logo

09 Ekim 2021

Gönül koşusu LOVERUN


Mustafa Ülker
musstafaulker@kestelyore.com

     Değerli Okuyucular

     Kadirşinas  Dostlar

     Pandeminin sıkıntılarının hissedildiği geçen yıl içinde gerçekleştirilen yarı maraton koşusunun ismi idi LOVERUN. 

Değerli arkadaşım, can kardeşim, Mehmet İŞSEVER, organizasyonu düzenleyen, tüm yükünü sırtlanan, maddi manevi sorumlusu olunca, benim uzakta kalmam mümkün değildi. Sadece seyirci olmam bile benim için bir onurdur.

      Mehmet bey kardeşim gençliğinde amatör olarak futbol oynamış, forma terletmiş. Sağlık açısından futbolda ilerlemesi mümkün olmayınca da, spora olan ilgisini fotoğraflar karelerine taşımış.

     Amatörce spor fotoğrafları çekiyor. Fakat bunu da spesifik olarak Koşu fotoğrafçılığı olarak geliştirmiş. Atletizm federasyonunun tanınan fotoğrafçısı diyebilirsiniz. Koşan bütün Atletlerle müthiş bir bağ oluşmuş. İnanılır gibi değil.

      Organizasyonu planlamış, organizasyon işlerini Koşucu da olan Kamil ile birlikte koşturuyor, hallediyorlar. Bana geldiler.  Ve koşuyu Kestelde Dudaklıda Çınarlı yolda yapacaklarını söylediler. Biliyorsunuz Çınarlıyol Rahmetli Babadedem Eğitmen Ömer’in emeği ile oluşmuş çok özel, güzel  bir yer. Benim için ziyadesiyle değerli bir güzergah.

      Önce Organizasyon sahibi Mehmet bey kardeşime teşekkür ettim. Yapabileceğim her türden desteğe hazır olduğumu beya ettim. Ama bu ismi Gönül Koşusu olarak değiştirelim dedim. 30 Temmuz 2019 tarihli Gazetemiz YÖRE deki köşemden iki paragrafı fotoğrafladım. Affınıza sığınarak  paylaşıyorum.

O gün Gönül koşusu diye adlandırdığım yazımın bu iki paragraftaki ifadelerini aynen bugün de tekrar ediyorum.

     19 Mayıs 2019 tarihinde yapılması pandemi kısıtlamalarından dolayı ile yapılamadı,ertelendi.  Yerli ve yabancı750 den fazla koşucunun katılımıyla, Ağustos ayında tüm corona 19 tedbirlerine uyularak anca gerçekleştirildi.

      Ben Kestel belediye başkanlığının hiç bir lojistik destekte bulunmamış olduğunu biliyorum. Kınıyorum. Ambülans bile göndermediler dedi Mehmet bey. Şaşırmış ve kırılmıştı. Koşu eksiksiz mükemmel bir şekilde gerçekleşti. İlgiyi görünce Belediye seneye de birlikte yapalım diye talepte bulundu. Fakat filozofun yazdığı gibi

“Rüzgar ne kadar özür dilerse dilesin,

  Dal kırıldı bir kere”

Sonuç bu yıl LOVERUN  2021 Kestel de koşulmadı.

      L❤️VERUN 2021  önümüzdeki Pazar günü Mütareke nin anısına Mudanya’da koşulacak. Hemşehrilerimi gönülden Mudanya’ya davet ediyorum.

Çünkü Mudanya Belediyesi destek veriyor.  Büyükşehir Belediyesi de katkı koyuyor. Ben Belediyemizin böyle bir organizasyonu kaçırdılar şaşırdım. Dudaklı Çınarlı yol ve Narlıdere Şelalesi tanıtılacak, İlçemiz kestel’in turizm potansiyeli reklam edilecekti. Seneye inşallah diyelim.

     Bu pazar 10 Ekim 2021 Mudanya’da buluşalım. Hep beraber Mütareke Meydanında buluşalım derim.

     Gününüz keyifli bereketli geçsin

     Sağlıcakla kalın. Mutlu olun.    

Share
95 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Atamalar Şaşırtıyor!

  16 Ekim 2021 Yazarlar

       İlçemizde yerel seçimler bitmiş, seçim çalışmaları süresince Tarikat tarafından Önder Tanır’ın yanına verilen Recep Alper Çelik, görevini tamamlamış ve Tanır’da belediye başkanı seçilince, Rıfat Amil’in yerine Özel Kalem Müdürü olarak Çelik’i atamıştı.      Ve akabinde de “Kestel Belediyesi Menzil tarikatı tarafından mı yönetiliyor?” sorusu akıllarda yer edinmişti.      TÜMSİAD tarafından desteklenen Recep Alper Çelik, 2015 Milletvekili seçimlerinde de AKP’den aday adayı ol...
 • YERLİ VE MİLLİ ÖYLE Mİ !!!

  15 Ekim 2021 Yazarlar

       Yıllar önce bu garantili projeler başlarken, “kimsenin cebinden bir lira çıkmayacak” denmişti hatırlayın dostlar, hazineden ödenen bu geçiş, uçuş, hasta garantili paralar kimin cebinden çıkıyor acaba tam bir komedi. Bu kara deliklere bir yenisi daha ekleniyor Çanakkale köprüsü ve Ulaştırma bakanı bu köprünün geçiş fiyatını açıkladı 15 Euro yanlış duymadınız 15 Euro.      Bu köprünün yapım maliyeti 1,8 milyar Euro olarak hesaplanmış ve yıllık 16 milyon 425 bin araç geçiş garantisi verilmiş yapan ...
 • Şirin görünmenin bedeli mi 100 bin lira..?

  11 Ekim 2021 Yazarlar

       Milyarlarca geliri olmasına rağmen, adı her zaman yolsuzlukla anılan, hiçbir fırsatı kaçırmayıp, vatandaşlara sürekli iban numarası veren Kızılay, Kestel belediyesinden de 100 bin liralık nakdi yardım istemiş.      Ekim ayı meclisine geldi konu.      CHP ve İyi Parti doğru olanı yaparak, “Hayır” oyu kullandılar.      Ama, her zamanki gibi bir acelesi vardı Önder Tanır’ın, konuyu hemen oylatıp, biran önce gündeminden düşürmek istiyordu.   ...
 • DİKTATÖR REFLEKSİ HÜKÜMETLERE Mİ HAS?

  10 Ekim 2021 Yazarlar

  Siyasete ilişkin yorumlarımızda genelde hükümete yönelik eleştirilerimizi belirtiriz. Ülkeyi yöneten ve olanlardan sorumlu olan siyasi iktidar olduğundan bu durum çok doğal. Bugün ise doğrudan CHP ve CHP’de cisimleşmiş bir siyaset yapma biçiminden bahsedeceğiz. Belki görmüşsünüzdür. CHP’de Yüksek Disiplin Kurulu gibi önemli bir yerde üye olan, mesleği avukatlık olan Tuba Torun isimli bir hanımefendi. Fenerbahçe Stadı’nın Kadıköy merkezden taşınması ile ilgili bazı tweet’ler attı. Demokratik toplumlarda her konu tartışılabilir. Elbette bu fikri...