logo

13 Aralık 2020

Haddinizi bilin


Mehmet Güler
mehmet@kestelyore.com

     Sevgili okurlarım.

     İnsan öldürüp, cinayet işlemekten başka hiç bir vasfı ve mesleği olmayan zat vatanı milleti seven ve bu uğurda savaşan  milliyetçi ülküsüymüş. Bu sözü söyleyen Türkiye’yi yönetmeye talip olan ve şu anda fiilen  iktidar ortağı konumundaki  MHP’nin Genel başkanı Devlet Bahçeli’dir.

     Eğer yanlış anladıysam siz okurlarım düzeltin, benim anladığım şudur sayın Bahçeli, bütün Türkiye halkının mafya lideri olduğunu bildiği kişiye “ülküdaşım  dava arkadaşım” diyor, böylece dünya tarihinde bir ilke imza atmış oldu.

     Bir düşünün; yasalara göre kurulan bir partinin genel başkanı bir çete reisinin dava arkadaşı ve ülküdaşı olduğunu itiraf ediyor. Emin olun  dünyada yasalara göre  kurulmuş, halktan gücünü alan hiç bir partinin böyle bir beyanda bulunması söz konusu  değil. Zira, bu açıklama Bahçeli’nin Alaattin Çakıcı’nın suçlarına ortak olduğunun beyanıdır. Sayın Bahçeli’nin ne yapacağı, kiminle dava arkadaşı olacağı, kendisinin bileceği iştir beni ilgilendirmez,  Benim ağrıma giden, mafya lideriyle dava arkadaşlığını milliyetçilikle yani millet severlikle ilişkilendirmesi.

    Yani Türk milleti ve Türkiye Cumhuriyeti devleti  kendisini meşru yoldan  korumaktan aciz, Güvenliğini çete reislerine emanet etmiş.

     Kusura bakmayın, Hiç kimsenin Türk milletini bu kadar aciz gösterip aşağılanmaya hakkı yoktur, yok öyle bir dünya mevkiniz  makamınız, konumunuz ne olursa olsun  lütfen haddinizi bilin. Bu millet, bağımsızlık savaşının en ağır koşullarında bile erdemi elinden bırakmamıştır, ne kadar doğru yoldan çıkarsanız çıkın o sizin  bileceğiniz iş. Ama, bu milletin tarihi değerlerini kirletmeyin. Zira bizim kendimizi korumak için çetelere, katillere ihtiyacımız geçmişte yoktu, bu günde yok, inşallah gelecekte de olmayacak.

     Aslında bu olay Türkiye’de siyaset kurumunun ne kadar  yozlaştığının göstergesidir. Bu anlamda siyasetin sorunlarını çözmek için en ufak  bir olumlu  rolü olmadığı gibi, üstelik birde kendisi sorun olan bir kurum olmuş, hal böyle olunca devletin bütün hayati kurumları islevsizleşmiş durumdalar. Böylece devlet bir bütün olarak doğal görevini yapma vasfını kaybetmiş, son derece sorunlu bir kurum durumdadır.

     Bu kadar  hayati bir sorunu, bu kadar yozlaşmış, islevsizleşmiş  kuru gürültüden başka en küçük bir çözüm  üretemeyen siyasilerden umut beklemek ham hayal olur.

     Türkiye’nin bilgi sahibi, hakkı bilen, adaletten, eşitlikten, barıştan, birlikten, beraberlikten  yana aklı selim insanları elini taşın altına koyup, sorumluluk almak mecburiyetindeler.

     Aksi takdirde gelecek kuşaklara  Miras olarak, çok sorunlu bir ülke bırakırız, böyle kötü bir miras bırakmaya hakkımız yok.

Share
3370 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Çiftçinin Eyüp Kılıç’ı var

  21 Ocak 2021 Yazarlar

       Kestel’in her sorununa sahip çıkan bir Oda başkanı.      Kararlı ve dik duruşuyla, siyaset yapmaya çalışan oynaklara örnek olmayı da ihmal etmiyor.      Kendisini de eleştiriyor, çiftçiye yapılanları da.      Geçtiğimiz hafta, Gölcük köyünün barajında su kalmadığını ve buraya su basmanın toplamda maliyetinin 150 bin lira olduğunu duyunca çılgına dönen Kestel Ziraat Odası Başkanı Eyüp Kılıç, “Bunların Allah’tan korkuları yok” diyerek, görev başındaki i...
 • MUTLU OLMAK

  18 Ocak 2021 Yazarlar

  Üzgünüm, kırgınım kelimeleri yerine, davranışı belirterek, sitem etmek gerekir. Düşünce, kural, eylem bir bütündür. Düşünce, kural, davranış bir bütündür. İnanç kişiseldir. Hayatta inançların yeri vardır. Din, inançlardan biridir. Kurallara göre davranan kişiye, inanılır, güvenilir. Allah bütün, kul parça olur. Toplum bütün, birey parça olur. Toplumsal ilgi düşüncesi, toplumla ilgili ideal davranışları belirtir. Din kuralları, idealist özellik taşır. Toplumsal ilgi düşüncesi kuralları, idealist özellik taşır. Kul, Allah’a karşı sorumlu olur...
 • KİŞİSEL VERİLER VE GİZLİLİK

  18 Ocak 2021 Yazarlar

  Akıllı telefon ve kamera kullanımının artışı ile özel hayatın gizliliği ve kişisel veriler alanı hem büyük yara aldı hem de önemi arttı. İnsanların rızası olmadan görüntüleri, özel konuşmaları ve diğer kişisel bilgileri depolanmaya ve kullanılmaya başlandı. Hemen herkesin kullandığı whatsapp uygulamasının kişisel verilerin ve özel görüşmelerin tümünü kullanma iznini kullanıcılarından talep etmesi ile kullanıcıların büyük kısmı başka uygulamalara geçtiler. Whatsapp ın bu izni istemesi basit ticari kaygıların yanı sıra gerektiğinde istihbarî ...
 • GENÇLİK MECLİSİ ve DÜŞÜNCELERİM

  17 Ocak 2021 Yazarlar

      Değerli Okuyucular,     Kadirşinas  Dostlar;      Kanaatimce herkes istişare etmenin, bilgi paylaşımının önem ve değerini bilir. Şeffaflık, samimiyet ve tarafsızlık esaslı her Şura, her Meclis mükemmele yakın memnuniyet kaynağıdır. Katılımcı üyelerini motive eder. Çözüm bekleyen bir sürü konuda hedefi doğrultusunda üyeleri adına, ait olduğu grubun sesi soluğu olur. İlgili birimlere karşılıklı köprü olur.       Yazımızın konusu Kestel ilçemizde Gençlik...