logo

22 Mayıs 2017

Fiyasko Tanıtım


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

Belki; duyanlarınız oldu, belki de kimsenin haberi dahi olmadı..!
Bilmeyen ve duymayanlar için yazayım. Kestel Belediyesi, tarihinde ilk defa Bursa Ördekli Kültür Merkezinde, “Kestel Tanıtım Sergisi” adı altında bir etkinlik düzenledi.
Kendilerine göre etkinlik sayılan, fakat oraya gidenlerce fiyasko diye nitelendirilen bu program baştan aşağıya eksiklerle doluydu.
Biz yaptık oldu mantığı, yine ön plandaydı…
750 adet davetiyenin dağıtıldığı bu fiyasko etkinliğe, Kestel’den 3-5 kişi haricinde kimse katılmadı desek tam yerinde olacaktır. Dışarıdan katılan isimlere baktığımızda, gözümüze takılan tek isim AKP’li milletvekili Hüseyin Şahin ve zannediyorum ki, birilerince ricada bulunulmuş olacak ki, medya mensupları oldu.
Bırakın, yeri tahsis eden Osmangazi Belediye Başkanının gelmesini, Osmangazi’yi temsilen kimse katılmadı bile.
Anlaşılan Yener Acar, her konuda gözden çıkarılmış…
Bu serginin bu kadar sönük geçeceği, başından beri bekleniyordu.
Çünkü; bizim belediye başkanımız asosyal bir yapıya sahip olunca, kimsede ilgi göstermiyor.
Başta da dediğim gibi, fiyasko üstüne fiyasko yaşandı bu sergide…
Vizyonsuz, gelecekten habersiz, teknolojiye kapalı, gelişimden uzak bir anlayıştan büyük bir projeler beklemek, aptalların işi olsa gerek…
Marifet davetiye dağıtmakta değil, önemli olan davetiye verdiğiniz kişilerin etkinliğinize katılım göstermesinde.
Ele – avuca sığdıramadığınız Saitabat Kadınlar derneğinin bile bu sergiye katılmaması gözlerden kaçmazken, yağlı boya tabloları içerisinde, Kadınlar derneğinin kaçak binasının da sergilenmesinin ayıbı size yeter….
Kestel, denildiğinde akla gelen fidancılık bu sergide az da olsa yerini aldı. Programın ilk günü fidancılar, açılıştan hemen sonra emanet aldıkları fidanları geri götürdüler. Bu yapılan da, “Fidancılar tepkili” yorumlarına neden oldu.
Ayrıca, Belediye Başkanının “Ben fazla ayakta duramıyorum” diyerek, ilçe kaymakamından önce programı terk etmesi, protokol ahlakına uymadı.
Başından sonuna kadar fiyasko dolu olan bu programın bir daha tekrarlanmayacağı konuşulmaya başlandı bile…
Sözde, 2 gün sürmesi planlanan Kestel Tanıtım Sergisinin ikinci günü yerinde yeller esiyordu.
Ne fidancılar kalmıştı, ne de Osmaniye’li köylü kadınlar…
Bugüne kadar hiçbir organizasyondan başarılı bir şekilde çıkamayan, her yaptıkları işi eline yüzüne bulaştıran Kestel Belediyesinin Halkla ilişkileri ve Belediye Başkanı Yener Acar, bir fiyasko projeye daha başarı ile imza atmayı başardılar…

Kimsenin, kimseden haberi yok…!
Kestel’in Tanıtım Sergisi düzenlenmişti, geçtiğimiz gün Ördekli Kültür Merkezinde…
Diğer yazımda da bahsettiğim gibi, fiyaskolarla dolu bir sergi oldu…
Peki, bu sergi neden fiyasko ile sonuçlandı..?
Alın size kısa bir örnek…
İlçemiz esnafları ve vatandaşlar tarafından sevilen ilçe kaymakamımız Ziya Polat, bir muhtarı yanına çağırır ve sorar; “Diğer muhtarlar neden katılmadı..?”
Muhtar cevap verir: “Bana da davetiye verilmedi. Heralde diğer muhtarlara da verilmemiştir.” Derken bir başka muhtar söze karışır, “Bana da davetiye gelmedi.”
Kaymakam bu kez, Belediye Başkan yardımcısı Muzaffer Ertem’e sorar, “Muhtarlara davetiye vermediniz mi..?”
Muzaffer Ertem, Özel Kalem Müdürü Rifat Amil’i çağırır sorar, “Muhtarlara davetiye verilmedi mi..?”
Özel Kalem Müdürü de, yaver sayılabilecek olan Belediye de Matbaa ve davetiye işlerinden sorumlu kişi Ayhan Karpuz’u çağırır “Muhtarlara davetiye vermediniz mi…?
Resmen fıkra gibi bir olay…
Kimsenin, kimseden haberi olmadığı, bir başı bozukluğun yaşandığı Kestel Belediyesinin organizasyonlarında, nasıl başarı beklenebilir acaba…?
Lütfen, bir bilen varsa gelsin bana da anlatsın..

Share
160 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Şampiyonun Ardından

  28 Kasım 2020 Yazarlar

       Değerli Okuyucular,     Kadirşinas  Dostlar;      Bir şampiyonun ardından yazmak zormuş. Hemde bayağı zormuş. Ne yazacaksın, nasıl başlayacaksın. Giden uğurlanıyor, ama unutulmuyor...     Güle güle Reşit ağabey.  Güle güle ŞAMPIYON. Güle güle güzel insan. Allah rahmet eylesin. Mekanın aydınlık , sorgulanman kolay olsun.        Seni unutamayız. Seni unutmayacağız. Çünkü sen Dadaşlar diyarı Erzurumumuz’un bu millete hediye ettiği, Ana...
 • Cevabı kendiniz bulun

  28 Kasım 2020 Yazarlar

       Sevgili okurlarım.      Dünyadaki bütün insanların kusurları vardır. Yani mükemmel insan yoktur.      Kusursuz sandığımız ve kendimize idol seçtiğimiz kişilerin  bir çok hata ve kusurları vardır, zira hata yapmak insanın fıtratında vardır.      Fakat kişinin kusurlu davranışı konusunda bilmemiz icap eden çok önemli bir durum var.      Kişi yanlış davranışı; bile isteye, kasten mi yapıyor, yoksa istemediği halde bilinçsiz...
 • TESPİH

  23 Kasım 2020 Yazarlar

  Tespih, Allah adını anmak-zikretmek- anlamı taşır. Tespih aynı zamanda, kutsal sözlerin tekrar edilmesini saymak için kullanılan bir aracın adı olur. Tespih taneleri, bir ipe dizilerek, tespih halkası oluşturulur.  Müslümanlar, otuz üç ya da doksan dokuz tespih tanesinden oluşan tespihler kullanırlar. Müslümanlar, namazdan sonra, tespih duası yaparlar. Otuz üçer defa, sübhânallah, elhamdülillâh, Allâhüekber sözlerini tekrar ederler. Budistler, yüz sekiz, Katolikler, altmış dört tespih tanesinden oluşan tespihler kullanırlar. Ortodoks Y...
 • Homeopati ile savunmamızı nasıl canlandırabiliriz?

  14 Kasım 2020 Yazarlar

  Homeopati, savunmamızı geliştirmek için harika bir müttefik olabilir Enfeksiyonlara yanıt verme yeteneği, temelde bağışıklık sistemimizin durumuna ve savunmalarımıza bağlıdır. Yemek, duygusal dengemiz ve yaşamsal alışkanlıklarımıza dikkat etmek, bağışıklığımızın düzgün çalışması için temel dayanaklardır. Homeopati ayrıca Savunmamızı geliştirmek için farklı eylem ve düzeylerde büyük müttefikimiz olabilir. Her doktor ve hastası, her bir vakada bu olasılıkları nasıl uygulayacaklarını bulmalı ve tanımlamalıdır. Homeopatik ilaçları...