logo

01 Kasım 2020

Eeeeyyy Suudi Arabistan


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

     Bir çok devleti böyle uyardı, AKP Genel Başkanı sn.Erdoğan. Yıllardır S.Arabistan hariç, Türk mallarına boykot çağrısı yaptıkları ve vitrinlerindeki Türk malı ürünlere dokunmayın, Türk ürünüdür yazdıkları halde. S.Arabistan Ticaret bakanı şöyle diyor; “Kesin ve net bir şekilde söylüyorum yatırıma, ithalata, turizme hayır,biz vatandaşlar ve iş adamlarının Türk olan hiçbir şeyle işimiz olmayacak” aynen böyle dedi. Peki sonuç, AKP ve Erdoğan resmen seyrediyor “tık” yok.

      “Müslüman alemi” deyip duruyordunuz, şimdi bunu ümmete açıklayın bakalım. Bu seviyesiz şımarık araplar hatırlayın 10 Kasım’da Ankara’ya gelip bir otele yerleştiler, tabi 10 Kasım özenle seçildi, bizimkilerde Atanın huzuruna değil otele koştular. Hatırlayın 29 Ekim’de de peşmergeleri ülke içinden geçirip Kobaniye PKK bayraklarını sallaya sallaya geçirmişlerdi, kutlu doğum haftası diye bir şey uydurdular onu da 23 Nisan’a denk getirmişlerdi.

     Neyse; Türkiye’yi hiçbir zaman insan yerine koymayan bu şımarık araplara dönelim. Bizimkilerin otele gittikleri yetmedi, birde krala şeref madalyası takdim ettiler. Bu seviyesize, 91 yaşında öldüğünde ise milli yas ilan ettiler, bayraklar yarıya indirildi, ne yazık ki o kadar evladımızı kaybettik o yas ilan edilemedi. Bana sorsalar o bayrağı bir cm. bile yerinden oynatmazdım. En kıymetli arazilerimizi bunlara sattılar, okullarımızda arapça öğretme çabaları, arap adetlerine gönülden bağlılık, yaşamlarına hayranlık ve atılan nutuklar en son daha geçen 23 Eylül S.Arabistan milli günü nedeniyle İstanbul Hava limanı panolarına kutlu olsun afişleri. Nedir yahu bize, Yunanlılardan daha düşman olan Araplara bu kadar hayranlık. Yazıklar olsun, inanılır gibi değil, kolayı var gidin oraya yerleşin, bu iş biter rahat edersiniz.

     Şu söylenenleri de hatırlayıp bu tatsız konuyu bitirelim. “Türk arapsız yaşayamaz, kim ki yaşar derse delidir” “Arabın Türk hem sağ gözüdür, hem sağ eli” Dikkat edin sağ gözü ve sağ eli sol değil. İslam birliği kuracağız diye yola çıktılar, dünyada bizi seven ve dost olan islam ülkesi bırakmadılar, bir başka deyişle bu rezil arapları bizi yönetenlerden daha çok seven dünyada başka bir ülke yok…..

     KADİR

     Yılmaz Özdil, yazmış okumalısın dostum böyle bir ülkede yaşıyoruz, yanlış yaptın Kadir diye.

     Bir kadını öldüresiye döven, bir herife müdahele ediyor bu genç delikanlının adı Kadir, çıkan arbedede başını çarpıp ölüyor bu saldırgan, yargılanıyor Kadir de 12 yıl hapis cezası alıyor. Neden, yüzlerce kadınımız içinden bir kadınımızı belki de ölümden kurtarmaya çalışıyor. Halbuki, Kadir bu caniyi değil de kadını öldürse kısa bir sürede çıkar, belki de hiç yatmazdı yüzlerce örneği var ülkemizde hepimiz Kadir’in yerinde olabilirdik olabiliriz de böyle bir adalet yok…..

     BAHÇELİNİN İLK CİDDİ PROJESİ

     Evet, maalesef yıllar sonra ilk ciddi proje Bahçeli’den, insanların neden ekmek alamadığını hiç sorgulamadı, desteklediği iktidarın 18 yıllık politikaları sonucu oluşan yoksulluğun böyle aşılabileceğini düşünüyor. Bu bizim geleneklerimizde var, sıkıntı yok. Ama, o günlerde değiliz.

Cumhurbaşkanlığının günlük gideri bir milyon TL. iken, Mercedes ve AUDİ markalardan oluşan 125 bin makam arabası ve dünyanın en gelişmiş ülkelerinde bile olmayan 16 uçaklık filoya sahip sistemi eleştirmeyip, askıda ekmeği gündeme getirmek hiç yakışmadı be sn. Bahçeli. İdam kararı bir türlü çıkmadı ama bir şeyleri asmak lazım umarım, sıra askıda adalet ve askıda Demokrasiye de gelir sn. Bahçeli, bir çıkıp dolaşma şansın olsa köylüyle, işçiyle, memurla, esnafla bir oturup dertlerini bir dinleyebilsen bu işin böyle çözülemeyeceğini anlayacaksın.

     Kalın Sağlıcakla…

Share
108 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • AŞISIZLARA GETİRİLEN KISTLAMALAR HUKUKA UYGUN MU?

  21 Eylül 2021 Yazarlar

              Aşı olmayanlara getirilen yasaklar sadece Türkiye’de değil, dünyada da tartışma konusu. Şehirlerarası yolculuklarda, okullarda, işyerlerinde ya aşı ya da PCR testi zorunluluğu insanları hem aşıya zorlamak için, hem de toplum sağlığını korumak adına yapılan bir uygulama.             Son dönemde yoğun bakım istatistiklerinden de açıkça anlaşıldığı üzere Covid-19 nedeniyle yoğun bakımda yatan hastaların çok büyük bir kısmı...
 • UYUMUŞ ÖYLE Mİ

  15 Eylül 2021 Yazarlar

       Dostlar; AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın partisi ile yaptığı bayramlaşma konuşmasında, uyuduğu buna rağmen konuşmaya devam ettiği, dilinin dolaştığı bu kadar zaman geçtiği halde muhalefet tarafından dile getirilmeye halen devam ediliyor. Ülkede o kadar çok gündem var ki, bunu dikkate alan bile yok. Türkiye gibi bir ülkeyi tek başına yönetmeye kalkarsan buna yetişemezsin haklı olarak yorgun düşüp uyursun, ha sağlığında bir sorun varsa bu başka bir şey ve oldukça da önemli durum, hepimizi de ilgilendirir. Günü gününe sağlığ...
 • Gaflet ve delalet uykusu

  15 Eylül 2021 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Kişinin usulüne uygun doğru işler yapabilmesi için, yaşadığı çağda insanlığın ne gibi sorunlarla karşı karşıya olduğunu algılaması, çözümünün nasıl olabileceğini ve kendisinin ne yapması gerektiği konusunda fikir sahibi olması lazım. Söz konusu şeylerin yapılması için akıl etmek ve düşünmek icap eder. Zira, akıl etmeyen, düşünmeyen kişinin doğru şeyler yapmasının olanağı yoktur. O her zaman gaflet ve delalet içinde olur,  çağımızın şu anki aşamasında genel anlamda bütün insanlığın, özelikle kend...
 • Kestel, Kestel olalı böyle zulüm görmedi

  14 Eylül 2021 Yazarlar

       Hikaye şöyle başlıyor:      "Bayburt halkı Senfoni Orkestrası'nı dinlemek için konser salonunu doldurur. Konser sonunda, bir gazetecinin "Konseri nasıl buldunuz?" sorusuna bir seyirci, "Bayburt Bayburt olalı böyle zulüm görmedi" cevabını verir."      Bende şöyle değiştireyim;      Kestel, Kestel olalı böyle zulüm görmedi.      Ana caddelerin büyütülmesi, kaldırımların genişletilmesi, sağlam parke taşlarının sökülmesi, yeniden y...