logo

“Hakkımızı Helal Etmiyoruz”

Yapımı, arap saçına dönen Kestel Vani Mehmet mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi için ciddi adımların atılmaması sonunda mahalle sakinlerini isyan ettirdi.
Kestel Belediye Başkanı Yener Acar’ın Hacca gitmesi ve bugün yapılacak olan Kentsel Dönüşüm toplantısına katılamamasından dolayı, sorulacak sorulara muhatap bulunamayacağını dile getiren MHP’li Kestel Belediye Meclis Üyesi İsmail Kılıç, gazetemize gelerek şu açıklamalarda bulundu.
“6 yıldan beri bu mahalledeki insanlara, bir çivi çaktırmadan resmen eziyet edilmekte. Vatandaşa riskli zemin raporu aldıran başkan, bu halkı mağdur etmiştir, helalleşmeden hacca gidiyor. Bizler Kentsel dönüşüm mağdurları olarak, hakkımızı helal etmiyoruz. Bugün akşam yapılacak olan Kentsel dönüşüm toplantısına daha önceden kefil olan eski milletvekili Bedrettin Yıldırım, ortalıklarda yok. Başkanın kendisi de yok. Yerine vekil olarak bıraktığı meclis üyesinin de bu toplantıdan haberi yok. Kendisi de zaten, ‘Cevap veremeyeceğim bir toplantıya katılmak istemiyorum’ diyerek, bu konuda olan düşüncesini ortaya koymuştur.
Bu toplantıya, Bursa’dan 2 tane mütahit firmanın yetkilileri gelerek, mağdur edilen vatandaşlarımızın gazını almak için bir takım yalanlar atıp tutacaklar. Bunun adı da, biz elimizden geleni yaptık olacak. Vatandaşa yapılaşma oranının kaç olacağının cevabının bile verilemeyeceği bu toplantı, Vani Mehmet mahallelilerle alay etmekten başka bir şey değildir. Bir kere daha söylüyoruz; Bizler Kentsel dönüşüm mağdurları olarak, başkana hakkımızı helal etmiyoruz. Bizim bu sorunlarımızı çözüp, hacca gideceği yerde, bizleri Bursa’dan gelecek olan ve sorularımıza cevap veremeyecek 2 tane mütahit firmanın önüne atmıştır. Bu toplantıdan da bir sonuç çıkacağına inanmıyoruz.” dedi.

Share
236 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?