip bir otele yerleştiler, tabi 10 Kasım özenle seçildi, bizimkilerde Atanın huzuruna değil otele koştular. Hatırlayın 29 Ekim’de de peşmergeleri ülke içinden geçirip Kobaniye PKK bayraklarını sallaya sallaya geçirmişlerdi, kutlu doğum haftası diye bir şey uydurdular onu da 23 Nisan’a denk getirmişlerdi.

     Neyse; Türkiye’yi hiçbir zaman insan yerine koymayan bu şımarık araplara dönelim. Bizimkilerin otele gittikleri yetmedi, birde krala şeref madalyası takdim ettiler. Bu seviyesize, 91 yaşında öldüğünde ise milli yas ilan ettiler, bayraklar yarıya indirildi, ne yazık ki o kadar evladımızı kaybettik o yas ilan edilemedi. Bana sorsalar o bayrağı bir cm. bile yerinden oynatmazdım. En kıymetli arazilerimizi bunlara sattılar, okullarımızda arapça öğretme çabaları, arap adetlerine gönülden bağlılık, yaşamlarına hayranlık ve atılan nutuklar en son daha geçen 23 Eylül S.Arabistan milli günü nedeniyle İstanbul Hava limanı panolarına kutlu olsun afişleri. Nedir yahu bize, Yunanlılardan daha düşman olan Araplara bu kadar hayranlık. Yazıklar olsun, inanılır gibi değil, kolayı var gidin oraya yerleşin, bu iş biter rahat edersiniz.

     Şu söylenenleri de hatırlayıp bu tatsız konuyu bitirelim. “Türk arapsız yaşayamaz, kim ki yaşar derse delidir” “Arabın Türk hem sağ gözüdür, hem sağ eli” Dikkat edin sağ gözü ve sağ eli sol değil. İslam birliği kuracağız diye yola çıktılar, dünyada bizi seven ve dost olan islam ülkesi bırakmadılar, bir başka deyişle bu rezil arapları bizi yönetenlerden daha çok seven dünyada başka bir ülke yok…..

     KADİR

     Yılmaz Özdil, yazmış okumalısın dostum böyle bir ülkede yaşıyoruz, yanlış yaptın Kadir diye.

     Bir kadını öldüresiye döven, bir herife müdahele ediyor bu genç delikanlının adı Kadir, çıkan arbedede başını çarpıp ölüyor bu saldırgan, yargılanıyor Kadir de 12 yıl hapis cezası alıyor. Neden, yüzlerce kadınımız içinden bir kadınımızı belki de ölümden kurtarmaya çalışıyor. Halbuki, Kadir bu caniyi değil de kadını öldürse kısa bir sürede çıkar, belki de hiç yatmazdı yüzlerce örneği var ülkemizde hepimiz Kadir’in yerinde olabilirdik olabiliriz de böyle bir adalet yok…..

     BAHÇELİNİN İLK CİDDİ PROJESİ

     Evet, maalesef yıllar sonra ilk ciddi proje Bahçeli’den, insanların neden ekmek alamadığını hiç sorgulamadı, desteklediği iktidarın 18 yıllık politikaları sonucu oluşan yoksulluğun böyle aşılabileceğini düşünüyor. Bu bizim geleneklerimizde var, sıkıntı yok. Ama, o günlerde değiliz.

Cumhurbaşkanlığının günlük gideri bir milyon TL. iken, Mercedes ve AUDİ markalardan oluşan 125 bin makam arabası ve dünyanın en gelişmiş ülkelerinde bile olmayan 16 uçaklık filoya sahip sistemi eleştirmeyip, askıda ekmeği gündeme getirmek hiç yakışmadı be sn. Bahçeli. İdam kararı bir türlü çıkmadı ama bir şeyleri asmak lazım umarım, sıra askıda adalet ve askıda Demokrasiye de gelir sn. Bahçeli, bir çıkıp dolaşma şansın olsa köylüyle, işçiyle, memurla, esnafla bir oturup dertlerini bir dinleyebilsen bu işin böyle çözülemeyeceğini anlayacaksın.

     Kalın Sağlıcakla…

Share
9 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Şampiyonun Ardından

  28 Kasım 2020 Yazarlar

       Değerli Okuyucular,     Kadirşinas  Dostlar;      Bir şampiyonun ardından yazmak zormuş. Hemde bayağı zormuş. Ne yazacaksın, nasıl başlayacaksın. Giden uğurlanıyor, ama unutulmuyor...     Güle güle Reşit ağabey.  Güle güle ŞAMPIYON. Güle güle güzel insan. Allah rahmet eylesin. Mekanın aydınlık , sorgulanman kolay olsun.        Seni unutamayız. Seni unutmayacağız. Çünkü sen Dadaşlar diyarı Erzurumumuz’un bu millete hediye ettiği, Ana...
 • Cevabı kendiniz bulun

  28 Kasım 2020 Yazarlar

       Sevgili okurlarım.      Dünyadaki bütün insanların kusurları vardır. Yani mükemmel insan yoktur.      Kusursuz sandığımız ve kendimize idol seçtiğimiz kişilerin  bir çok hata ve kusurları vardır, zira hata yapmak insanın fıtratında vardır.      Fakat kişinin kusurlu davranışı konusunda bilmemiz icap eden çok önemli bir durum var.      Kişi yanlış davranışı; bile isteye, kasten mi yapıyor, yoksa istemediği halde bilinçsiz...
 • TESPİH

  23 Kasım 2020 Yazarlar

  Tespih, Allah adını anmak-zikretmek- anlamı taşır. Tespih aynı zamanda, kutsal sözlerin tekrar edilmesini saymak için kullanılan bir aracın adı olur. Tespih taneleri, bir ipe dizilerek, tespih halkası oluşturulur.  Müslümanlar, otuz üç ya da doksan dokuz tespih tanesinden oluşan tespihler kullanırlar. Müslümanlar, namazdan sonra, tespih duası yaparlar. Otuz üçer defa, sübhânallah, elhamdülillâh, Allâhüekber sözlerini tekrar ederler. Budistler, yüz sekiz, Katolikler, altmış dört tespih tanesinden oluşan tespihler kullanırlar. Ortodoks Y...
 • Homeopati ile savunmamızı nasıl canlandırabiliriz?

  14 Kasım 2020 Yazarlar

  Homeopati, savunmamızı geliştirmek için harika bir müttefik olabilir Enfeksiyonlara yanıt verme yeteneği, temelde bağışıklık sistemimizin durumuna ve savunmalarımıza bağlıdır. Yemek, duygusal dengemiz ve yaşamsal alışkanlıklarımıza dikkat etmek, bağışıklığımızın düzgün çalışması için temel dayanaklardır. Homeopati ayrıca Savunmamızı geliştirmek için farklı eylem ve düzeylerde büyük müttefikimiz olabilir. Her doktor ve hastası, her bir vakada bu olasılıkları nasıl uygulayacaklarını bulmalı ve tanımlamalıdır. Homeopatik ilaçları...