logo

25 Şubat 2023

Gazetemiz 29. Yaşında


Ramazan Kestane
ramazan@kestelyore.com

     Soğuk bir kış günü çıkarılmasına karar verilen ve o günden bugüne kadar bin türlü zorluklara, baskılara, yıldırmalara rağmen, yayınını sürdüren Kestel Yöre Gazetesi her şeye rağmen kararlı bir şekilde yoluna devam ediyor.

     Yerel gazetelerin hayatta kalabilmeleri, yayınlarını sürdürebilmeleri genelde yerel iktidarlarında reklam ilan desteği ile olur.

     Fakat, doğruları yazdığınız zaman yerel iktidar sizden rahatsız olur ve destek vermemek, sizin batmanız, yayın hayatınıza son vermeniz için elinden geleni yapar.

     Ki, Kestel de bunun örneğini 29 yıldan beri de görmekteyiz.

     Kestel belediyesinin bir delikli kuruşuna dahi boyun eğmedik, gidip başkaları gibi kıvrılıp, eğilip, bükülmedik.

     “Sizin vereceğiniz reklam bizi susturamaz” dedik.

     “Bizi, satın aldığınız kalemşörlerinizle veya her ay düzenli ödeme yaptığınız beslemelerinizle karıştırmayın” dedik.

     Arkamıza dönüp baktığımızda, onurlu bir 28 yılı geride bıraktığımızı görüyoruz.

     Kestel’in, ilçe halkının yararına olacak her türlü konuda elimizden gelen desteği yazılarımızla verdik, bundan böyle de devam edecektir.

     İlçemizin aleyhine olan her konuda da vatandaşlarımızın yanında olduk.

     Ezilenden yana, ezenin karşısında olduk.

     Şu anda Kestel halkının paraları hunharca bir şekilde harcanıyor. Belediyenin kasası tamamen boşaltılmaya çalışılıyor. Yapılanlara bakıldığında elle tutulur ne var Allah aşkına.

     Kestel’in tek sorunu Meydan mıydı..?

     Veya 300 kapasitelik otopark mı..?

     Ya da eski değirmenin olduğu yere, milyonlarca lira harcanarak yapılan Millet Kıraathanesi mi..?

     “Bir eşi daha Türkiye’de yok” diye açılışı yapılan, ama beceriksiz belediye başkanı tarafından çürümeye terk edilen, Sosyal tesislerin içler acısı durumunu sormayalım mı..?

     Veya yeni yapılan ekmek fırının neden yılkıldığını..?

     Halı Sahanın Tügva’ya neden peşkeş çekildiğini sormayalım mı..?

     İşte tüm bunları sorduğunuz da, karşınıza çıkan tablo; sizi yok etme politikası içerisine girmeleridir.

     Veyahut, eşime alçakça mobing uygulamalarıdır.

     Ne ben, ne eşim ne de gazetemiz bildiği doğrudan bırakın bir adımı, bir santim bile geri adım atmayız, atmayacağız da…

     29 yıllık Kestel’deki gazetecilik hayatımızda, bir çok belediye başkanını gördük, tanıdık.

     Şunu üzülerek söylüyorum ki;

     Son 20 yılın boşa geçtiğini söylerken, özellikle son 4 yılın da liyakatsiz ve beceriksizler tarafından yönetildiğini gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.

     Kestel’in ve ülkemizin üzerindeki karabulutların kalkmasına az bir zaman kaldı.

     Ve inanıyorum ki; Güzel güneşli günlere doğru hep birlikte yürüyeceğiz.

     Bu vesileyle, gazetemizin 29. yaşını sosyal medya hesaplarımızdan ve telefon ile arayarak kutlayan ve her zaman yanımızda olduklarını belirterek destek mesajları atan herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Share
368 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • 10 Numara 5 yıldız yönetim!

  18 Eylül 2023 Yazarlar

       Babasının ani ve beklenmedik vefatı dolayısıyla, çok genç yaşta ticaretin göbeğinde kendisini bulan ve aldığı ticari terbiyeyle önce muhtarlığa 2 dönem soyunan ardından, Bursaspor yönetim kurulu üyeliğinde bulunan, hatta Bursaspor’a destek olabilmek adına bir tır bağışlayan, Bursaspor camiası içerisinde de ayrı bir yeri olan, MHP Kestel İlçe Başkanlığı yapan, ardından muhtarlık görevinden istifa ederek, siyasete MHP Kestel ve Büyükşehir Belediye meclis üyesi olarak devam eden, son yapılan yerel seçimlerde de, milletvek...
 • Sentez olmuş halkların vilayetidir Kerkük

  16 Eylül 2023 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Eğer çok boyutlu bir sorunla karşı karşıya iseniz o sorunu bütün boyutlarıyla ele alıp, kapsamlı bir çözüm bulmak zorundasınız. Eğer, çok boyutlu sorunun sadece bir parçasına odaklanarak bütününü çözmeye yeltenirseniz, kısır döngü içine düşersiniz, sorunu çözdüğünüzü zannederken kendinizde sorun olursunuz.      Bugün, yaşadığımız coğrafyada yaşayan toplumların maddi ve manevi sorunları iç içe geçmiştir, onun için bölge halklarının sorunları parça parça değil de, top yekün ele a...
 • CHP il kongresi

  15 Eylül 2023 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar.       Kanaatimce bu hafta sonu, 17 Eylül 2023 Pazar günü, Atatürk kongre ve kültür merkezinde yapılacak olan CHP il kongresi Bursa’mız siyaseti ve hatta ilçemiz Kestel siyasetinin bence belirleyen bir aktivitesi olacaktır diye düşünüyorum. Kaybedilmiş Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin, demoralize olmuş millet ittifakının taraflarının yine yeniden ilimizde seçmelerin umutlarının yenilenmesi olacaktır.  &...
 • 101 YIL ÖNCE

  02 Eylül 2023 Yazarlar

       Evet… Tam 101 yıl önce Ordunun durumu iyi değil, askerin çoğunda ayakkabı yok yalın ayak, geceler soğuk, kaput, iç çamaşırı yok, yeterli suyu yok, süngüsü yok, süvarilerin kılıcı yok.      Köyde, kentte çocuklarını cepheye göndermiş anne, babaların unu, şekeri, Tuz’u, bezi yok, kaynamış mısırla, kavrulmuş buğdayla karınlarını doyurduğu günler, İstanbul’da bile açlıktan can vermiş bir sürü insan cesedi var çöplüklerde.      Birinci dünya savaşı galipleri Osmanlı’ya Sevr anla...