logo

14 Ağustos 2020

GÖNÜLLÜLER’in GÖNÜL KOŞUSU


Mustafa Ülker
musstafaulker@kestelyore.com

        Değerli Okuyucular,

        Kadirşinas Dostlar ;

        Yarın 15 Ağustos, ÇINARLI YOL-DUDAKLI  L❤VERUN 2020 koşusu için fiziki hazırlıklar tamam. Her türlü resmi prosedür tamamlandı. Atletizm federasyonunun KORONA – COVİD 19 pandemisi ile ilgili belirlemiş olduğu sınırlayıcı şartlar da tamam. Kültürpark-Altınceylan tesislerinde koşucularla buluşmada son durum değerlendirilmesi, bilgilendirme ile, formalar ve göğüs numaraları teslim edilecek. Organizasyon sorumlusu değerli kardeşim Mehmet İşseven beyi ve isimsiz kahramanlar, Gönüllü koşucularla iletişim ve takipte Kamil Durgut beyi ve süreci kusursuz şekilde kayıt altına alacak olan Ömer Durakbaşa bey ve yakın çalışma arkadaşı Enes Akdağ beyleri hasseten takdir ve tebrik ediyorum. Sınırlı imkanlarla pandemiye rağmen zoru başarıyorlar, başardılar.

          Bugün 14 Ağustos, Cuma internet ortamında kayıtlar için son gün. Kendiside 12 km koşucusu olan ve ayrıca 10 yaşındaki kızı Efsane ile çiftler koşusunuda da koşacak Kamil bey kardeşimden aldığım son rakamlar şöyle. Şuan itibarıyle toplam 605 kayıt yaptıran koşucumuz var. Koşucularımızın 237 sı ilimizden diğer. 368 izi de Bursa dışından olanlar. 3 Kadın sporcu Svetlana Şepelinova, Elena Arnvut, Tonya Khabil ve Fetene Alemu, Ghadir Jalilpourdinap, Junghyun Lee olmak üzere 6 sporcuda yurtdışından katılıyor. 12 km koşacaklar. KESTEL den katılımda var. Benim cesaretlendirmem ve desteğim ile koşuya katılacak olan Ali Deligöz, Emirhan Tatlı ve Hüseyin Şahin’e de başarılar diliyorum. Bana umut verdiler. Ödül alacaklarına inanıyorlar. 

     Burada belirtmezsem üzülürüm. Hem Bursamızdan, hem de Bursa dışından 15 kadar milli koşucu sporcumuzda bu ilk L❤VERAN-DUDAKLI 2020 Organizasyonunu  koşarak şereflendirecekler. Yıldırım Beyazıt Lisesinden devre arkadaşım Milli atletimiz, Şampiyon sporcumuz Süleyman Sılacı da katılacak, koşacak sanıyorum. Bu Gönül insanlarını ilçemizde misafir etmekle onurlanacağız. Ropörtajlarla duygu ve düşüncelerini Bursa yerel basınından takip edersiniz.

      İki aşamalı yapılacak olan 12 km lik Narlıdere-Şelale ve uzun ve 2,5 km’lik ÇINARLI YOL Dudaklı çiftler koşularının pandemi şartlarına rağmen hem koşucular, hemde aktiviteye izleyici olarak katılımcılar açısından çok keyifli olacağını düşünüyorum. Keşke planlandığı haliyle bahar canlılığı içinde 31 Mayıs 2020 de yapılabilseydi. Ancak Pandemi buna izin vermedi. 16 Ağustos Pazar günü Hava biraz sıcak olacak görünüyor, ama gölün ve Çınarların esintisi katılan herkesi  serinletecektir. Bu keyifli aktiviteyi hatıralarına kaydetmek üzere herkesi davet etmeli.

       1930-40 lı yıllarda Dudaklı’da öğretmenlik yapan, bu doğal güzelliği, ÇINARLI YOL’u bölgeye kazandıran merhum Büyükbabam, muhterem Dedem EĞİTMEN ÖMER’ i özlemle, minnetle ve rahmetle anıyorum. Sizlerden ruhuna bir dua istirham ediyorum. Torunu olmakla onurluyum. Mekanı Cennet, Ruhu şad olsun. 

        İlgili ve yetkili her kurum TAF – Türkiye Atletizm Federasyonu- tarafından bilgilendirilmiştir. Yine de Organizasyonu düzenliyen Mehmet bey ve arkadaşları yerel olarak Spor ve Gençlikten sorumlu Vali yardımcımız başta olmak üzere, Büyükşehir belediyemiz, Kaymakamlık, Belediye, Jandarma, il ve ilçe spor müdürlükleri ve diğer ilgilileri bilgilendirme ziyaretlerinde bulunmuşlar. Özellikle Kestel Belediyemiz ve Belediye başkanı Önder Tanır’ın ilgisinden memnun kaldıklarını, destek göreceklerini beyan ettiler. Zaten doğrusu da bu değilmi ?!

        L❤VERUN DUDAKLI 2020 Gönül Koşusunun ilçemizin tanıtımına değerli katkılar yapacağına inanıyorum. Esasen bu türden faaliyetler insanımızın Sosyal, Kültürel, Çevresel, Ticari gelişimlerine vesile olacaktır. İlçemizdeki Gastronmi işletmeleri olarak Lokanta, Kafeterya ve Konaklama işletmelerimizin potansiyellerini arttıracaktır.

         Doğal ve Tabiat varlığı olarak bir çok özelliği, güzelliği barındıran bölgede belki üretici çiftçilerimizin ev ekonomilerine ciddi girdiler sağlayacaktır. Belki Turizm potansiyelimizin gelişmesi veya geliştirilmesine vesile olacaktır. Konaklama veya pansiyon işletmeciliği ihtiyacı ile yeni istihdam arttırıcı etkisi olacaktır diye düşünüyorum.

        Umarım bu tür organizasyonların türü, sayısı, çeşitliliği giderek artan tempoda devam eder. Umarım en önemli kurum olarak Belediyemiz ve diğer kurumlar ön açıcı destek ve katkılarını sunarlar.

        Buradan Pandemiye rağmen organizasyon düzenleyen dostlarımı kutluyor, başarılar diliyorum.  İnanıyorum  L❤VERUN 2020 gelenelselleşecektir.

        Gününüz keyifli bereketli olsun.

        Sağlıcakla kalın.  Mutlu olun.

Share
3998 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • ORTAK PAYDA

  05 Mart 2021 Yazarlar

         Mantık, her şart altında, dürüst, tutarlı, pervasız ve duygusuz davran: Asla soğukkanlılığını kaybetme, demektir. Mantık, düzendir, prensiptir.      Toplum hayatı, kurallara göre yaşanır. Maneviyat, ölçülemeyen değer özelliği taşır.  Maddiyat, ölçülebilen eşdeğer özellik taşır. Kurallar, toplumda ortak payda oluşturur. Bilim, bilimsel bilgi dünya bilgisi olur. Dünya bilgisi ile kurallar oluşturulur. Toplumda, ortak payda oluşturulur. Pozitivizm, düşüncenin ölçü bildiren kelimeler...
 • Lider Olmak

  28 Şubat 2021 Yazarlar

       2002’de Ak parti nasıl iktidar olmuştu. öncelik 3-Y hatırlayın yani Yolsuzluk – Yoksulluk - Yasaklar sloganı çokta iyi bir girişti ve önemli konulardı. Erdoğan’ın parmağındaki tek yüzük hikayesi, her kesimi çok etkilemişti ve devlette bir türlü iyi gitmeyen işler sık sık değişen hükümetler insanları bunalttı ve bir lider arayışına itti. Erdoğan ve AKP’nin bu samimi söylemleri umutları arttırdı ve ciddi bir destekle iktidar oldular. İlk başlarda güzel şeylerde yapıldı, tam umutlar bir kat daha artarken hatalar başladı, ...
 • GÖRDÜM HİSSETTİM

  28 Şubat 2021 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar;       Yaklaşık beş aydır ziyaret vesilesi ve ilçemizde bulunan bazı firmalarımızın İhracaat imkanlarına destek olmak, kendimi de meşgul etmek amacıyla bulunduğum Amerika Birleşik Devletlerinden bu hafta döndüm.                     Gerçekten büyük bir tüketim pazarı olan Amerika Birleşik Devletlerinde pandemi v...
 • Adana’da Büyük Buluşma!…. Zabıta Müdürü Neden Görevden alındı?

  27 Şubat 2021 Yazarlar

       Audi A6 arabasını Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır’a makam aracı olarak satan ve bu davranışıyla ilçe siyasetinin gündeminden düşmeyen Fatih Amil, daha sonrasında ilçe başkanlığı tarafından gurup sözcülüğünden alınmıştı.      İlçemiz tarihinde hiç yaşanmayan bu olay, birden herkesin gündemine oturdu.      Kimisi, Fatih Amil’in işlerinin bozukluğunu öne sürdü, kimisi de Önder Tanır’ın böyle yaparak, MHP gurubunu bir şekilde bağladığını söyledi.     ...