logo

22 Mayıs 2017

Fiyasko Tanıtım


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

Belki; duyanlarınız oldu, belki de kimsenin haberi dahi olmadı..!
Bilmeyen ve duymayanlar için yazayım. Kestel Belediyesi, tarihinde ilk defa Bursa Ördekli Kültür Merkezinde, “Kestel Tanıtım Sergisi” adı altında bir etkinlik düzenledi.
Kendilerine göre etkinlik sayılan, fakat oraya gidenlerce fiyasko diye nitelendirilen bu program baştan aşağıya eksiklerle doluydu.
Biz yaptık oldu mantığı, yine ön plandaydı…
750 adet davetiyenin dağıtıldığı bu fiyasko etkinliğe, Kestel’den 3-5 kişi haricinde kimse katılmadı desek tam yerinde olacaktır. Dışarıdan katılan isimlere baktığımızda, gözümüze takılan tek isim AKP’li milletvekili Hüseyin Şahin ve zannediyorum ki, birilerince ricada bulunulmuş olacak ki, medya mensupları oldu.
Bırakın, yeri tahsis eden Osmangazi Belediye Başkanının gelmesini, Osmangazi’yi temsilen kimse katılmadı bile.
Anlaşılan Yener Acar, her konuda gözden çıkarılmış…
Bu serginin bu kadar sönük geçeceği, başından beri bekleniyordu.
Çünkü; bizim belediye başkanımız asosyal bir yapıya sahip olunca, kimsede ilgi göstermiyor.
Başta da dediğim gibi, fiyasko üstüne fiyasko yaşandı bu sergide…
Vizyonsuz, gelecekten habersiz, teknolojiye kapalı, gelişimden uzak bir anlayıştan büyük bir projeler beklemek, aptalların işi olsa gerek…
Marifet davetiye dağıtmakta değil, önemli olan davetiye verdiğiniz kişilerin etkinliğinize katılım göstermesinde.
Ele – avuca sığdıramadığınız Saitabat Kadınlar derneğinin bile bu sergiye katılmaması gözlerden kaçmazken, yağlı boya tabloları içerisinde, Kadınlar derneğinin kaçak binasının da sergilenmesinin ayıbı size yeter….
Kestel, denildiğinde akla gelen fidancılık bu sergide az da olsa yerini aldı. Programın ilk günü fidancılar, açılıştan hemen sonra emanet aldıkları fidanları geri götürdüler. Bu yapılan da, “Fidancılar tepkili” yorumlarına neden oldu.
Ayrıca, Belediye Başkanının “Ben fazla ayakta duramıyorum” diyerek, ilçe kaymakamından önce programı terk etmesi, protokol ahlakına uymadı.
Başından sonuna kadar fiyasko dolu olan bu programın bir daha tekrarlanmayacağı konuşulmaya başlandı bile…
Sözde, 2 gün sürmesi planlanan Kestel Tanıtım Sergisinin ikinci günü yerinde yeller esiyordu.
Ne fidancılar kalmıştı, ne de Osmaniye’li köylü kadınlar…
Bugüne kadar hiçbir organizasyondan başarılı bir şekilde çıkamayan, her yaptıkları işi eline yüzüne bulaştıran Kestel Belediyesinin Halkla ilişkileri ve Belediye Başkanı Yener Acar, bir fiyasko projeye daha başarı ile imza atmayı başardılar…

Kimsenin, kimseden haberi yok…!
Kestel’in Tanıtım Sergisi düzenlenmişti, geçtiğimiz gün Ördekli Kültür Merkezinde…
Diğer yazımda da bahsettiğim gibi, fiyaskolarla dolu bir sergi oldu…
Peki, bu sergi neden fiyasko ile sonuçlandı..?
Alın size kısa bir örnek…
İlçemiz esnafları ve vatandaşlar tarafından sevilen ilçe kaymakamımız Ziya Polat, bir muhtarı yanına çağırır ve sorar; “Diğer muhtarlar neden katılmadı..?”
Muhtar cevap verir: “Bana da davetiye verilmedi. Heralde diğer muhtarlara da verilmemiştir.” Derken bir başka muhtar söze karışır, “Bana da davetiye gelmedi.”
Kaymakam bu kez, Belediye Başkan yardımcısı Muzaffer Ertem’e sorar, “Muhtarlara davetiye vermediniz mi..?”
Muzaffer Ertem, Özel Kalem Müdürü Rifat Amil’i çağırır sorar, “Muhtarlara davetiye verilmedi mi..?”
Özel Kalem Müdürü de, yaver sayılabilecek olan Belediye de Matbaa ve davetiye işlerinden sorumlu kişi Ayhan Karpuz’u çağırır “Muhtarlara davetiye vermediniz mi…?
Resmen fıkra gibi bir olay…
Kimsenin, kimseden haberi olmadığı, bir başı bozukluğun yaşandığı Kestel Belediyesinin organizasyonlarında, nasıl başarı beklenebilir acaba…?
Lütfen, bir bilen varsa gelsin bana da anlatsın..

Share
231 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Avrupa’daki Kestel’liler

  29 Kasım 2021 Yazarlar

      Kıymetli Okuyucular,      Değerli Can Dostlar.      Herkes gibi bende seyahat etmekten keyif alıyorum. Fırsat buldukça da imkanlarımı kullanıyorum. Kendimi yeniliyorum. Dağarcığımda yeni ufuklara yelken açıyorum. Yeni yeni şeyler öğreniyorum. Pandemi dolayısı ile uzun bir süredir bu imkanı bulamadık.  Esasen Mimarlık öğrencisi kızımla 29 Ekim Cumhuriyet bayramı tatiline odaklanmıştık.   İstanbul da okuyan kızımızın online eğitimi sonlanınca ev, yurt vs. d...
 • Neden yok edilmeli

  29 Kasım 2021 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Şu anda Türkiye çok ciddi anlamda tarihi bir maddi ve manevi kriz yaşıyor. Bu kriz, her geçen gün hayatımızı daha güçlü bir şekilde etkiliyor. Bu beladan nasıl kurtulacağımız konusunda her hangi bir çare bulmuş değiliz. Şu anda ülkede topluma siyasi öncülük yapan kurumların başvurduğu yöntemler ve kullandığı argümanlara baktığımızda var olan krizi çözmeleri mümkün değil, benim kanaatim böyle. Zira kimse sorunu neden sonuç ilişkisi babında ele almıyor, dolayısıyla sorunu çözmeleri de mümkün değil. ...
 • KESBELTAŞ’TA USULSÜZLÜK..!….. İŞLER YOLUNDA…

  27 Kasım 2021 Yazarlar

       AKP; Ülkeyi yönetemediği gibi, onun uzantısı olan Kestel Belediyesi de iyi yönetilemiyor.      Geçtiğimiz günlerde, Kebeltaşı ve belediyeyi incelemek üzere ilçemize bir müfettiş gelir. Hatta, aldığım duyumlara göre de, bu müfettişin Menzil tarikatıyla bağlantısı olduğu bile söyleniyor.      Hazırlamış olduğu raporda, Kestel Belediyesinin yan kuruluşu olan Kesbeltaş’ta yaklaşık 2 milyonluk usulsüzlük tespit eder.      Bende bu duyum sonrası, bazı mec...
 • DÜŞÜNCENİN ANLATILMASI

  16 Kasım 2021 Yazarlar

  Ruh kavramı, Aristo’ya aittir. Aristo, diyaloglarında, bir aleti insanın kullandığını, yönettiğini belirtir. İnsan vücudunu, bir alete benzetir. İnsan vücudunu kullananın, yönetenin ruh olduğunu belirtir. Tıp bilgisine göre, insan vücudunu, beyin organı yönetir. Hareket ettirir. Beyin, elektrik üreterek vücudun her yeriyle iletişim kurar. Tıp bilgisi, dünya bilgisi olur. Yaratılış teorisine göre, canlı-cansız varlıkları ve insanı Allah yarattı. Ruhlar, Kalübela’da Allah tarafından yaratıldı. Kalübela, ruhların yaratıldığı zaman olur. All...