logo

Gölcük Mahallesi Muhtarı Hüseyin Çağlayan:“GÖLETİMİZİ DSİ ALSIN”

     İlçemize bağlı Gölcük mahallesinin gölet sorununa halen bir çözüm bulunamaması, burada yaşayan köylülerimizi tedirgin ediyor.

     Cumhuriyet Halk Partisi Kestel İlçe Başkanı Hatice Doğan ve Yönetim kurulu üyesi Sibel Öz Çetinkaya ile incelemelerde bulundu. Bu Gölet için gerekli adımları ve çalışmayı yapacaklarını belirten İlçe Başkanı Hatice Doğan, Milletvekillerimizle birlikte bu konuyu TBMM’de gündeme getireceklerini söyledi.

     İlçemizin en göletlerinden birisi olan Gölcük barajının kurumaya yüz tuttuğu şu günlerde, Kooperatif başkanı aynı zamanda Gölcük mahallesi muhtarı Hüseyin Çağlayan’ı kara kara düşündürüyor.

      12 bin metre kare sulama yapıldığını belirten Muhtar Çağlayan, “Göletimiz su tutmuyor, gelirimizde olmadığından dolayı herhangi bir çalışma yapamıyoruz. Göletimizin diğer köylerde olduğu gibi kapalı sisteme geçirilmesi gerekiyor. Bizim imkanımız bunu kaldıracak güçte değildir. Biz, ancak çalışan işçimizin maaşını ödeyebiliyoruz. Burayı gerekirse DSİ alsın o işletsin. Yeter ki, bizim sulama sorunumuz çözülsün. Mahallelilerimizle birlikte yaklaşık 2 bin adet imzamızı topladık. Bunu da hafta sonu DSİ Genel müdürlüğüne sunacağız” diyen Hüseyin Çağlayan, 2 yıldan beri muhtarlık yapıyorum ve 2 yıldan beri de gitmediğim kurum, başvurmadığım yer kalmadı. Köyümüzün bu sorununun ivedikle çözülmesini istiyorum diyerek, konuyu Cumhurbaşkanlığı iletişim merkezine de yazdığını ifade etti.

Share
4698 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?