logo

14 Ağustos 2020

GÖNÜLLÜLER’in GÖNÜL KOŞUSU


Mustafa Ülker
musstafaulker@kestelyore.com

        Değerli Okuyucular,

        Kadirşinas Dostlar ;

        Yarın 15 Ağustos, ÇINARLI YOL-DUDAKLI  L❤VERUN 2020 koşusu için fiziki hazırlıklar tamam. Her türlü resmi prosedür tamamlandı. Atletizm federasyonunun KORONA – COVİD 19 pandemisi ile ilgili belirlemiş olduğu sınırlayıcı şartlar da tamam. Kültürpark-Altınceylan tesislerinde koşucularla buluşmada son durum değerlendirilmesi, bilgilendirme ile, formalar ve göğüs numaraları teslim edilecek. Organizasyon sorumlusu değerli kardeşim Mehmet İşseven beyi ve isimsiz kahramanlar, Gönüllü koşucularla iletişim ve takipte Kamil Durgut beyi ve süreci kusursuz şekilde kayıt altına alacak olan Ömer Durakbaşa bey ve yakın çalışma arkadaşı Enes Akdağ beyleri hasseten takdir ve tebrik ediyorum. Sınırlı imkanlarla pandemiye rağmen zoru başarıyorlar, başardılar.

          Bugün 14 Ağustos, Cuma internet ortamında kayıtlar için son gün. Kendiside 12 km koşucusu olan ve ayrıca 10 yaşındaki kızı Efsane ile çiftler koşusunuda da koşacak Kamil bey kardeşimden aldığım son rakamlar şöyle. Şuan itibarıyle toplam 605 kayıt yaptıran koşucumuz var. Koşucularımızın 237 sı ilimizden diğer. 368 izi de Bursa dışından olanlar. 3 Kadın sporcu Svetlana Şepelinova, Elena Arnvut, Tonya Khabil ve Fetene Alemu, Ghadir Jalilpourdinap, Junghyun Lee olmak üzere 6 sporcuda yurtdışından katılıyor. 12 km koşacaklar. KESTEL den katılımda var. Benim cesaretlendirmem ve desteğim ile koşuya katılacak olan Ali Deligöz, Emirhan Tatlı ve Hüseyin Şahin’e de başarılar diliyorum. Bana umut verdiler. Ödül alacaklarına inanıyorlar. 

     Burada belirtmezsem üzülürüm. Hem Bursamızdan, hem de Bursa dışından 15 kadar milli koşucu sporcumuzda bu ilk L❤VERAN-DUDAKLI 2020 Organizasyonunu  koşarak şereflendirecekler. Yıldırım Beyazıt Lisesinden devre arkadaşım Milli atletimiz, Şampiyon sporcumuz Süleyman Sılacı da katılacak, koşacak sanıyorum. Bu Gönül insanlarını ilçemizde misafir etmekle onurlanacağız. Ropörtajlarla duygu ve düşüncelerini Bursa yerel basınından takip edersiniz.

      İki aşamalı yapılacak olan 12 km lik Narlıdere-Şelale ve uzun ve 2,5 km’lik ÇINARLI YOL Dudaklı çiftler koşularının pandemi şartlarına rağmen hem koşucular, hemde aktiviteye izleyici olarak katılımcılar açısından çok keyifli olacağını düşünüyorum. Keşke planlandığı haliyle bahar canlılığı içinde 31 Mayıs 2020 de yapılabilseydi. Ancak Pandemi buna izin vermedi. 16 Ağustos Pazar günü Hava biraz sıcak olacak görünüyor, ama gölün ve Çınarların esintisi katılan herkesi  serinletecektir. Bu keyifli aktiviteyi hatıralarına kaydetmek üzere herkesi davet etmeli.

       1930-40 lı yıllarda Dudaklı’da öğretmenlik yapan, bu doğal güzelliği, ÇINARLI YOL’u bölgeye kazandıran merhum Büyükbabam, muhterem Dedem EĞİTMEN ÖMER’ i özlemle, minnetle ve rahmetle anıyorum. Sizlerden ruhuna bir dua istirham ediyorum. Torunu olmakla onurluyum. Mekanı Cennet, Ruhu şad olsun. 

        İlgili ve yetkili her kurum TAF – Türkiye Atletizm Federasyonu- tarafından bilgilendirilmiştir. Yine de Organizasyonu düzenliyen Mehmet bey ve arkadaşları yerel olarak Spor ve Gençlikten sorumlu Vali yardımcımız başta olmak üzere, Büyükşehir belediyemiz, Kaymakamlık, Belediye, Jandarma, il ve ilçe spor müdürlükleri ve diğer ilgilileri bilgilendirme ziyaretlerinde bulunmuşlar. Özellikle Kestel Belediyemiz ve Belediye başkanı Önder Tanır’ın ilgisinden memnun kaldıklarını, destek göreceklerini beyan ettiler. Zaten doğrusu da bu değilmi ?!

        L❤VERUN DUDAKLI 2020 Gönül Koşusunun ilçemizin tanıtımına değerli katkılar yapacağına inanıyorum. Esasen bu türden faaliyetler insanımızın Sosyal, Kültürel, Çevresel, Ticari gelişimlerine vesile olacaktır. İlçemizdeki Gastronmi işletmeleri olarak Lokanta, Kafeterya ve Konaklama işletmelerimizin potansiyellerini arttıracaktır.

         Doğal ve Tabiat varlığı olarak bir çok özelliği, güzelliği barındıran bölgede belki üretici çiftçilerimizin ev ekonomilerine ciddi girdiler sağlayacaktır. Belki Turizm potansiyelimizin gelişmesi veya geliştirilmesine vesile olacaktır. Konaklama veya pansiyon işletmeciliği ihtiyacı ile yeni istihdam arttırıcı etkisi olacaktır diye düşünüyorum.

        Umarım bu tür organizasyonların türü, sayısı, çeşitliliği giderek artan tempoda devam eder. Umarım en önemli kurum olarak Belediyemiz ve diğer kurumlar ön açıcı destek ve katkılarını sunarlar.

        Buradan Pandemiye rağmen organizasyon düzenleyen dostlarımı kutluyor, başarılar diliyorum.  İnanıyorum  L❤VERUN 2020 gelenelselleşecektir.

        Gününüz keyifli bereketli olsun.

        Sağlıcakla kalın.  Mutlu olun.

Share
4060 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Atamalar Şaşırtıyor!

  16 Ekim 2021 Yazarlar

       İlçemizde yerel seçimler bitmiş, seçim çalışmaları süresince Tarikat tarafından Önder Tanır’ın yanına verilen Recep Alper Çelik, görevini tamamlamış ve Tanır’da belediye başkanı seçilince, Rıfat Amil’in yerine Özel Kalem Müdürü olarak Çelik’i atamıştı.      Ve akabinde de “Kestel Belediyesi Menzil tarikatı tarafından mı yönetiliyor?” sorusu akıllarda yer edinmişti.      TÜMSİAD tarafından desteklenen Recep Alper Çelik, 2015 Milletvekili seçimlerinde de AKP’den aday adayı ol...
 • YERLİ VE MİLLİ ÖYLE Mİ !!!

  15 Ekim 2021 Yazarlar

       Yıllar önce bu garantili projeler başlarken, “kimsenin cebinden bir lira çıkmayacak” denmişti hatırlayın dostlar, hazineden ödenen bu geçiş, uçuş, hasta garantili paralar kimin cebinden çıkıyor acaba tam bir komedi. Bu kara deliklere bir yenisi daha ekleniyor Çanakkale köprüsü ve Ulaştırma bakanı bu köprünün geçiş fiyatını açıkladı 15 Euro yanlış duymadınız 15 Euro.      Bu köprünün yapım maliyeti 1,8 milyar Euro olarak hesaplanmış ve yıllık 16 milyon 425 bin araç geçiş garantisi verilmiş yapan ...
 • Şirin görünmenin bedeli mi 100 bin lira..?

  11 Ekim 2021 Yazarlar

       Milyarlarca geliri olmasına rağmen, adı her zaman yolsuzlukla anılan, hiçbir fırsatı kaçırmayıp, vatandaşlara sürekli iban numarası veren Kızılay, Kestel belediyesinden de 100 bin liralık nakdi yardım istemiş.      Ekim ayı meclisine geldi konu.      CHP ve İyi Parti doğru olanı yaparak, “Hayır” oyu kullandılar.      Ama, her zamanki gibi bir acelesi vardı Önder Tanır’ın, konuyu hemen oylatıp, biran önce gündeminden düşürmek istiyordu.   ...
 • DİKTATÖR REFLEKSİ HÜKÜMETLERE Mİ HAS?

  10 Ekim 2021 Yazarlar

  Siyasete ilişkin yorumlarımızda genelde hükümete yönelik eleştirilerimizi belirtiriz. Ülkeyi yöneten ve olanlardan sorumlu olan siyasi iktidar olduğundan bu durum çok doğal. Bugün ise doğrudan CHP ve CHP’de cisimleşmiş bir siyaset yapma biçiminden bahsedeceğiz. Belki görmüşsünüzdür. CHP’de Yüksek Disiplin Kurulu gibi önemli bir yerde üye olan, mesleği avukatlık olan Tuba Torun isimli bir hanımefendi. Fenerbahçe Stadı’nın Kadıköy merkezden taşınması ile ilgili bazı tweet’ler attı. Demokratik toplumlarda her konu tartışılabilir. Elbette bu fikri...