logo

Elektrik kesintileri bıktırdı

İlçemize elektrik dağıtımı yapan UEDAŞ’ın haberli ya da habersiz, bakım-onarım çalışmaları adı altında yaptığı elektrik kesintileri vatandaşı canından bezdirdi.

Habersiz bir şekilde sürekli elektrik kesintisinin yaşanmasına bir anlam veremediğini vurgulayan vatandaşlar, “Elektronik eşyalarımız sürekli zarar görüyor.” dediler.

Esnaflar zor durumda kaldı

Ülkemizde neredeyse normalmiş gibi algılanan elektrik kesintileri özellikle yaz sıcaklarında halkın hayatını çekilmez hale getiriyor. Elektrik kesintileri, jeneratörü olmayan işletmeleri de zor durumda bırakırken, ekonomik kayıplara da neden oluyor.  Havaların sıcak gitmesi nedeniyle market, lokanta ve gıda satışı yapan işyerleri elektrik kesintilerinden olumsuz etkilendi.

Elektronik eşyalar zarar görüyor

İlçemizde yaşanan elektrik kesintileri vatandaşların tepkisine yol açarken sık sık yaşanan kesintilerden dolayı pek çok vatandaşın evlerindeki elektronik eşyaların zarar gördüğü iddia ediliyor.  Sürekli kesintilerin yaşandığı yerlerde vatandaşların televizyon, buzdolabı ve çamaşır makinesi gibi ev eşyaları zarar görüyor. Gazetemize arayan bir çok esnaf ve vatandaş cihazlarının kesintiden dolayı zarar gördüğünü belirterek, “Cihazlarımızın zararını kim ödeyecek.  Sürekli yapılan kesintiler artık canımıza tak ettirdi. Para almaya gelince işini iyi yapan kurum, hizmette neden yetersiz kalıyor.” dediler.

Müşteri hizmetlerine ulaşmak bir dert

Bölgede yaşanan elektrik kesintilerini bildirmek için UEDAŞ’ın Müşteri Hizmetlerine ait Alo 186 hattını arayanlar ise, telefonda direk bir muhatap bulamıyor. Zaman zaman ise “Tüm operatörler dolu, bir süre sonra tekrar arayınız” mesajı ise karşılanıyor.  Telesekreterden dakikalarca çeşitli hizmetler ve sorunlar için bazı numaralar anlatılırken kesintileri bildirmek için bir hayli beklemek gerekiyor

Share
7627 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?