logo

01 Kasım 2020

Eeeeyyy Suudi Arabistan


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

     Bir çok devleti böyle uyardı, AKP Genel Başkanı sn.Erdoğan. Yıllardır S.Arabistan hariç, Türk mallarına boykot çağrısı yaptıkları ve vitrinlerindeki Türk malı ürünlere dokunmayın, Türk ürünüdür yazdıkları halde. S.Arabistan Ticaret bakanı şöyle diyor; “Kesin ve net bir şekilde söylüyorum yatırıma, ithalata, turizme hayır,biz vatandaşlar ve iş adamlarının Türk olan hiçbir şeyle işimiz olmayacak” aynen böyle dedi. Peki sonuç, AKP ve Erdoğan resmen seyrediyor “tık” yok.

      “Müslüman alemi” deyip duruyordunuz, şimdi bunu ümmete açıklayın bakalım. Bu seviyesiz şımarık araplar hatırlayın 10 Kasım’da Ankara’ya gelip bir otele yerleştiler, tabi 10 Kasım özenle seçildi, bizimkilerde Atanın huzuruna değil otele koştular. Hatırlayın 29 Ekim’de de peşmergeleri ülke içinden geçirip Kobaniye PKK bayraklarını sallaya sallaya geçirmişlerdi, kutlu doğum haftası diye bir şey uydurdular onu da 23 Nisan’a denk getirmişlerdi.

     Neyse; Türkiye’yi hiçbir zaman insan yerine koymayan bu şımarık araplara dönelim. Bizimkilerin otele gittikleri yetmedi, birde krala şeref madalyası takdim ettiler. Bu seviyesize, 91 yaşında öldüğünde ise milli yas ilan ettiler, bayraklar yarıya indirildi, ne yazık ki o kadar evladımızı kaybettik o yas ilan edilemedi. Bana sorsalar o bayrağı bir cm. bile yerinden oynatmazdım. En kıymetli arazilerimizi bunlara sattılar, okullarımızda arapça öğretme çabaları, arap adetlerine gönülden bağlılık, yaşamlarına hayranlık ve atılan nutuklar en son daha geçen 23 Eylül S.Arabistan milli günü nedeniyle İstanbul Hava limanı panolarına kutlu olsun afişleri. Nedir yahu bize, Yunanlılardan daha düşman olan Araplara bu kadar hayranlık. Yazıklar olsun, inanılır gibi değil, kolayı var gidin oraya yerleşin, bu iş biter rahat edersiniz.

     Şu söylenenleri de hatırlayıp bu tatsız konuyu bitirelim. “Türk arapsız yaşayamaz, kim ki yaşar derse delidir” “Arabın Türk hem sağ gözüdür, hem sağ eli” Dikkat edin sağ gözü ve sağ eli sol değil. İslam birliği kuracağız diye yola çıktılar, dünyada bizi seven ve dost olan islam ülkesi bırakmadılar, bir başka deyişle bu rezil arapları bizi yönetenlerden daha çok seven dünyada başka bir ülke yok…..

     KADİR

     Yılmaz Özdil, yazmış okumalısın dostum böyle bir ülkede yaşıyoruz, yanlış yaptın Kadir diye.

     Bir kadını öldüresiye döven, bir herife müdahele ediyor bu genç delikanlının adı Kadir, çıkan arbedede başını çarpıp ölüyor bu saldırgan, yargılanıyor Kadir de 12 yıl hapis cezası alıyor. Neden, yüzlerce kadınımız içinden bir kadınımızı belki de ölümden kurtarmaya çalışıyor. Halbuki, Kadir bu caniyi değil de kadını öldürse kısa bir sürede çıkar, belki de hiç yatmazdı yüzlerce örneği var ülkemizde hepimiz Kadir’in yerinde olabilirdik olabiliriz de böyle bir adalet yok…..

     BAHÇELİNİN İLK CİDDİ PROJESİ

     Evet, maalesef yıllar sonra ilk ciddi proje Bahçeli’den, insanların neden ekmek alamadığını hiç sorgulamadı, desteklediği iktidarın 18 yıllık politikaları sonucu oluşan yoksulluğun böyle aşılabileceğini düşünüyor. Bu bizim geleneklerimizde var, sıkıntı yok. Ama, o günlerde değiliz.

Cumhurbaşkanlığının günlük gideri bir milyon TL. iken, Mercedes ve AUDİ markalardan oluşan 125 bin makam arabası ve dünyanın en gelişmiş ülkelerinde bile olmayan 16 uçaklık filoya sahip sistemi eleştirmeyip, askıda ekmeği gündeme getirmek hiç yakışmadı be sn. Bahçeli. İdam kararı bir türlü çıkmadı ama bir şeyleri asmak lazım umarım, sıra askıda adalet ve askıda Demokrasiye de gelir sn. Bahçeli, bir çıkıp dolaşma şansın olsa köylüyle, işçiyle, memurla, esnafla bir oturup dertlerini bir dinleyebilsen bu işin böyle çözülemeyeceğini anlayacaksın.

     Kalın Sağlıcakla…

Share
52 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Lider Olmak

  28 Şubat 2021 Yazarlar

       2002’de Ak parti nasıl iktidar olmuştu. öncelik 3-Y hatırlayın yani Yolsuzluk – Yoksulluk - Yasaklar sloganı çokta iyi bir girişti ve önemli konulardı. Erdoğan’ın parmağındaki tek yüzük hikayesi, her kesimi çok etkilemişti ve devlette bir türlü iyi gitmeyen işler sık sık değişen hükümetler insanları bunalttı ve bir lider arayışına itti. Erdoğan ve AKP’nin bu samimi söylemleri umutları arttırdı ve ciddi bir destekle iktidar oldular. İlk başlarda güzel şeylerde yapıldı, tam umutlar bir kat daha artarken hatalar başladı, ...
 • GÖRDÜM HİSSETTİM

  28 Şubat 2021 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar;       Yaklaşık beş aydır ziyaret vesilesi ve ilçemizde bulunan bazı firmalarımızın İhracaat imkanlarına destek olmak, kendimi de meşgul etmek amacıyla bulunduğum Amerika Birleşik Devletlerinden bu hafta döndüm.                     Gerçekten büyük bir tüketim pazarı olan Amerika Birleşik Devletlerinde pandemi v...
 • Adana’da Büyük Buluşma!…. Zabıta Müdürü Neden Görevden alındı?

  27 Şubat 2021 Yazarlar

       Audi A6 arabasını Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır’a makam aracı olarak satan ve bu davranışıyla ilçe siyasetinin gündeminden düşmeyen Fatih Amil, daha sonrasında ilçe başkanlığı tarafından gurup sözcülüğünden alınmıştı.      İlçemiz tarihinde hiç yaşanmayan bu olay, birden herkesin gündemine oturdu.      Kimisi, Fatih Amil’in işlerinin bozukluğunu öne sürdü, kimisi de Önder Tanır’ın böyle yaparak, MHP gurubunu bir şekilde bağladığını söyledi.     ...
 • 16 Canımız son şehitlerimiz olsun

  26 Şubat 2021 Yazarlar

       Sevgili okurlarım;      Eğer bir coğrafyada insan öldürmenin çok fazla gerekçeleri varsa, o coğrafyada yaşayan toplumlarda cana kıymak rutin bir olay olur.      İnsan hayatı önemini kaybettiği noktada, başka sorunları konuşmanın bir anlamı yoktur.      Ben kendimi bildim bileli, islam coğrafyasında kan dökmek adeta sıradan bir olaydır.      Herkes kafasına göre bir neden buluyor, bu nedene göre öldürmesi gereken düşmanı oluyo...