logo

22 Mayıs 2017

Fiyasko Tanıtım


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

Belki; duyanlarınız oldu, belki de kimsenin haberi dahi olmadı..!
Bilmeyen ve duymayanlar için yazayım. Kestel Belediyesi, tarihinde ilk defa Bursa Ördekli Kültür Merkezinde, “Kestel Tanıtım Sergisi” adı altında bir etkinlik düzenledi.
Kendilerine göre etkinlik sayılan, fakat oraya gidenlerce fiyasko diye nitelendirilen bu program baştan aşağıya eksiklerle doluydu.
Biz yaptık oldu mantığı, yine ön plandaydı…
750 adet davetiyenin dağıtıldığı bu fiyasko etkinliğe, Kestel’den 3-5 kişi haricinde kimse katılmadı desek tam yerinde olacaktır. Dışarıdan katılan isimlere baktığımızda, gözümüze takılan tek isim AKP’li milletvekili Hüseyin Şahin ve zannediyorum ki, birilerince ricada bulunulmuş olacak ki, medya mensupları oldu.
Bırakın, yeri tahsis eden Osmangazi Belediye Başkanının gelmesini, Osmangazi’yi temsilen kimse katılmadı bile.
Anlaşılan Yener Acar, her konuda gözden çıkarılmış…
Bu serginin bu kadar sönük geçeceği, başından beri bekleniyordu.
Çünkü; bizim belediye başkanımız asosyal bir yapıya sahip olunca, kimsede ilgi göstermiyor.
Başta da dediğim gibi, fiyasko üstüne fiyasko yaşandı bu sergide…
Vizyonsuz, gelecekten habersiz, teknolojiye kapalı, gelişimden uzak bir anlayıştan büyük bir projeler beklemek, aptalların işi olsa gerek…
Marifet davetiye dağıtmakta değil, önemli olan davetiye verdiğiniz kişilerin etkinliğinize katılım göstermesinde.
Ele – avuca sığdıramadığınız Saitabat Kadınlar derneğinin bile bu sergiye katılmaması gözlerden kaçmazken, yağlı boya tabloları içerisinde, Kadınlar derneğinin kaçak binasının da sergilenmesinin ayıbı size yeter….
Kestel, denildiğinde akla gelen fidancılık bu sergide az da olsa yerini aldı. Programın ilk günü fidancılar, açılıştan hemen sonra emanet aldıkları fidanları geri götürdüler. Bu yapılan da, “Fidancılar tepkili” yorumlarına neden oldu.
Ayrıca, Belediye Başkanının “Ben fazla ayakta duramıyorum” diyerek, ilçe kaymakamından önce programı terk etmesi, protokol ahlakına uymadı.
Başından sonuna kadar fiyasko dolu olan bu programın bir daha tekrarlanmayacağı konuşulmaya başlandı bile…
Sözde, 2 gün sürmesi planlanan Kestel Tanıtım Sergisinin ikinci günü yerinde yeller esiyordu.
Ne fidancılar kalmıştı, ne de Osmaniye’li köylü kadınlar…
Bugüne kadar hiçbir organizasyondan başarılı bir şekilde çıkamayan, her yaptıkları işi eline yüzüne bulaştıran Kestel Belediyesinin Halkla ilişkileri ve Belediye Başkanı Yener Acar, bir fiyasko projeye daha başarı ile imza atmayı başardılar…

Kimsenin, kimseden haberi yok…!
Kestel’in Tanıtım Sergisi düzenlenmişti, geçtiğimiz gün Ördekli Kültür Merkezinde…
Diğer yazımda da bahsettiğim gibi, fiyaskolarla dolu bir sergi oldu…
Peki, bu sergi neden fiyasko ile sonuçlandı..?
Alın size kısa bir örnek…
İlçemiz esnafları ve vatandaşlar tarafından sevilen ilçe kaymakamımız Ziya Polat, bir muhtarı yanına çağırır ve sorar; “Diğer muhtarlar neden katılmadı..?”
Muhtar cevap verir: “Bana da davetiye verilmedi. Heralde diğer muhtarlara da verilmemiştir.” Derken bir başka muhtar söze karışır, “Bana da davetiye gelmedi.”
Kaymakam bu kez, Belediye Başkan yardımcısı Muzaffer Ertem’e sorar, “Muhtarlara davetiye vermediniz mi..?”
Muzaffer Ertem, Özel Kalem Müdürü Rifat Amil’i çağırır sorar, “Muhtarlara davetiye verilmedi mi..?”
Özel Kalem Müdürü de, yaver sayılabilecek olan Belediye de Matbaa ve davetiye işlerinden sorumlu kişi Ayhan Karpuz’u çağırır “Muhtarlara davetiye vermediniz mi…?
Resmen fıkra gibi bir olay…
Kimsenin, kimseden haberi olmadığı, bir başı bozukluğun yaşandığı Kestel Belediyesinin organizasyonlarında, nasıl başarı beklenebilir acaba…?
Lütfen, bir bilen varsa gelsin bana da anlatsın..

Share
206 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • NE oluyor NELER oluyor

  31 Mayıs 2021 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar;       Kafamız öyle karıştırıldı ki, rahatımız, huzurumuz darmadağın edildi. Kime inanacağız, kimi dinleyeceğiz bilemiyoruz.       İnancımız, umutlarımız yıkılıyor. Kendi mahallemizde şaşkın şaşkın dolanıyoruz.      Toplumsal bir travma yaşanıyor.        Hiç kimsenin yaşadığı hayattan memnun, mutlu olduğuna inanmıyorum. Bu belki varlıklı, zengin...
 • TEK BAŞINA İKTİDAR

  30 Mayıs 2021 Yazarlar

              Başarısız koalisyonlar siyasi ve ekonomik istikrarı o kadar kötü etkiledi ki; millet tek başına iktidar olursa hiçbir sorun kalmaz düşüncesine sıkı sıkıya sarıldı. Bu tek başınalık o kadar sevildi ki, zaman içerisinde hiçbir Anayasa Hukuku teorisinde olmayan garip bir sisteme geçildi. Artık tek başına iktidar olmak, bir parti için değil, şahıs için mümkün hale geldi. Cumhurbaşkanlığı seçimini kim kazanırsa hükümeti tek başına kurduğundan iktidar da partinin değil şahsın oluyor....
 • ÜÇE ÜÇ VE BİTMEYEN DENİZ

  30 Mayıs 2021 Yazarlar

       6 Mayıs 1972 tarihi, Deniz-Yusuf-Hüseyin’in idam sehpasında hayatlarını kaybettiği gün olarak tarihe geçmiştir. Ne yapmışlardır, suçları neydi, gerçekten idam edilmeyi hak etmişler midir şöyle bir bakalım.      Öncelikle neyin savaşını verdiler ne için ölüme gittiler, M. Kemal Atatürk, hayranıydılar onun Emperyalizme karşı verdiği savaşın, mücadelenin sonuna kadar arkasındaydılar. Yani tam bağımsızlık mücadelesi tek hedefleriydi. Osmanlı’nın son zamanlarını hatırlayın ülkeyi İngiliz’le Yunanlılar...
 • ATATÜRK’Ü ANLAMAK

  29 Mayıs 2021 Yazarlar

       Atatürk, “Beni görmek demek, herhalde yüzümü görmek değildir. Benim düşüncelerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu yeterlidir” dedi.      Birincisi, “Din ayrı, laiklik ayrı olur” demek, Atatürk’ü anlamamak olur. İkincisi, “Dinin olduğu yerde, laiklik olmaz. Laikliğin olduğu yerde, din olmaz” demek, Atatürk’ü anlamamak olur. Üçüncüsü, “Atatürk bizi, ümmetten millet yaptı” demek, Atatürk’ü anlamamak olur. Ümmet, millet, toplum kavramları, insana, insanlara aitlik duygusu ve...