logo

07 Kasım 2017

Faşizmin ayak sesleri


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

Siyasette istenmeyen hadiseler, yaşanmaya devam ediyor.
Demokrasimizin olmazsa olmazı olan “seçimler” hiçe sayılmaya başlandı.
Resmen faşizmin ayak sesleri duyuyoruz..!
Kendisinden daha fazla oy alan başbakanı görevden almayla başlayan süreç, İstanbul, Niğde, Bursa ve yarın da Ankara Büyükşehir Belediye başkanlarının istifaya zorlanmasıyla sürüp gideceğe benziyor.
İstifa etmeyenleri ise, nasıl bir sonucun beklediği ayrı bir merak konusu…
Ya; Feto’cu denilecek, ya da yolsuzluk yaptı…
İçişleri bakanlığı müfettişleri zaten hazır, yukarıdan gelecek bir emri bekliyor.
Hal böyle olunca, ortaya tek adamın getirdiği faşizm baskısı ortaya çıkıyor.
Referandum çalışmalarında, “Evet” oyunun çıkması için belediyelerin her türlü kaynağını kullanan bu belediye başkanları, ödüllerini almaya başladı.
Zaten Altepe’de giderayak, bu konuya vurgu yapmıştı.
Peki, istifa eden kurtulacak mı…?
Bursa’yı yaşanmaz bir hale getiren, trafiğinden tutun da, stadyum, metro v.b. projelerle koskaca ilin içine eden Altepe, bunun hesabını vermeyecek mi…?
Veya, Altepe’nin neden görevinden alındığı bu halka açıklanmayacak mı..?
Eğer ortada bir yolsuzluk varsa, bu ülkenin savcısı hakimi bunun hesabını sormayacak mı…?
Yok, Feto bağlantısı olduğundan dolayı görevinden el çektiriliyorsa, suçsuz yere içerde yatan bazı insanlara karşı yapılmış bir haksızlık olarak görülmeyecek mi..?
Tüm bu sorular cevap bulabilecek mi..?
Onun da cevabını biz verelim..
Tabiî ki, “Hayır”
Çünkü, kral ne derse o olur…
Gelelim aldığımız diğer duyumlara…
Tayyip Erdoğan, tarafından toplamda 53 belediye başkanının istifası istendi.
Öncelikle Büyükşehir belediyeleri, ardından da, ilçelere geçilecek.
Şimdi herkesin, merakla birbirine sorduğu bir soru var: “Acaba, Kestel Belediye Başkanı Yener Acar’ın da istifası istenecek mi..?”
Siyasi kulislere göre, böyle bir iddianın ortada dolaştığı doğru olduğu gibi, 2 müfettişin bu konu için görevlendirildiği söylentileri ortaya çıkmış durumda.
Kestel ilçesine, ne zaman sıra gelir orasını tam bilemiyoruz.
Bildiğimiz bir gerçek var ki, Seçimle gelenin, seçimle gitmediğidir.
Yener Acar’ın ise nasıl gideceği, şu sıralar en çok merak edilen konuların başında geliyor.
Her şeyi olduğu gibi, bunu da zaman gösterecektir.
Bu konudan dolayı köşeye sıkışanlar, umarım başkanlık sisteminin nasıl bir şey olduğunu anlamıştır.
Kalın Sağlıcakla…

Share
306 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İLETİŞİM DURUMU

  19 Nisan 2021 Yazarlar

  Bütün kavramına göre, bütünün parçaları eşit olur. Tanrı bütün, kul parça olur. Toplum bütün, birey parça olur. Kullar ve bireyler eşit olur. Bütün kavramına göre, iletişim kurulur. Bütün kavramı, soyutlama olur. Kullar bir bütün olur. Bütünün adına Allah denir. Bireyler bir bütün olur. Bütünün adına toplum denir. Kadın ve erkek bir bütün olur. Bütünün adına insan denir. Tez-antitez bir bütün olur. Bütünün adına sentez denir. Domates, biber, patlıcan bir bütün olur. Bütünün adına sebze denir. Elma, armut, kayısı bir bütün olur. Bütünün adın...
 • MONTRÖ

  14 Nisan 2021 Yazarlar

               Askerlik yapanlar bilir. Askerlerin bir istek ya da talep dile getirirken toplu hareket etmeleri kesinlikle yasaktır. Hele birden fazla kişinin imzaladığı bir belgeyi amirine sunmak toplu işlenen bir suçtur ve Askeri Ceza Kanunu’na göre ağır suç teşkil eder.             Emekli amirallerin bildirisini görünce aklıma bu geldi. Hangi akla hizmet, gece yarısı adeta bir muhtıra gibi açıklama yapma gereği hissettiler. He...
 • GENÇLİK ve HEMDE GÖNÜLLÜ

  13 Nisan 2021 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas Dostlar ;       O kadar çok konu başlığı var ki, önceliklendiremiyorum. Bazı konuları ise seri olarak yazmak gerekiyor. Örneğin Mahallelerimiz-Köylerimiz veya Fırsat ve Feraset başlıklarının devamları var. İnşallah yazacağım. Hakeza Trafik ve Parklanmayı haftasına devamını yazacağım demiştim. Yazamadım.  Yazmam gereken BESOB-Çataltepe Büyük sanayi sitesi (!!!) aylardır yazamadığım bir konu. Gündemden düşmeyecek bir konu. Umutlar yok edildi. ...
 • Otoparktı Fitnes Salonu oluyor..! AKP’de Kazan kaynamaya başladı

  11 Nisan 2021 Yazarlar

       İlçemizin en büyük sorunlarının başında kuşkusuz Trafik gelmekte.      Trafik sorununu ve parklanmayı önlemek için yapılan, Kestel katlı otoparkın üst katında bu aralar ummalı bir çalışma yapılmakta.      Acaba, buraya ne yapılıyor diye araştırdığımızda; Böyle bir saçmalığın ancak Kestel’de bu yönetimce yapılacağı kanaatine biz de vardık.      Katlı otoparkın en üstüne fitnes spor salonu yapılıyormuş.     Oysa ki, çürümeye terk edilm...