logo

“Felaket geldikten sonra tedbir alınmaz, gelmeden alınır”

CHP Bursa Milletvekili A.Adayı Cevat Asa:

“Felaket geldikten sonra tedbir alınmaz, gelmeden alınır”

    Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Milletvekili A.Adayı Cevat Asa ve Atatürkçü Düşünce Derneği Kestel Şube Başkanı Ramazan Kestane, Depremin yaşandığı Adana, Osmaniye, Hatay ve İskenderun da incelemelerde bulundu.

      Kendisi aynı zamanda eczacı olan Cevat Asa, acil müdahale ilaç ekipmanlarını da yanına alarak, oluşturulan sahra hastanesi ve ilaç deposunda çalışmalara yardımda bulundu. Acil ilaç, biberon, ağrı kesici, antibiyotik gibi ilaçlardan oluşan yaklaşık dört koliyi deprem bölgesindeki görevlilere teslim eden Asa, şunları söyledi.

     “Yaşanan bu felaketi hep birlikte dayanışma içerisinde atlatacağımıza eminim. Ülke olarak birlik ve dayanışmanın en güzel örneğini sergilediğimize inanıyorum. Fakat, yetkili mercilerin olaya geç müdahalede bulunmasına da bir anlam veremedim. Deprem bölgesinin en büyük sorunlarından birisi tuvaletlerdir. Aksi halde, bulaş hastalıklar ortaya çıkar. Bu gibi basit önlemlerin bile zamanında düşünülmemesi, alınmaması hayret vericidir. Oysa ki, felaket geldikten sonra tedbir alınmaz, gelmeden alınır. Umarım, ülkeyi yöneten yetkililer bu depremden gereken dersi çıkarırlar. Depremde hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet geride kalanlara ve ülke halkına da başsağlığı dilerim” dedi.

     Atatürkçü Düşünce Derneği Kestel Şube başkanı Ramazan Kestane ise, “Ülkemizde yaşanan depremin boyutunu bizzat yerinde gördük. Bu durumdan etkilenmemek söz konusu bile olamaz. Fakat, müdahalenin zamanında yapılması gerekirdi. Bazı bölgelere üç günde, dört günde ulaşılamadı, yaşanan iklim şartlarını da düşünürsek bir çok vatandaşımız hipotermi geçirerek hayatlarını kaybettiler. Her deprem sonrası ‘Bu depremden ders çıkarmalıyız’ diyenlerin maalesef hiçbir ders almadıklarını üzülerek gördük. Umarız, bu sefer gerekli tedbirler alınır” diyerek, depremde hayatlarını kaybedenlere başsağlığı dileklerinde bulundu.

Share
433 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+1 = ?