logo

Emniyetten Kaymakamlığa Ziyaret

Polis teşkilatının 172. yıldönümü nedeniyle Kestel ilçe Emniyet müdürlüğü, ilçe kaymakamı Ziya Polat’ı makamında ziyaret ettiler. Yapılan bu ziyaretin ardından Kaymakamlığın web sayfasından, 10 Nisan Polis haftası ile ilgili bir mesaj yayınlandı. Yayımlanan mesaj aynen şöyle:
“Türk polis teşkilatımız kurulduğu tarih olan 10 Nisan 1845’den bu yana, ülkemizin bölünmez bütünlüğünü korumak, kamu düzenini tesis etmek suç işlenmesini önlemek ve suç işleyenleri adalete teslim etmek için mesai mefhumu gözetmeden gece gündüz çalışmaktadır.
Gücünü halktan ve kanunlardan alan emniyet teşkilatımız, aziz milletimizin huzur ve güvenliğini sağlamak için olağanüstü gayretle çalışmaktadır. Bunun neticesinde hepimizin takdirini ve güvenini kazanmıştır. Halkımızın duyduğu bu güveni korumak, tüm polislerimizin öncelikli görevidir.
Türk Polis Teşkilatı, kurulduğu günden bugüne sahip olduğu yüksek donanımlı personeli ve başarılarla dolu mazisiyle ülkemizin köklü kurumlarından birisi olmayı hak etmiştir.
Bu duygu ve düşüncelerle Polis Teşkilatımızın kuruluşunun 172.yıl dönümünü ve polis haftasını kutluyorum. Bu kutsal görevi yerine getirirken şehit olan polislerimizi rahmetle minnetle anıyorum. İlçemizin huzur ve güvenliği için çalışan her kademedeki memurlarımızın polis haftasını kutluyorum.”

Share
269 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?