logo

“Engelsiz Bir Türkiye Ancak Milli Görüş’le ve Milli İttifak ile olur”

Saadet Partisi Kestel Kadın Kolları başkanlığı, 3 Aralık Dünya Engelliler günü dolayısıyla yazılı bir basın açıklaması yaptı. Yapılan basın açıklamasında şöyle denildi:
“Bildiğiniz üzere, 3 Aralık Dünya Engelliler günü olarak kutlanmaktadır. Bu hafta içerisinde Engelli Sivil Toplum kuruluşlarının çeşitli etkinlikleri, sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunmaları söz konusudur.
Şu anda bilinmektedir ki, Türkiye’mizin her ilinde Engellilerle alakalı vakıf, dernek, okul, rehabilitasyon merkezleri veya spor kulüpleri bulunmaktadır. Söz konusu gün içerisinde varsa bunların faaliyetlerine katılmak, yoksa ilinizde bulunan Engelli kuruluşlarını ziyaret etmek, hem engelli politikalarımız açısından, hem de parti faaliyetleri açısından faydalı olur kanaatindeyiz.
Kaldı ki, misyonunu taşıdığımız Milli Görüş partileri bugüne kadar en iui hizmetleri Engelliler için ortaya koymuştur.
Birkaç örnek vermek gerekirse, bunlardan birisi 1991 seçimleri sonrası mecliste gurup kuran Refah Partisi ve o günkü Gurup Başkan Vekili Sayın Şevket Kazan ve arkadaşlarının “Engellileri Araştırma Önergesi” vermesi ve bu önergenin mecliste kabul edilmesidir.
Daha sonra 1996’da Refah-yol Hükümeti kurulduğunda 3 Aralık 1996 Dünya engelliler gününde o günkü başbakan Sayın Prof. Dr. Necmettin Erbakan TBMM’ni Engelliler gündemi ile toplamış ve kanun hükmünde kararname çıkararak o günkü adıyla Başbakanlık Özürlüler İdaresi başkanlığını kurmuştur.
Engellilerin istihdamı, eğitimi ve rehabilitasyonları için kanuni düzenlemeler yapmıştır. Belediyeler kanununda Engelliler lehine düzenlemeler yaparak, Engellilerin ulaşım ver erişiminde kolaylıklar sağlanmıştır.
Biz Saadet Partisi olarak, 8,5 milyon engellinin sorunlarını bilen ve en iyi çözüm yollarını ortaya koyan siyasi partiyiz. Bundan sonraki önceliklerimiz;
• Engellilerin işsizliğini önlemek, sosyal güvencesiz engelli bırakmamak,
• Ağır zihinsel engelliler için “Kerim Devlet” anlayışıyla hareket edip, onları devletin himayesine almak,
• Engelliliğe yol açacak sebepleri ortadan kaldıracak çalışmalar yapmak,
• Birleşmiş milletler “Engelli Hakları Sözleşmesini yürürlüğe koyabilmek için kanuni düzenlemeler yapmak,

Yeniden Büyük Türkiye, Engelsiz Bir Türkiye, Yeni Bir Dünya kurmak, ancak Milli Görüş’le ve Milli İttifak ile olur.

Saadet Partisi Kestel İlçe Kadın Kolları Başkanı
Sema KARABAYIR

Share
250 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?