logo

21 Şubat 2021

Ferhat Erol’a başarılar…..CHP’de Sözcü Değişikliği…


Ramazan Kestane
ramazan@kestelyore.com

     Kestel’de Ak Parti denilince akla ilk gelen isimlerden birisi, kuşkusuz Ferhat Erol’dur.

     Partinin kuruluşundan bu yana, inandığı çizgisinden hiç taviz vermeyerek, sağa-sola sapmadan ilerleyenlerden birisidir.

     O yüzden, partinin içindeki bazı muhaliflerin Ferhat Erol’a karşı bir çekememezliği de söz konusudur.

     Parti de, Gençlik kolları başkanlığı, İlçe teşkilat başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliğinde bulunan Ferhat Erol’un Kestel’de AKP’ye tek başına seçim kazandırdığı da bilinir ve söylenir.

     Kendisine verilen her görevin üstesinden başarıyla geldiği de bir gerçektir.

     Aslına bakarsanız, her partiye Ferhat Erol, gibi bir adam lazım.

     Birileri; “Ben meclis üyesi olayım”, “Ben yönetime gireyim” derdini taşırken, Ferhat’ın gece yarıları direklere çıkıp bayrak astığını bilirim.

     Gelebildiği her yere başkaları gibi torpille değil, hakkıyla gelmiş bir kardeşimizdir.

     Dün sövenlerin, bugün yönetimde olduğu tiplerden değil, aksine yaptığı hizmetlerin karşılığı olarak bugün il yönetimindedir.

     Bu kardeşimizin AKP il yönetimine girmesini içerisine sindiremeyen bir güruh var.

     Hiç bir iş yapmayan, akşama kadar internet paylaşım sitelerinde onun bunun hakkında dedikodudan başka şey üretmeyen, sadece karalama yapanları görüyorum, iki yüzlülüklerini ve sindirim zorluğu çektiklerini yazdıklarından anlıyorum.

     Ferhat Erol’un bugün AKP il yönetimine girmesi ilçemiz için bence büyük bir kazançtır.

     En azından ilçemizi temsil ediyor.

     En azından bu tarafa gelebilecek bir hizmet varsa, katkı koyar diye düşünüyorum.

     İl yönetimine girerek, Kestel’deki yaver diyebileceğimiz insanların uykusunu kaçıran, Ferhat Erol, kardeşime İl yönetiminde başarılar diliyorum.

     CHP’de Sözcü değişikliği

     Cumhuriyet Halk Partisi Kestel ilçe teşkilatı, Belediye meclisindeki gurup sözcüsünü değiştirdi. 10 ay gibi bir süre gurup sözcülüğünü başarılı bir şekilde gerçekleştiren Volkan Durgut, sözcülük görevini işlerin yoğunluğu nedeniyle bırakınca, bu göreve ilçe başkanlığı tarafından Sinan Keleş getirildi.

     Şubat ayı meclisinde dikkatleri üzerine toplayan Sinan Keleş, yaptığı konuşmalar ve sunumla beğeni toplarken, ilerisi için Önder Tanır’ı epeyce terleteceğe benziyor.

Share
1224 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • NE oluyor NELER oluyor

  31 Mayıs 2021 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar;       Kafamız öyle karıştırıldı ki, rahatımız, huzurumuz darmadağın edildi. Kime inanacağız, kimi dinleyeceğiz bilemiyoruz.       İnancımız, umutlarımız yıkılıyor. Kendi mahallemizde şaşkın şaşkın dolanıyoruz.      Toplumsal bir travma yaşanıyor.        Hiç kimsenin yaşadığı hayattan memnun, mutlu olduğuna inanmıyorum. Bu belki varlıklı, zengin...
 • TEK BAŞINA İKTİDAR

  30 Mayıs 2021 Yazarlar

              Başarısız koalisyonlar siyasi ve ekonomik istikrarı o kadar kötü etkiledi ki; millet tek başına iktidar olursa hiçbir sorun kalmaz düşüncesine sıkı sıkıya sarıldı. Bu tek başınalık o kadar sevildi ki, zaman içerisinde hiçbir Anayasa Hukuku teorisinde olmayan garip bir sisteme geçildi. Artık tek başına iktidar olmak, bir parti için değil, şahıs için mümkün hale geldi. Cumhurbaşkanlığı seçimini kim kazanırsa hükümeti tek başına kurduğundan iktidar da partinin değil şahsın oluyor....
 • ÜÇE ÜÇ VE BİTMEYEN DENİZ

  30 Mayıs 2021 Yazarlar

       6 Mayıs 1972 tarihi, Deniz-Yusuf-Hüseyin’in idam sehpasında hayatlarını kaybettiği gün olarak tarihe geçmiştir. Ne yapmışlardır, suçları neydi, gerçekten idam edilmeyi hak etmişler midir şöyle bir bakalım.      Öncelikle neyin savaşını verdiler ne için ölüme gittiler, M. Kemal Atatürk, hayranıydılar onun Emperyalizme karşı verdiği savaşın, mücadelenin sonuna kadar arkasındaydılar. Yani tam bağımsızlık mücadelesi tek hedefleriydi. Osmanlı’nın son zamanlarını hatırlayın ülkeyi İngiliz’le Yunanlılar...
 • ATATÜRK’Ü ANLAMAK

  29 Mayıs 2021 Yazarlar

       Atatürk, “Beni görmek demek, herhalde yüzümü görmek değildir. Benim düşüncelerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu yeterlidir” dedi.      Birincisi, “Din ayrı, laiklik ayrı olur” demek, Atatürk’ü anlamamak olur. İkincisi, “Dinin olduğu yerde, laiklik olmaz. Laikliğin olduğu yerde, din olmaz” demek, Atatürk’ü anlamamak olur. Üçüncüsü, “Atatürk bizi, ümmetten millet yaptı” demek, Atatürk’ü anlamamak olur. Ümmet, millet, toplum kavramları, insana, insanlara aitlik duygusu ve...