logo

13 Aralık 2020

Haddinizi bilin


Mehmet Güler
mehmet@kestelyore.com

     Sevgili okurlarım.

     İnsan öldürüp, cinayet işlemekten başka hiç bir vasfı ve mesleği olmayan zat vatanı milleti seven ve bu uğurda savaşan  milliyetçi ülküsüymüş. Bu sözü söyleyen Türkiye’yi yönetmeye talip olan ve şu anda fiilen  iktidar ortağı konumundaki  MHP’nin Genel başkanı Devlet Bahçeli’dir.

     Eğer yanlış anladıysam siz okurlarım düzeltin, benim anladığım şudur sayın Bahçeli, bütün Türkiye halkının mafya lideri olduğunu bildiği kişiye “ülküdaşım  dava arkadaşım” diyor, böylece dünya tarihinde bir ilke imza atmış oldu.

     Bir düşünün; yasalara göre kurulan bir partinin genel başkanı bir çete reisinin dava arkadaşı ve ülküdaşı olduğunu itiraf ediyor. Emin olun  dünyada yasalara göre  kurulmuş, halktan gücünü alan hiç bir partinin böyle bir beyanda bulunması söz konusu  değil. Zira, bu açıklama Bahçeli’nin Alaattin Çakıcı’nın suçlarına ortak olduğunun beyanıdır. Sayın Bahçeli’nin ne yapacağı, kiminle dava arkadaşı olacağı, kendisinin bileceği iştir beni ilgilendirmez,  Benim ağrıma giden, mafya lideriyle dava arkadaşlığını milliyetçilikle yani millet severlikle ilişkilendirmesi.

    Yani Türk milleti ve Türkiye Cumhuriyeti devleti  kendisini meşru yoldan  korumaktan aciz, Güvenliğini çete reislerine emanet etmiş.

     Kusura bakmayın, Hiç kimsenin Türk milletini bu kadar aciz gösterip aşağılanmaya hakkı yoktur, yok öyle bir dünya mevkiniz  makamınız, konumunuz ne olursa olsun  lütfen haddinizi bilin. Bu millet, bağımsızlık savaşının en ağır koşullarında bile erdemi elinden bırakmamıştır, ne kadar doğru yoldan çıkarsanız çıkın o sizin  bileceğiniz iş. Ama, bu milletin tarihi değerlerini kirletmeyin. Zira bizim kendimizi korumak için çetelere, katillere ihtiyacımız geçmişte yoktu, bu günde yok, inşallah gelecekte de olmayacak.

     Aslında bu olay Türkiye’de siyaset kurumunun ne kadar  yozlaştığının göstergesidir. Bu anlamda siyasetin sorunlarını çözmek için en ufak  bir olumlu  rolü olmadığı gibi, üstelik birde kendisi sorun olan bir kurum olmuş, hal böyle olunca devletin bütün hayati kurumları islevsizleşmiş durumdalar. Böylece devlet bir bütün olarak doğal görevini yapma vasfını kaybetmiş, son derece sorunlu bir kurum durumdadır.

     Bu kadar  hayati bir sorunu, bu kadar yozlaşmış, islevsizleşmiş  kuru gürültüden başka en küçük bir çözüm  üretemeyen siyasilerden umut beklemek ham hayal olur.

     Türkiye’nin bilgi sahibi, hakkı bilen, adaletten, eşitlikten, barıştan, birlikten, beraberlikten  yana aklı selim insanları elini taşın altına koyup, sorumluluk almak mecburiyetindeler.

     Aksi takdirde gelecek kuşaklara  Miras olarak, çok sorunlu bir ülke bırakırız, böyle kötü bir miras bırakmaya hakkımız yok.

Share
3417 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İLETİŞİM DURUMU

  19 Nisan 2021 Yazarlar

  Bütün kavramına göre, bütünün parçaları eşit olur. Tanrı bütün, kul parça olur. Toplum bütün, birey parça olur. Kullar ve bireyler eşit olur. Bütün kavramına göre, iletişim kurulur. Bütün kavramı, soyutlama olur. Kullar bir bütün olur. Bütünün adına Allah denir. Bireyler bir bütün olur. Bütünün adına toplum denir. Kadın ve erkek bir bütün olur. Bütünün adına insan denir. Tez-antitez bir bütün olur. Bütünün adına sentez denir. Domates, biber, patlıcan bir bütün olur. Bütünün adına sebze denir. Elma, armut, kayısı bir bütün olur. Bütünün adın...
 • MONTRÖ

  14 Nisan 2021 Yazarlar

               Askerlik yapanlar bilir. Askerlerin bir istek ya da talep dile getirirken toplu hareket etmeleri kesinlikle yasaktır. Hele birden fazla kişinin imzaladığı bir belgeyi amirine sunmak toplu işlenen bir suçtur ve Askeri Ceza Kanunu’na göre ağır suç teşkil eder.             Emekli amirallerin bildirisini görünce aklıma bu geldi. Hangi akla hizmet, gece yarısı adeta bir muhtıra gibi açıklama yapma gereği hissettiler. He...
 • GENÇLİK ve HEMDE GÖNÜLLÜ

  13 Nisan 2021 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas Dostlar ;       O kadar çok konu başlığı var ki, önceliklendiremiyorum. Bazı konuları ise seri olarak yazmak gerekiyor. Örneğin Mahallelerimiz-Köylerimiz veya Fırsat ve Feraset başlıklarının devamları var. İnşallah yazacağım. Hakeza Trafik ve Parklanmayı haftasına devamını yazacağım demiştim. Yazamadım.  Yazmam gereken BESOB-Çataltepe Büyük sanayi sitesi (!!!) aylardır yazamadığım bir konu. Gündemden düşmeyecek bir konu. Umutlar yok edildi. ...
 • Otoparktı Fitnes Salonu oluyor..! AKP’de Kazan kaynamaya başladı

  11 Nisan 2021 Yazarlar

       İlçemizin en büyük sorunlarının başında kuşkusuz Trafik gelmekte.      Trafik sorununu ve parklanmayı önlemek için yapılan, Kestel katlı otoparkın üst katında bu aralar ummalı bir çalışma yapılmakta.      Acaba, buraya ne yapılıyor diye araştırdığımızda; Böyle bir saçmalığın ancak Kestel’de bu yönetimce yapılacağı kanaatine biz de vardık.      Katlı otoparkın en üstüne fitnes spor salonu yapılıyormuş.     Oysa ki, çürümeye terk edilm...