logo

EMLAK VERGİSİNE SON

esrefsaati16@gmail.com
Tüm belediyelerce yılda 2 taksit olarak alınan Emlak ve Çevre Temizlik vergisi emekli olmuş ve adına kayıtlı sadece bir kat mülkiyeti olan vatandaşlardan emlak vergisi alınmamakta. Bu kanun uzun zamandan beri var, lakin kimse tarafından gündeme getirilmiyor. Bunun için yapmanız gereken; SGK’ya giderek emekli olduğunuza dair bir belge alarak bu belge ve nüfus cüzdanınızla Belediye Emlak servisine başvurmanız.
UNUTMAYIN !
Emekli ve üzerine kayıtlı sadece 1 tapu sahipleri için geçerli bu kanun.
METRO ÇİLESİ
Kestel’den başlayarak Bursa’nın batısı Emek ve Görükle’ye kesintisiz ulaşım hedefleyen metro aktarmalarda sıkıntılara sebep olmakta. Öyle ki, Kestel’den Arabayatağı durağına kadar olan diğer duraklardaki yolcuları toplayarak gelen metro, Arabayatağındaki yığılmalardan dolayı izdiham yaratmakta ve zaman zaman tansiyonların yükselmesine neden olmakta. İş burada da bitmiyor tabi. Geri dönüşte de aynı çile çekmeye devam ediyoruz. Bursa’dan Kestel’e geri dönüşte araba yatağı istasyonunda 20 dakika gelecek olan metroyu bekliyoruz. aynı şekilde yığılmalar meydana gelmekte. Hastası var, yaşlısı var, hamilesi var, çocuğu var bu çile vatandaşa reva görülmemeli. Ne diye bilirim ki Umarım yetkililer bu konuyu bir an önce gündeme alarak çözüme kavuştururlar ve aktarmasız direk seferlere başlarlar. Lakin sıkıntısız aktarmasız yolculuk herkesin hakkı.
YAĞMUR YAĞDI BÖYLE OLDU
Geçen hafta Kestel adeta kaos yaşadı. Aşırı yağış ve dolu Kestel’de hayatı felç etti. Çok sayıda ev ve iş yerini su bastı. Mağdur olan vatandaşlar ev ve iş yerlerini kendi imkanlarıyla temizlemeye çalıştı. Öyle ki, Kestel Meydanında mazgal ve logarların tıkalı olmasından dolayı gölet oluştu. Araç trafiği bir müddet aksadı trafikte tıkanmalar meydana geldi. Aşırı yağış ve dolu Bursalı çiftçileri de vurdu. Meyve, sebze ve seralarda zarara neden olurken maddi zararlar meydana geldi. Bursalı çiftçiler devlet yetkilerinden yardım beklediklerini dile getirerek zararlarının karşılanmasını istediler.
TÜM KESTEL HALKINA HAYIRLI RAMAZANLAR

Share
221 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?