logo

Festivale Neden ilgi yok..?

rmzn
Bu yıl 14.sü düzenlenen Kestel Kültür ve Sanat Festivali, her yıl olduğu gibi bu yılda ”Körler sağırlar, birbirini ağırlar” şeklinde geçiyor.
14 yıldan beri amacına bir türlü ulaşamayan bu Festivalde bir kez daha gördük ki, gerek dernekler, gerekse de idareciler, insanları bir araya getirmeyi, kaynaştırmayı beceremiyorlar.
14 yıldan beri gördüğümüz manzara, ne yazık ki bundan öte gidemiyor.
Festivalin ilk günü, az da olsa bir heyecan…
Ardından hüsran…
Burada derneklerimize ve siyasetçilerimize büyük iş düşüyor.
Adı her ne kadar Kestel Kültür ve Sanat Festivalide olsa, bazı siyasilerimizin ilgi göstermemesi, tabanlarını bu festivale destek vermek için yönlendirmemiş olmaları festivalin sönük geçmesine sebep olmakta.
Attıklarında, mangalda kül bırakmayan siyasilerimize ve seçilmiş meclis üyelerine sormak lazım.
Sizi seçen halk, festivallerde neden göremiyor..?
Festivalin kalabalık olmasından dahi korkan, bunu kendi siyasi egosu için kullanan siyasetçilerimize, “Halkın içine girmekten korkmayın” demekten başka bir şey söylemek istemiyorum.
Bu yılki festivalin herhalde en büyük ziyaretçileri, Suriye’lilerdi…
Hemen her köşe başında, her standın yanında, her ikramın kuyruğunda bulunan Suriye’liler de, olmasa festivale kimse katılmadı diyecektik.
Festivalin ardından ortaya dökülen, bilerek atılan çöplerde temizlik işçilerimizi bir hayli uğraştırırken, festivalin ikinci günün sabahında Aile parkı adeta çöp yığınından geçilmiyordu.
Bu arada, bazı derneklerimizin bu festivalden haberlerinin olmaması veya bilerek haberdar edilmemesine de tepkiler büyüyor. Fidancılar kooperatifi ve derneğinin yanı sıra, köy derneklerinin bu festival dışında tutulması, yok sayılması festivale olan ilgiyi elbette düşürür.
Festival alanının komple parkın içine yayılması, derneklere daha çok yer ayrılması ve tüm derneklerin bu etkinliğe davet edilmesi, festivale olan ilgiyi daha da artıracağından en küçük bir şüphem yoktur.
Kestel Belediyesinin bu yıl, Dernek başkanlarıyla toplu halde değil de, tek tek görüşmesi de festival öncesi en çok konuşulanların başında yer aldı.
Yine de, her türlü zorluk ve sıkıntıya rağmen 14 yıldan beri sürdürülen bu festival için emeği geçen herkese, Kestel Yöre Gazetesi olarak teşekkür ederiz.
Daha nice 14. festivalleri şaşalı ve görkemli kutlarken görmek dileğiyle…
AKSOY’dan ATLI’ya Dava…
20 Temmuz günü, olağanüstü kongresini yapan CHP Kestel ilçe teşkilatında kongre sonrası sular durulmuyor.
CHP ilçe başkanı Yıldıray Atlı, kongrede yaptığı konuşmasında, “Bizim Ergün Aksoy’a verecek 200 milyarımız yoktu” diyerek, akıllarda soru işareti ve şaibe yaratmıştı.
Konunun muhatabı, eski belediye başkanı Ergün Aksoy, kendisi hakkında ortaya atılan asılsız dedikodulardan duyduğu rahatsızlığı ve kamuoyunun yanlış yönlendirilmemesi, insanların kendi çıkarları için adının sık sık ortaya atılmasından dolayı rahatsızlık duyduğunu ifade ederek, CHP ilçe başkanı Yıldıray Atlı, hakkında suç duyurusunda bulunarak, şikayetçi oldu.
Atlı’yı söylediklerini ispata davet eden Aksoy, Çamur at izi kalsın mantığıyla siyaset yapılmasının yanlış olduğunu belirtti.
Kalın Sağlıcakla….

Share
181 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?