logo

Hatice DOĞAN, CHP Kestel İlçe Başkanlığına Adaylığını Açıkladı

     Cumhuriyet Halk Partisi Kestel İlçe başkanlığına aday olduğunu açıklayan Hatice Doğan’ın adaylık açıklamasına katılım yoğun oldu. CHP ilçe yöneticilerinin de hazır bulunduğu adaylık açıklamasında, ilk sözü alan ilçe başkanı Onur Ayva, “Delege sürecini tarafsız bir şekilde sonlandırdık. Burada bugün adaylığını açıklayacak olan Hatice Doğan2a yönetim kurulumuz ve şahsım adına başarılar diliyorum. Biz her zaman buradayız, başka bir partiye gidecek durumda değiliz. Her şartta kazanan partimiz olacaktır.” dedi.

     Daha sonra söz alan ve adaylığını açıklayacak olan Hatice Doğan, “Ben buradan İlçe başkanımız Onur Ayva’ya mahallelerimizde yaptığı delege seçimlerinde tarafsızlığını koruduğu için huzurunuzda teşekkür ediyorum. Delege seçimlerinin ardından Yenimahalle, A.V.P. ve Van,i Mehmet mahallesi delegeleriyle bir araya geldik. Birkaç gün sonra Kale Mahallesi, Esentepe ve Köy delegelerimizle de bir araya gelerek, ortak akıl yürüteceğiz. Biz, öyle söylendiği gibi kimseyi ötekileştirmeye değil, aksine 96 yıllık çınarın altında insanları birleştirmeye geliyoruz. Amacımız, dört yıl sonrasında Kestel’de Cumhuriyet Halk Partisinin bayrağını iktidar olarak sallandırmaktır. Yerelde başlayacak olan iktidarımızı genele taşıyarak, halkımızı özlemiş olduğu CHP iktidarına kavuşturmaktır” diyen Hatice Doğan adaylık açıklamasına şöyle devam etti.

      “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde Cumhuriyetimizi kuran partimizin siz değerli üyeleri, yol arkadaşlarım, Kestel halkı ve siz basın emekçileri:

     Ülkemizin şu son dönemde yaşanmakta olan yönetilememeyle birlikte onun getirmiş olduğu; halkımızın iliğine, kemiğine kadar hissettiği milli ekonomik çöküntünün gölgesinde, bir de siyasi despotizmin vücut bulmuş hali olan başkanlık sistemi adı verilen ki aslında tek adam rejimi olarak gördüğümüz siyasi çıkmazın ağır hasarını yaşıyoruz.

     Bizlerin, özellikle Cumhuriyet Halk Partili yol arkadaşlarımız ve dostlarımız, tarihin üzerimize yüklemiş olduğu bu karanlık günlerden kurtulup, motorlarımızın maviliklere sürüleceği o aydınlık, laik, halkçı, demokratik ve özgür günlerin kazanılmasında örgütleyici dinamosu olmak için ilçemizin parti başkanlığına adaylığımı açıklıyorum.

    AKP iktidarının ülkem üzerinde uzun yıllar boyunca yaratmış olduğu; bilimden ve cumhuriyet ilkelerinden uzaklaşmasıyla ortaya çıkan cahilleşme sonucu gerçekleşen birçok ötekileştirme, yağmalama, kadın cinayetleri ve daha nicesi karşısında kendi yerelimizde örgütlü bir mücadele yürüteceğiz.

     Bizlerin asıl önemli olan veya daha doğrusu üzerinde önem gösterdiğimiz husus yerelde mutlak iktidardır…

     Kestel geçmişten bugüne Uludağ’ın eteklerinde havasıyla ve suyuyla cennetin yansıması gibi dururken bugün sermayenin acımasız para hırsı karşısında siyasi iradenin boyun eğmesiyle tam anlamıyla cehennemi yaşamaktadır. Su kaynaklarımız teker teker peşkeş çekilip, havamız boğulmakta, köylerimizdeki mera arazilerimize çöplükler yapılmak istenmektedir.

    Tekrar tekrar söylüyorum çünkü yapacağımız için tekrarlıyorum, örgütlü bir hareket bu pisliği temizlemek ve ilçemizi, yaşam alanımızı kurtarmak için gerekli olan tek şeydir.

     Parti yönetimi sonrasında tüm partililerimiz ve delegelerimizle birlikte çalışıp onlarla düzenli fikir alışverişinde bulunmak istiyoruz, sadece parti içi iktidar olarak görülen delege sistemini parti içi hareket mekanizması haline getirmek istiyoruz, parti içi sert eleştirileri bir yana bırakarak dilimizin ve tavrımızın birleştirici olması ve bunun sonunda kendi içimizde oluşturduğumuz ittifakın önümüzdeki dönemde yerel iktidara kavuşmasını istiyoruz.

     Şunu belirtmek isterim ki bir ağaç gibi tek ve hür bir orman gibi kardeşçesine 96 yıllık çınarın altında bütün Kestelli hemşehrilerimi kentlilik bilinciyle sorunlarımızı ve problemlerimizi birlikte dayanışma içerisinde çözmeye davet ediyorum.

     Adaylığımın partimize ve ilçemize hayırlı olmasını diliyor, hepinize teşekkür ederek saygılarımı sunuyorum.” Dedi.

Share
1583 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?