logo

“Erken kalkan yol alır”

rmzn
İlçemizin geleceğini yakından ilgilendiren bir konu; Yerel Seçimler…
Aday nasıl olmalı, oluşumlara nasıl yön vermeli, meclis listesi nasıl yapılmalı…
Kime oy verelim, kim kazansın, kim kaybetsin v.s v.s…
Bu gibi sözleri çok duyacağımız, zamanlar yaklaşıyor.
Bazı oluşumlar dengesini sağlamlaştırırken, bazıları da yıkıntılı ve sıkıntılı bir şekilde ilerleyebilmek için çaba sarf ediyorlar.
Kimi ilçe başkanı, “bu seçimi ne olursa olsun benim partim kazanmalı” derken, kimsi de, “bana ne yahu, ben bakarım kendi koltuğuma” diye de düşünebiliyor…
Adaylık için şimdiden yola çıkanlar, yol almaya başladı bile…
Bakıldığında; önlerinde ciddi bir engel gözükmüyor gibi görünse de, seçimin ilçemizde AKP ve MHP arasında geçeceğini şimdiden görmemek, kör olmak gibi bir şeydir.
Yerel seçimlerin üç usta ismi, Ali KÖK, Ergün AKSOY ve Osman KARKAR aynı çatı altında buluştu.
Hedef belli; AKP’li belediyeyi MHP’ye kazandırmak…
Kestel halkından ilgi gören bu üç isim, bir anda aynı çatı altında buluşarak, ilçe siyasetindeki kısır döngünün de önünü açtı.
Önceleri, bir dedikodudan ibaret olan bu ortak hareket etme kararı, perçinlenmiş ki pilav günleri ve cemiyetlerde bir araya gelip, objektiflere poz veriyorlar.
Bu üç isime bakıldığında, her birinin de siyasi deneyimi olması, seçim deneyimi yaşamış olmaları, ikili ilişkileri sıcak tutuyor olmaları, blok oylarının olmaları, seçimin kazanılmasını garanti gibi göstermekte.
O yüzden diyorum ya, önleri açık…
AKP’de ise, Belediye başkan adayının kim olacağı henüz belirlenmemesine rağmen, Yener ACAR ve Nazif AYDIN’ın en güçlü aday oldukları siyasi kulislerde konuşulan konuların başında geliyor.
Yener ACAR, tok bir aday olarak göze batıyor. “Aday mısınız?” diye sorduğumuzda, “kesinlikle aday değilim” demediği gibi, olursa yan cebime koyun, hayır demem modun da…
Nazif AYDIN’ın aday olabilmek için her yolu deneyeceği, yönetim kurulunun da kendisinin destekçisi olduğu, başka bir adayı desteklemeyi düşünmedikleri, sık konuşulanlar arasında.
CHP’ye bakıldığında, adı her ne kadar belediye başkan adaylığı için geçmiş olsa da, bu teklife sıcak bakmayan Mustafa KURTOĞLU’nun isminin yanı sıra Osman Fahri ÜNAL’ın da isimleri adaylık için telafuz edilmekte.
CHP’de bu iki isim, adaylık teklifine sıcak bakmazsa, aday bulma sorunu yaşayacak olan partilerden birisi CHP olacaktır.
Tüm bu gelişmeler yaşanırken, bir atasözüyle bitirelim:
“Erken kalkan yol alır”
Kalın Sağlıcakla…

Share
238 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?