logo

09 Ekim 2021

Gönül koşusu LOVERUN


Mustafa Ülker
musstafaulker@kestelyore.com

     Değerli Okuyucular

     Kadirşinas  Dostlar

     Pandeminin sıkıntılarının hissedildiği geçen yıl içinde gerçekleştirilen yarı maraton koşusunun ismi idi LOVERUN. 

Değerli arkadaşım, can kardeşim, Mehmet İŞSEVER, organizasyonu düzenleyen, tüm yükünü sırtlanan, maddi manevi sorumlusu olunca, benim uzakta kalmam mümkün değildi. Sadece seyirci olmam bile benim için bir onurdur.

      Mehmet bey kardeşim gençliğinde amatör olarak futbol oynamış, forma terletmiş. Sağlık açısından futbolda ilerlemesi mümkün olmayınca da, spora olan ilgisini fotoğraflar karelerine taşımış.

     Amatörce spor fotoğrafları çekiyor. Fakat bunu da spesifik olarak Koşu fotoğrafçılığı olarak geliştirmiş. Atletizm federasyonunun tanınan fotoğrafçısı diyebilirsiniz. Koşan bütün Atletlerle müthiş bir bağ oluşmuş. İnanılır gibi değil.

      Organizasyonu planlamış, organizasyon işlerini Koşucu da olan Kamil ile birlikte koşturuyor, hallediyorlar. Bana geldiler.  Ve koşuyu Kestelde Dudaklıda Çınarlı yolda yapacaklarını söylediler. Biliyorsunuz Çınarlıyol Rahmetli Babadedem Eğitmen Ömer’in emeği ile oluşmuş çok özel, güzel  bir yer. Benim için ziyadesiyle değerli bir güzergah.

      Önce Organizasyon sahibi Mehmet bey kardeşime teşekkür ettim. Yapabileceğim her türden desteğe hazır olduğumu beya ettim. Ama bu ismi Gönül Koşusu olarak değiştirelim dedim. 30 Temmuz 2019 tarihli Gazetemiz YÖRE deki köşemden iki paragrafı fotoğrafladım. Affınıza sığınarak  paylaşıyorum.

O gün Gönül koşusu diye adlandırdığım yazımın bu iki paragraftaki ifadelerini aynen bugün de tekrar ediyorum.

     19 Mayıs 2019 tarihinde yapılması pandemi kısıtlamalarından dolayı ile yapılamadı,ertelendi.  Yerli ve yabancı750 den fazla koşucunun katılımıyla, Ağustos ayında tüm corona 19 tedbirlerine uyularak anca gerçekleştirildi.

      Ben Kestel belediye başkanlığının hiç bir lojistik destekte bulunmamış olduğunu biliyorum. Kınıyorum. Ambülans bile göndermediler dedi Mehmet bey. Şaşırmış ve kırılmıştı. Koşu eksiksiz mükemmel bir şekilde gerçekleşti. İlgiyi görünce Belediye seneye de birlikte yapalım diye talepte bulundu. Fakat filozofun yazdığı gibi

“Rüzgar ne kadar özür dilerse dilesin,

  Dal kırıldı bir kere”

Sonuç bu yıl LOVERUN  2021 Kestel de koşulmadı.

      L❤️VERUN 2021  önümüzdeki Pazar günü Mütareke nin anısına Mudanya’da koşulacak. Hemşehrilerimi gönülden Mudanya’ya davet ediyorum.

Çünkü Mudanya Belediyesi destek veriyor.  Büyükşehir Belediyesi de katkı koyuyor. Ben Belediyemizin böyle bir organizasyonu kaçırdılar şaşırdım. Dudaklı Çınarlı yol ve Narlıdere Şelalesi tanıtılacak, İlçemiz kestel’in turizm potansiyeli reklam edilecekti. Seneye inşallah diyelim.

     Bu pazar 10 Ekim 2021 Mudanya’da buluşalım. Hep beraber Mütareke Meydanında buluşalım derim.

     Gününüz keyifli bereketli geçsin

     Sağlıcakla kalın. Mutlu olun.    

Share
313 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • 10 Numara 5 yıldız yönetim!

  18 Eylül 2023 Yazarlar

       Babasının ani ve beklenmedik vefatı dolayısıyla, çok genç yaşta ticaretin göbeğinde kendisini bulan ve aldığı ticari terbiyeyle önce muhtarlığa 2 dönem soyunan ardından, Bursaspor yönetim kurulu üyeliğinde bulunan, hatta Bursaspor’a destek olabilmek adına bir tır bağışlayan, Bursaspor camiası içerisinde de ayrı bir yeri olan, MHP Kestel İlçe Başkanlığı yapan, ardından muhtarlık görevinden istifa ederek, siyasete MHP Kestel ve Büyükşehir Belediye meclis üyesi olarak devam eden, son yapılan yerel seçimlerde de, milletvek...
 • Sentez olmuş halkların vilayetidir Kerkük

  16 Eylül 2023 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Eğer çok boyutlu bir sorunla karşı karşıya iseniz o sorunu bütün boyutlarıyla ele alıp, kapsamlı bir çözüm bulmak zorundasınız. Eğer, çok boyutlu sorunun sadece bir parçasına odaklanarak bütününü çözmeye yeltenirseniz, kısır döngü içine düşersiniz, sorunu çözdüğünüzü zannederken kendinizde sorun olursunuz.      Bugün, yaşadığımız coğrafyada yaşayan toplumların maddi ve manevi sorunları iç içe geçmiştir, onun için bölge halklarının sorunları parça parça değil de, top yekün ele a...
 • CHP il kongresi

  15 Eylül 2023 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar.       Kanaatimce bu hafta sonu, 17 Eylül 2023 Pazar günü, Atatürk kongre ve kültür merkezinde yapılacak olan CHP il kongresi Bursa’mız siyaseti ve hatta ilçemiz Kestel siyasetinin bence belirleyen bir aktivitesi olacaktır diye düşünüyorum. Kaybedilmiş Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin, demoralize olmuş millet ittifakının taraflarının yine yeniden ilimizde seçmelerin umutlarının yenilenmesi olacaktır.  &...
 • 101 YIL ÖNCE

  02 Eylül 2023 Yazarlar

       Evet… Tam 101 yıl önce Ordunun durumu iyi değil, askerin çoğunda ayakkabı yok yalın ayak, geceler soğuk, kaput, iç çamaşırı yok, yeterli suyu yok, süngüsü yok, süvarilerin kılıcı yok.      Köyde, kentte çocuklarını cepheye göndermiş anne, babaların unu, şekeri, Tuz’u, bezi yok, kaynamış mısırla, kavrulmuş buğdayla karınlarını doyurduğu günler, İstanbul’da bile açlıktan can vermiş bir sürü insan cesedi var çöplüklerde.      Birinci dünya savaşı galipleri Osmanlı’ya Sevr anla...