logo

01 Kasım 2020

Eeeeyyy Suudi Arabistan


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

     Bir çok devleti böyle uyardı, AKP Genel Başkanı sn.Erdoğan. Yıllardır S.Arabistan hariç, Türk mallarına boykot çağrısı yaptıkları ve vitrinlerindeki Türk malı ürünlere dokunmayın, Türk ürünüdür yazdıkları halde. S.Arabistan Ticaret bakanı şöyle diyor; “Kesin ve net bir şekilde söylüyorum yatırıma, ithalata, turizme hayır,biz vatandaşlar ve iş adamlarının Türk olan hiçbir şeyle işimiz olmayacak” aynen böyle dedi. Peki sonuç, AKP ve Erdoğan resmen seyrediyor “tık” yok.

      “Müslüman alemi” deyip duruyordunuz, şimdi bunu ümmete açıklayın bakalım. Bu seviyesiz şımarık araplar hatırlayın 10 Kasım’da Ankara’ya gelip bir otele yerleştiler, tabi 10 Kasım özenle seçildi, bizimkilerde Atanın huzuruna değil otele koştular. Hatırlayın 29 Ekim’de de peşmergeleri ülke içinden geçirip Kobaniye PKK bayraklarını sallaya sallaya geçirmişlerdi, kutlu doğum haftası diye bir şey uydurdular onu da 23 Nisan’a denk getirmişlerdi.

     Neyse; Türkiye’yi hiçbir zaman insan yerine koymayan bu şımarık araplara dönelim. Bizimkilerin otele gittikleri yetmedi, birde krala şeref madalyası takdim ettiler. Bu seviyesize, 91 yaşında öldüğünde ise milli yas ilan ettiler, bayraklar yarıya indirildi, ne yazık ki o kadar evladımızı kaybettik o yas ilan edilemedi. Bana sorsalar o bayrağı bir cm. bile yerinden oynatmazdım. En kıymetli arazilerimizi bunlara sattılar, okullarımızda arapça öğretme çabaları, arap adetlerine gönülden bağlılık, yaşamlarına hayranlık ve atılan nutuklar en son daha geçen 23 Eylül S.Arabistan milli günü nedeniyle İstanbul Hava limanı panolarına kutlu olsun afişleri. Nedir yahu bize, Yunanlılardan daha düşman olan Araplara bu kadar hayranlık. Yazıklar olsun, inanılır gibi değil, kolayı var gidin oraya yerleşin, bu iş biter rahat edersiniz.

     Şu söylenenleri de hatırlayıp bu tatsız konuyu bitirelim. “Türk arapsız yaşayamaz, kim ki yaşar derse delidir” “Arabın Türk hem sağ gözüdür, hem sağ eli” Dikkat edin sağ gözü ve sağ eli sol değil. İslam birliği kuracağız diye yola çıktılar, dünyada bizi seven ve dost olan islam ülkesi bırakmadılar, bir başka deyişle bu rezil arapları bizi yönetenlerden daha çok seven dünyada başka bir ülke yok…..

     KADİR

     Yılmaz Özdil, yazmış okumalısın dostum böyle bir ülkede yaşıyoruz, yanlış yaptın Kadir diye.

     Bir kadını öldüresiye döven, bir herife müdahele ediyor bu genç delikanlının adı Kadir, çıkan arbedede başını çarpıp ölüyor bu saldırgan, yargılanıyor Kadir de 12 yıl hapis cezası alıyor. Neden, yüzlerce kadınımız içinden bir kadınımızı belki de ölümden kurtarmaya çalışıyor. Halbuki, Kadir bu caniyi değil de kadını öldürse kısa bir sürede çıkar, belki de hiç yatmazdı yüzlerce örneği var ülkemizde hepimiz Kadir’in yerinde olabilirdik olabiliriz de böyle bir adalet yok…..

     BAHÇELİNİN İLK CİDDİ PROJESİ

     Evet, maalesef yıllar sonra ilk ciddi proje Bahçeli’den, insanların neden ekmek alamadığını hiç sorgulamadı, desteklediği iktidarın 18 yıllık politikaları sonucu oluşan yoksulluğun böyle aşılabileceğini düşünüyor. Bu bizim geleneklerimizde var, sıkıntı yok. Ama, o günlerde değiliz.

Cumhurbaşkanlığının günlük gideri bir milyon TL. iken, Mercedes ve AUDİ markalardan oluşan 125 bin makam arabası ve dünyanın en gelişmiş ülkelerinde bile olmayan 16 uçaklık filoya sahip sistemi eleştirmeyip, askıda ekmeği gündeme getirmek hiç yakışmadı be sn. Bahçeli. İdam kararı bir türlü çıkmadı ama bir şeyleri asmak lazım umarım, sıra askıda adalet ve askıda Demokrasiye de gelir sn. Bahçeli, bir çıkıp dolaşma şansın olsa köylüyle, işçiyle, memurla, esnafla bir oturup dertlerini bir dinleyebilsen bu işin böyle çözülemeyeceğini anlayacaksın.

     Kalın Sağlıcakla…

Share
196 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Pirim vermeyelim

  13 Ağustos 2022 Yazarlar

  Sevgili okurlarım; “Kestel Yöre”nin geçen sayısında Ramazan Kestane, “CHP ve ön seçim” başlıklı  köşe yazısı yazmıştı, gayet isabetli bir tespitler yaptığı için kendisini tebrik ediyorum.      Kimi CHP’li arkadaşları anlamakta zorluk çekiyorum.  CHP de ön seçim olsa ne olacak. Türkiye’nin bu gün karşı karşıya olduğu çok ciddi sorunların hangisi çözülecek, anlamış değilim. Türkiye toplumunun büyük bir kesimi, işsizlik ve pahalılık mağduruyken, insanlar kuru soğana muhtaç durumdayken, halkı bu dertten kurtarmak i...
 • KİBİR ABİDESİ

  13 Ağustos 2022 Yazarlar

       Bir Belediye başkanı düşünün ki, Esnafı rahatsız, köylüsü şikayetçi…      “Kibir abidesi” lakabını yakıştırmışlar.      Yandaşları ve kalemşörleri hariç, kimse ulaşamıyor kendisine…      Sadece esnaf, köylü değil ki; Partisinin yöneticilerinden bile rahatsız olanlar var.      Hele geçmiş yönetimler, alayı istemiyor..      Bir insan bu topraklarda doğar, büyür de neden kısa bir süre içerisinde istenmeyen ad...
 • SIĞINMACILAR

  12 Ağustos 2022 Yazarlar

              Ülkemizde on milyon civarında sığınmacı yaşadığı tahmin ediliyor. Normal bir ülkede tahmin edilmeyip, kayıtlara göre rakam verilmesi gerekirdi elbette ama bizde böyle. Her gün bir kamyonun kasasından sağa sola kaçışan genç erkekleri izliyoruz. Bunlar iyiniyetli midir, ne yer ne içerler, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının güvenliği, yaşam hakkı, sosyal yaşantılarının güvencede olması, mal ve ırz güvenliklerinin korunması ile böylesine bir akının ne derece uyuştuğuna seçmenler k...
 • İKİNCİ ABDÜLHAMİT

  03 Ağustos 2022 Yazarlar

  Her şey bilgi bütünlüğü ile ilgili olur. İkinci Abdülhamit de bilgi bütünlüğü ile ilgili olur. Bilgi bütün olur. Bilgi, dini bilgi ve dünya bilgisi olarak ikiye ayrılır. Dini bilgi, dünya bilgisini, kutsayıp kabul eder. Dini bilgi içinde, kutsanmış dünya bilgisi vardır. Feodal sistemde, dini bilgi, dünya bilgisini denetler. Denetleme, fetva ile yapılır. Kapitalist sistemde, bilgi bütünlüğü vardır. Bilgi, ikiye ayrılır. Dini bilgi ve dünya bilgisi, bilgi bütünlüğü olur. Dini bilginin ibadet kuralları için fetva verilir. Dünya bilgisi için fe...